Czym są i do czego służą profile poczty w Starej Poczcie home.pl?

Informujemy, że opisana w tym artykule wersja serwisu Poczty home.pl nie jest już rozwijana oraz wkrótce zostanie wyłączona!

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji serwisu Poczty home.pl dostępnej pod adresem www.poczta.home.pl. 
Logowanie do nowego serwisu przebiega analogicznie jak do tej pory - login/nazwa użytkownika to adres e-mail, hasło przypisane do konta pocztowego.

Dodatkowe informacje dot. przenoszenia danych pomiędzy serwisami poczty home.pl znajdziesz w bazie wiedzy - przeczytaj więcej o obsłudze i konfiguracji Nowej Poczty home.pl.
Stara Poczta home.pl umożliwia korzystanie z adresów wielu domen podczas obsługi jednej skrzynki e-mail. Oznacza to, że podczas wysyłki wiadomości możesz korzystać z wielu adresów domen przypisanych do serwera.

 

Jeśli do serwera w home.pl jest przypięta większa ilość domen, to podczas wysyłania nowej wiadomości e-mail masz możliwość zdefiniowania, z którego dokładnie adresu e-mail chcesz w tej chwili skorzystać. Dodatkowo funkcja “Profile poczty” pozwala zdefiniować podpis oraz wizytówkę, które mogą być dodawane do każdej wysyłanej wiadomości e-mail.
WAŻNE! Jeśli Twoja skrzynka e-mail została utworzona w adresie konkretnej domeny (np. “kowalski@twojadomena.pl”), to podczas konfiguracji profilu danej skrzynki e-mail będziesz miał do wyboru tylko tą jedną konkretną domenę. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o kontach utworzonych w konkretnych domenach i różnicach z tego wynikających.

Gdzie mogę zarządzać ustawieniami profili poczty?

 1. Zaloguj się do skrzynki e-mail, dla której chcesz zdefiniować profil w Starej Poczcie home.pl.
 2. Po zalogowaniu kliknij zakładkę “Konfiguracja”, która znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.

  webmail022.png

 3. Zostanie wyświetlona lista funkcji, na której należy kliknąć opcję “Profile poczty”.

  webmail15.png

 4. Na następnym ekranie zostaną wyświetlone obecnie dodane profile poczty dla wybranej skrzynki e-mail.
  webmailx23.jpg
  Rys. Przykładowy ekran z listą dodanych wcześniej profili poczty.

  Dostępne przyciski:

  • Dodaj profil – pozwala rozpocząć dodawanie nowego profilu poczty.
  • Usuń – pozwala usunąć zaznaczony profil poczty.
  • Eksportuj profil – pozwala wyeksportować profil w formacie pliku .vcf (vCard). Format pliku .vcf używany jest do wymiany danych osobowych, czyli elektronicznych wizytówek. Wizytówki vCard są często dołączane do wiadomości e-mail, ale mogą być przekazywane na wiele innych sposobów, takich jak strony WWW czy telefony komórkowe.
  • Ustaw jako domyślny – pozwala zdefiniować, który profil ma być domyślny (zawsze wykorzystywany do wysyłki wiadomości e-mail).
 5. Jeśli chcesz dodać nowy profil poczty, to kliknij przycisk “Dodaj profil”. Jeśli natomiast chcesz zmienić ustawienia istniejącego profilu, kliknij nazwę wybranego profilu, np. “Jan Kowalski”.
  webmail16.png
  Rys. Przykład formularza dodawania lub edycji profilu poczty.
 6. Podczas dodawania profilu lub edycji już istniejącego zostanie wyświetlony ten sam formularz edycji.

Sekcja “Informacje podstawowe”

W sekcji o nazwie “Informacje podstawowe” możesz zdefiniować następujące pola:

 • Nazwa nadawcy – pozwala zdefiniować nazwę nadawcy, która będzie wyświetlana w skrzynce e-mail odbiorcy wiadomości e-mail. Pole wymagane do wypełnienia.
 • Adres nadawcy – pozwala zdefiniować z jakiego adresu e-mail mają być wysyłane wiadomość e-mail.
 • Adres zwrotny – pozwala zdefiniować adres zwrotny dla wiadomości e-mail. Adres zwrotny w nagłówkach wiadomości e-mail określany jest parametrem o nazwie “Reply-To”. Odpowiedź na wiadomość e-mail zostanie wysłana na adres e-mail, który został zdefiniowany w polu “Adres zwrotny”. Standardowo sugerujemy w tym polu podać ten sam adres, który został podany w polu “Adres nadawcy”.
 • Nazwa profilu – pozwala zdefiniować nazwę własną profilu, która będzie wyświetlana tylko na liście dostępnych profili. Jest to identyfikator, który ma za zadanie pomóc w znalezieniu odpowiedniego profilu do edycji w przyszłości, np. gdy będziesz już posiadać więcej dodanych profili. Pole wymagane.
WAŻNE! Pamiętaj, że jeśli ustawisz wybrany profil jako domyślny, to wszystkie wiadomości e-mail wysłane z wybranej skrzynki e-mail będą wysyłane z adresu e-mail, który został zdefiniowany w polu “Adres nadawcy”.

Sekcja “Podpis”

W sekcji o nazwie “Podpis” możesz zdefiniować treść podpisu, która będzie automatycznie dodawana do każdej wysyłanej wiadomości e-mail.

podpis22

Stara Poczta home.pl pozwala również skorzystać z podpisu zbudowanego z podstawowych tagów HTML, np. <b>, <font>. Użycie tagu <img> w celu umieszczenia pliku graficznego w podpisie nie jest możliwe. Możliwość dodania plików graficznych do podpisu dostępna jest w programach do obsługi poczty (np. Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, The Bat, Windows Mail). Włączenie podpisu nie jest wymagane.
WAŻNE! Instrukcje dotyczące kodu HTML, który możesz użyć w podpisie wiadomości, znajdziesz również w temacie na forum dyskusyjnym pod tym adresem.
WAŻNE! Aby móc skorzystać z podpisu zbudowanego z tagów HTML, należy włączyć funkcję formatowania nowych wiadomości e-mail jako HTML. Kliknij tutaj, aby sprawdzić gdzie możesz włączyć tą funkcję.

podpis21

Sekcja “Wizytówka”

W sekcji “Wizytówka” możesz zdefiniować treść wizytówki, która będzie dodawana do każdej wysyłanej wiadomości e-mail. Wizytówka jest dodawana w formacie .vcf (vCard). vCard to standard formatu plików, który jest wykorzystywany do wymiany danych osobowych, czyli tak zwanych elektronicznych wizytówek. Włączenie wysyłania wizytówki nie jest wymagane.

Czy mogę mieć dodanych więcej profili poczty?

Tak, za pomocą Starej Poczty home.pl możesz dodać więcej profili dla skrzynki e-mail.

Pamiętaj, że jeśli dodasz więcej profili niż jeden, to podczas pisania nowej wiadomości e-mail będziesz mógł zdefiniować, z którego adresu e-mail ma zostać wysłana obecnie tworzona wiadomość.
webmailx24.jpg
Rys. Po dodaniu większej ilości profili, pole “Od” pozwala wybrać, z którego profilu poczty chcesz skorzystać.

Po dodaniu drugiego profilu poczty w oknie pisania nowej wiadomości e-mail pojawi się nowe pole o nazwie “Od”, za pomocą którego możesz zdefiniować jaki adres e-mail ma zostać użyty przy tej pojedynczej wysyłce. Odbiorca wiadomości e-mail jako jej nadawce zobaczy wybrany przez Ciebie w polu “Od” adres e-mail.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl