Czym jest wizytówka dla domeny?


Znajdziesz tutaj informacje na temat wizytówki dla domeny, którą możesz skonfigurować na poprzedniej platformie home.pl. Funkcja wizytówki nie jest dostępna na nowej platformie home.pl

Co to jest domena internetowa?

Wprowadzenie

Na poprzedniej platformie home.pl za pomocą Panelu klienta home.pl możesz uruchomić statyczną wizytówkę, która pod adresem Twojej domeny będzie wyświetlała dane kontaktowe do Ciebie lub Twojej firmy (w zależności na jakie dane domena jest zarejestrowana). Funkcja wizytówki jest dedykowana dla domen, które nie są przypisane do serwera.

Wizytówka dla domeny generowana jest automatycznie dla domen, które zostały zarejestrowane na dane firmy. W przypadku domen zarejestrowanych na osoby prywatne, należy samodzielnie określić w Panelu klienta home.pl czy wizytówka dla danej domeny ma zostać opublikowana. W niektórych przypadkach wymagane jest zaznaczenie zgody na publikacje danych w wizytówce (np. jeśli wcześniej nie wyraziłeś zgody na publikacje danych).

W każdej chwili za pomocą przycisku “Wyłącz wizytówkę” możesz wyłączyć publikacje danych pod adresem domeny. Po wciśnięciu tego przycisku, zawartość wizytówki nie będzie dostępna pod domeną, zamiast tego będzie widoczna domyślna strona typu “Domena zaparkowana w home.pl”.

Domyślna zawartość strony WWW w home.pl, która wyświetlana jest zamiast wizytówki
Rys. Przykładowa domyślna zawartość strony WWW, która wyświetlana jest zamiast wizytówki.
Pamiętaj, że funkcja wizytówki dostępna jest tylko dla domen zarejestrowanych (opłacanych) w home.pl. W przypadku transferu domeny do innego operatora, wizytówka przestanie być wyświetlana pod adresem domeny.
WAŻNE! Domena powinna być jedynie utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, aby wizytówka mogła być wyświetlana pod jej adresem. Pamiętaj zatem, że domena po przypisaniu jej do serwera w home.pl przestanie wyświetlać wizytówkę.

Jak włączyć wizytówkę dla domeny zarejestrowanej w home.pl?

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do domeny, dla której chcesz uruchomić wizytówkę lub do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Kliknij opcję menu “Usługi”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta - Kliknij opcję menu Usługi
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć wizytówkę. Spowoduje to wyświetlenie tzw. mini-podglądu dla usługi.

  Panel klienta - Usługi - Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć wizytówkę

 4. Kliknij przycisk “Konfiguracja usługi”, który zostanie wyświetlony w mini-podglądzie usługi.
  Panel klienta - Usługi - Wybrana domena - Kliknij przycisk Konfiguracja usługi
 5. Kliknij przycisk “Utwórz serwis WWW”, który znajduje się w górnej części ekranu.

  Panel klienta - Usługi - Wybrana domena - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Utwórz serwis WWW

  WAŻNE! Przycisk “Utwórz serwis WWW” dostępny jest również na Pulpicie Panelu klienta home.pl.
 6. Kliknij przycisk “Uruchom Wizytówkę WWW”.
  Panel klienta - Usługi - Wybrana domena - Konfiguracja usługi - Utwórz serwis WWW - Kliknij przycisk Uruchom Wizytówkę WWW
 7. Zostanie wyświetlony ekran do zarządzania wizytówką. Po prawej stronie ekranu widoczny będzie podgląd wizytówki dla Twojej domeny.
  Jeśli podgląd wizytówki dla domeny jest czarno-biały, oznacza to, że wizytówka nie jest włączona. W przypadku kolorowego podglądu, oznacza to, że wizytówka dla domeny włączona.
  Panel klienta - Usługi - Wybrana domena - Konfiguracja usługi - Utwórz serwis WWW - Uruchom Wizytówkę WWW - Przykładowy ekran do zarządzania wizytówką dla domeny
  Rys. Przykładowy ekran do zarządzania wizytówką dla domeny.
  • Zmień dane – kliknięcie tego przycisku powoduje przekierowanie do ekranu zmiany danych.
  • Publikuj wizytówkę – przycisk ten włącza publikacje wizytówki pod adresem domeny. Po publikacji przycisk zmieni się na “Aktualizuj wizytówkę”, który służy do aktualizacji danych na wizytówce (np. po zmianie danych abonenta dla domeny).
  • Wyłącz publikowanie – przycisk ten wyłącza publikacje wizytówki. Przycisk aktywny jest tylko wtedy, gdy wizytówka jest opublikowana.
 8. Sprawdź poprawność danych, które mają zostać opublikowane i kliknij przycisk “Publikuj wizytówkę”. Wizytówka dla wybranej domeny zostanie natychmiast opublikowana.
  Panel klienta - Usługi - Wybrana domena - Konfiguracja usługi - Utwórz serwis WWW - Uruchom Wizytówkę WWW - Kliknij przycisk Publikuj wizytówkę

Włączenie funkcji wizytówki podczas rejestracji nowej domeny

Podczas rejestracji nowej domeny, po podaniu swoich danych w zamówienia, na ekranie z regulaminami wyświetlana jest opcja (checkbox), której zaznaczenie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację danych w wizytówce. Na wizytówce wyświetlane są dane klienta, które zostały podane podczas rejestracji domeny.
WAŻNE! Jeśli podczas rejestracji nowej domeny nie wyraziłeś zgody na wyświetlanie wizytówki lub jeśli posiadałeś zarejestrowaną domenę przed wdrożeniem funkcji wizytówki, to aby opublikować dane na wizytówce należy samodzielnie włączyć publikację wizytówki.

Przykład wyglądu wizytówki dla domeny

Poniżej znajdziesz przykładowy wygląd włączonej wizytówki dla domeny zarejestrowanej w home.pl.

Strona WWW - Przykład włączonej wizytówki dla domeny zarejestrowanej w home.pl
Rys. Przykład włączonej wizytówki dla domeny zarejestrowanej w home.pl.

Domeny internetowe już za 1 grosz dziennie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie