Jak rozpocząć pracę z aplikacją Click Web?

Aplikacja Click Web pozwala na łatwe i szybkie tworzenie atrakcyjnych stron internetowych działających na urządzeniach mobilnych i we wszystkich przeglądarkach. Skorzystaj z poniższego artykułu, aby dowiedzieć się, jak stawiać pierwsze kroki podczas korzystania z Click Web.

Jak wybrać szablon?

Po zalogowaniu się do usługi Click Web i uruchomieniu aplikacji do budowania stron WWW, należy kliknąć przycisk „Szablony”. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dostępnych szablonów, z których możesz korzystać podczas własnej budowania strony internetowej.

Następnie na wyświetlonym ekranie kliknij dowolny szablon, aby uruchomić jego podgląd (1).

Podgląd szablonu

Podczas budowania strony WWW, w górnej części ekranu możesz skorzystać z funkcji poglądu Twojego projektu w różnych urządzeniach (1). W ten sposób możesz sprawdzić jak będzie wyglądał budowany przez Ciebie projekt na ekranach odwiedzających (komputery, smartfony lub tablety).

Kliknij poszczególne ikony urządzeń (1), aby sprawdzić wygląd szablonu na różnej wielkości ekranu. Dla urządzeń mobilnych ponowne kliknięcie na ikonę spowoduje odwrócenie urządzenia. Aby wrócić i obejrzeć inne szablony, kliknij Wróć do Szablony i Upgrade’y (2) lub użyj niebieskiego przycisku, aby zastosować wybrany szablon (3).

Informacje podstawowe na temat budowy aplikacji Click Web

Aplikacja Click Web posiada sekcje. Możesz w każdym momencie przejść do dowolnej z nich. Każda z dostępnych sekcji spełnia różne funkcje, po wybraniu jednej z nich, zostaną wyświetlone dostępne narzędzia służące do modyfikacji strony WWW.

Skorzystaj z sekcji Menu (1) aby przejść do poszczególnych sekcji strony, opcji, ustawień, edytora bloga czy menadżera obrazów.

Opcje Przeglądaj szablony i Pomoc (2), odpowiedzialne są za dostęp do menadżera szablonów, systemu wyboru skórki strony WWW, oraz dostępu do sekcji POMOC, gdzie znajdziesz dostęp do dokumentacji kreatora WWW.

Użyj przycisków Podgląd/ Edycja oraz Dodaj elementy (3), aby zobaczyć jak będzie wyglądać Twoja strona WWW  w sieci Internet. Niektóre funkcje, jak rozwijane menu czy formularze kontaktowe, działają jedynie w trybie podglądu lub po opublikowaniu strony WWW w sieci Internet. Skorzystaj z opcji dodawania elementu, aby wstawić moduły/widgety odpowiedzialne za różnego rodzaju funkcjonalności, np. formularz kontaktowy czy galerię

Przyciski urządzeń (4) zmieniają widok strony na odpowiedni dla telefonów, tabletów i przeglądarek, aktywując tryb RWD – responsywny.

Publikuj (5) to przycisk odpowiedzialny za publikację strony WWW w sieci. Od tej chwili wszystkie zapisane zmiany zostaną opublikowane użytkownikom strony WWW. Nie musisz z niego korzystać, jeśli chcesz aby wprowadzane dane, nie były od razu widoczne. Po zamknięciu kreatora WWW i jego ponownym uruchomieniu, będziesz mógł kontynuować pracę nad stroną i dopiero ją opublikować.

Wyloguj oraz opcje profilu (6) kliknij w nie, jeśli chcesz zakończyć pracę z kreatorem lub przejść do edycji profilu – podstawowych informacji o autorze strony WWW.

Jak zmienić nazwę budowanej strony WWW?

Aby zmienić nazwę strony, kliknij na nią (1) i wpisz nową nazwę (2). Kliknij Zapisz (3), aby zapisać wprowadzone zmiany.

Dodaj tekst na stronie

Wybierz zakładkę Podstrony, następnie Dodaj element przeciągnij odpowiedni widżet tekstowy P lub H1 do głównego okna strony. Nie możesz dodać widżetu do nagłówka lub stopki, jedynie do głównej części strony WWW. Kliknij na blok tekstu, aby otworzyć edytor jego treści.

Zaznacz tekst w oknie edytora i użyj menu Style (1), aby zastosować do niego styl. Style aplikowane są zawsze do całej linijki tekstu, więc może okazać się konieczne podzielenie tekstu na akapity. Kliknij Zapisz (2), gdy zakończysz edycję tekstu.

Dodawanie obrazów do strony

Wybierz zakładkę Obrazy (1), a następnie kliknij niebieski przycisk Dodaj obrazy (2).

 

Aby dodać obrazy z komputera, przeciągnij i upuść pliki (dozwolone JPG i PNG) lub kliknij przycisk Wybierz pliki (1). Obrazy muszą mieć wielkość poniżej 10Mb.

 

Przeciągnij i upuść wybrany obraz na Twoją stronę WWW.

Opublikuj stronę

Kliknij przycisk Podgląd/Edycja , aby zobaczyć jak wygląda Twoja strona WWW. Kliknij przycisk Publikuj, aby opublikować stronę WWW w sieci Internet.

Zarządzanie stroną

Po zalogowaniu się do usługi Click Web i uruchomieniu aplikacji do budowania stron WWW, od razu przechodzisz do tworzenia witryny sieci Web. Na górze ekranu odnajdziesz przycisk Publikuj, odpowiedzialny za widoczność strony w sieci. Po lewej stronie ekranu znajdziesz przycisk Zarządzaj, który umożliwi Ci przejście do ekranu ustawień  strony WWW.

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl