Czytanie wiadomości za pomocą Starej Poczty home.pl

Informujemy, że opisana w tym artykule wersja serwisu Poczty home.pl nie jest już rozwijana oraz wkrótce zostanie wyłączona!

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji serwisu Poczty home.pl dostępnej pod adresem www.poczta.home.pl. 
Logowanie do nowego serwisu przebiega analogicznie jak do tej pory - login/nazwa użytkownika to adres e-mail, hasło przypisane do konta pocztowego.

Dodatkowe informacje dot. przenoszenia danych pomiędzy serwisami poczty home.pl znajdziesz w bazie wiedzy - przeczytaj więcej o obsłudze i konfiguracji Nowej Poczty home.pl.

Aby przeczytać wiadomość e-mail należy kliknąć na jej temacie lub nazwie nadawcy. Spowoduje to wyświetlenie zawartości danej wiadomości e-mail poniżej.

Podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszy spowoduje otwarcie danej wiadomości e-mail w nowym oknie.

webmailx19.jpg

Jeżeli do wiadomości e-mail został dodany załącznik, to odnośnik do niego znajduje się w dolnej części rozwiniętego nagłówka wiadomości e-mail. W sekcji “Załączniki” są wyświetlane wszystkie pliki, które zostały dołączone do wiadomości e-mail. Po kliknięciu na nazwę załącznika rozpocznie się ściąganie pliku na dysk twardy Twojego komputera.

WAŻNE! Kliknij przycisk “Pobierz wszystkie załączniki”, aby pobrać wszystkie załączniki na Twój komputer lokalny. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o obsłudze załączników na Starej Poczcie home.pl.

webmailx20.jpg

W górnym menu dostępne są opcje umożliwiające wykonanie operacji związanych z aktualnie czytaną lub zaznaczoną wiadomością e-mail, np.:
  • odpowiedź nadawcy lub nadawcom,
  • przesłanie do innego adresata (także jako załącznik),
  • przeniesienie do Kosza,
  • wyświetlenie nagłówków,
  • wydruk wiadomości e-mail.

webmailx21.jpg

Zaznaczoną lub czytaną wiadomość e-mail możesz oznaczyć jako spam – wiadomość zostanie wtedy przeniesiona do folderu “Spam”. Możesz również dodać etykietę, która ułatwi przeglądanie wiadomości e-mail i szybkie określenie, które z nich są istotne, a które można zostawić do realizacji na później. Operacje te wykonasz za pomocą przycisków  górnego menu lub menu kontekstowego.

Menu kontekstowe

Stara Poczta home.pl posiada również menu kontekstowe. Aby je uruchomić kliknij prawym klawiszem myszy na temacie dowolnej wiadomości e-mail. Za pomocą menu kontekstowego możesz wykonać wszystkie operacje dostępne w górnym menu (odpowiedzieć na wiadomość, przesłać dalej itp.), a także przenieść wiadomość e-mail do innego folderu i dodać etykietę.

webmailx22.jpg

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl