Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla eSklep Premium?

Chroń klientów i swój sklep internetowy! Już na starcie masz możliwość skorzystać z bezpłatnego certyfikatu homeSSL na pierwszy rok użytkowania. homeSSL jest znakomitym rozwiązaniem do ochrony sklepów internetowych. Chroni formularze kontaktowe, systemy rejestracji i wszelkie inne procesy, w których następuje przesyłanie danych przez Internet. Zabezpieczenie sklepu internetowego za pomocą certyfikatu SSL, pozwoli Twoim Klientom na dokonywanie bezpiecznych zakupów, bez obawy o przechwycenie informacji przez osoby trzecie.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej).

Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany. Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.

W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką, a serwerem.

Protokół SSL wykorzystuje do wstępnej fazy połączenia kryptografię asymetryczną (z kluczem publicznym), przy pomocy której uzgadniane są klucze symetryczne, stosowane później do szyfrowania danych.

Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla usługi eSklep Premium?

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do Twojej usługi eSklep i przejdź do zakładki „Dodatki”, aby zamówić bezpłatny certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak się zalogować do Panelu klienta home.pl.
  WAŻNE! Pamiętaj, że wszystkim użytkownikom usługi eSklep Premium oferujemy pierwszy rok certyfikatu homeSSL całkowicie bezpłatnie! Usługa eSklep powinna być opłacona, aby mieć możliwość wygenerowania bezpłatnego certyfikatu SSL.
 2. Zaloguj się do panelu administratora sklepu.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak się zalogować do Panelu sklepu.
 3. Przejdź do opcji menu KONFIGURACJA –> USTAWIENIA PODSTAWOWE –> INFORMACJE O SKLEPIE.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Ustawienia podstawowe - Informacje o sklepie - Uzupełnij dane o sklepie
 4. W polu Adres sklepu wpisz adres certyfikowanej domeny (razem z przedrostkiem https://).
 5. Włącz opcję Wymuś adres sklepu.
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać wprowadzone zmiany.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie