Jak opróżnić skrzynkę e-mail na serwerze w home.pl?

Informujemy, że opisana w tym artykule wersja serwisu Poczty home.pl nie jest już rozwijana oraz wkrótce zostanie wyłączona!

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji serwisu Poczty home.pl dostępnej pod adresem www.poczta.home.pl. 
Logowanie do nowego serwisu przebiega analogicznie jak do tej pory - login/nazwa użytkownika to adres e-mail, hasło przypisane do konta pocztowego.

Dodatkowe informacje dot. przenoszenia danych pomiędzy serwisami poczty home.pl znajdziesz w bazie wiedzy - przeczytaj więcej o obsłudze i konfiguracji Nowej Poczty home.pl.

Wprowadzenie

Z różnych przyczyn może się zdarzyć, że Twoja skrzynka e-mail w home.pl będzie przepełniona. Z uwagi na dużą ilość korespondencji w końcu pojemność skrzynki może zostać wykorzystana w 100% i kolejne wiadomości e-mail nie będą już dostarczane.

WAŻNE! home.pl wyśle do Ciebie wiadomość e-mail w momencie gdy na Twoim koncie pocztowym zostanie mniej niż 20 MB wolnej pojemności!

Przy korzystaniu z protokołu IMAP wiadomość e-mail, która zostanie usunięta w programie do obsługi poczty zostanie również równolegle usunięta na serwerze. Jest to spowodowane synchronizacją, która występuje podczas korzystania z protokołu IMAP.

Jeśli korzystasz z protokołu POP3, to usunięcie wiadomości e-mail w programie do obsługi poczty nie spowoduje jej usunięcia na serwerze. W przypadku protokołu POP3 każda pobrana wiadomość e-mail zostaje następnie przeniesiona do katalogu “Kosz” na serwerze.

WAŻNE! Pamiętaj, że raz na 24 godziny usuwanych jest 25% najstarszych wiadomości e-mail, które znajdują się katalogach “Kosz” oraz “Spam” na serwerze.

Co to znaczy, że skrzynka e-mail jest przepełniona?

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat przepełnionej skrzynki e-mail.

Jak opróżnić skrzynkę e-mail w Starej Poczcie home.pl?

 1. Zaloguj się w panelu Starej Poczty home.pl do Twojej skrzynki e-mail, którą chcesz opróżnić.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do wybranej skrzynki e-mail.
 2. Po zalogowaniu się do skrzynki e-mail, w górnym lewym rogu ekranu odnajdziesz informacje na temat poziomu zajętości. Jeśli przedstawiona jest wartość 100% oznacza to, że skrzynka e-mail jest przepełniona i więcej wiadomości e-mail nie może zostać już dostarczonych.

  webmail41.jpg

  WAŻNE! Na skrzynkę e-mail, która jest obsługiwana w home.pl możesz otrzymać wiadomość e-mail, która przekroczy swoją wielkością całkowitą pojemność skrzynki e-mail.
  Przykład: jeśli posiadasz skrzynkę e-mail o pojemności 100 MB na serwerze w home.pl, której pojemność jest wykorzystywana w 99% (99 MB). W tym wypadku ostatnia wiadomość e-mail, która będzie dostarczona do skrzynki e-mail może mieć wielkość do 101 MB. Ostatnia wiadomość e-mail może wykorzystać pojemność danej skrzynki e-mail w 200%. Zasada ta dotyczy tylko skrzynek e-mail, które nie są jeszcze przepełnione.
 3. Dodatkowo po lewej stronie ekranu odnajdziesz listę folderów, w których przechowywane są wiadomości e-mail. Przy folderze “Kosz” znajduje się ikona “kosza na śmieci”, która po kliknięciu powoduje usunięcie wszystkich wiadomości w tym katalogu.

  webmail42.jpg

 4. Po usunięciu wiadomości z wybranego folderu (“Kosz”) skrzynka e-mail zostanie odblokowana natychmiast. Kolejne wiadomości e-mail będą poprawnie dostarczane do Twojej skrzynki e-mail w home.pl.
  WAŻNE! Wiadomości e-mail, które zostały wysłane w trakcie, gdy skrzynka e-mail była przepełniona nie zostaną dostarczone! Każdy użytkownik, który wysłał do Ciebie wiadomość e-mail otrzymał informacje zwrotną, iż jego wysyłka nie została dostarczona. Wiadomość e-mail powinna zostać ponownie wysłana przez użytkownika, gdy Twoja skrzynka e-mail nie będzie już przepełniona.

Czy mogę opróżnić skrzynkę e-mail za pomocą Panelu Klienta home.pl?

Nie, w przypadku gdy korzystasz z protokołu POP3, to opróżnienie skrzynki e-mail możesz wykonać tylko za pomocą Poczty home.pl.

Czy mogę opróżnić skrzynkę e-mail za pomocą programu do obsługi poczty?

W przypadku gdy korzystasz z protokołu IMAP podczas łączenia z pocztą, to usunięcie zbędnych wiadomości e-mail możesz wykonać również za pomocą programu do obsługi poczty. Protokół IMAP powoduje synchronizację programu do obsługi poczty ze skrzynką e-mail na serwerze w home.pl.

Podsumowując, jeśli korzystając z protokołu IMAP usuniesz wiadomość e-mail w programie do obsługi poczty, to zostanie ona również usunięta na serwerze.

Więcej informacji na temat konfiguracji programów do obsługi poczty znajdziesz pod tym adresem.

WAŻNE! Jeśli korzystasz z protokołu POP3 podczas łączenia z pocztą, to usunięcie wiadomości e-mail z serwera za pośrednictwem programu do obsługi poczty nie będzie możliwe! W takim przypadku wymagana jest zmiana protokołu z POP3 na IMAP. Dopiero po zmianie protokołu usunięcie wiadomości e-mail w programie do obsługi poczty będzie równoznaczne z usunięciem wiadomości na serwerze.

Zwiększenie pojemności skrzynki e-mail

Jeśli nie możesz opróżnić skrzynki e-mail (np. wszystkie wiadomości są dla Ciebie bardzo ważne) i chciałbyś pozostawić wszystkie wiadomości e-mail na serwerze, to istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Jest nim powiększenie pojemności skrzynki e-mail, co pozwoli na przyjęcie większej porcji nowych wiadomości, bez konieczności ich usuwania.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak zmienić pojemność skrzynki e-mail za pomocą Panelu Klienta home.pl.

WAŻNE! Zmiana pojemności skrzynki e-mail jest możliwa tylko w przypadku, jeśli wybrana skrzynka e-mail jest utworzona na serwerze w home.pl (np. Linia ekonomiczna lub Linia profesjonalna). W przypadku, jeśli korzystasz z usługi Personal Email (usługa pojedynczej skrzynki e-mail), to maksymalna dostępna pojemność dla takiego konta to 20 GB. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zwiększyć pojemność konta Personal Email.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl