Jak skorzystać z okresu próbnego na serwer?

Skorzystanie z 14-dniowego okresu próbnego jest równoznaczne z rejestracją serwera. Po zakończonej rejestracji usługi, będzie ona natychmiast włączona i aktywna przez najbliższe 14 dni. Natomiast na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość e-mail z PRO FORMĄ.

14 dniowy okres próbny rozpoczyna się z chwilą rejestracji usługi i kończy po upływie 14 dni. Jeśli dokonasz płatności w czasie trwania okresu próbnego, automatycznie zostanie on zakończony i rozpoczniesz korzystanie z usługi w ramach opłaconego abonamentu, np. przez rok czasu (czas trwania abonamentu zależny jest od trwających promocji lub innych warunków rejestracji).

Jeśli w ciągu lub po upływie 14 dni okresu próbnego, nie zdecydujesz się na opłacenie usługi (kontynuację), brak płatności za wystawioną PRO FORMĘ będzie jednoznaczny z rezygnacją z usługi.

Podczas okresu próbnego możesz śmiało korzystać z usługi, np. tworzyć skrzynki e-mail dla pracowników, wysyłać pliki na serwer FTP.
Termin płatności dla PRO FORMY jest taki sam jak koniec okresu próbnego lub rezerwacji (w przypadku domen). Oznacza to, że przez 14 dni możesz bezpłatnie korzystać z serwera. Po upływie tego okresu czasu, powinieneś zdecydować czy nadal chcesz korzystać z danej usługi:
  • Nieopłacenie PRO FORMY będzie równoznaczne z rezygnacją z usługi. Brak płatności za PRO FORMĘ spowoduje wyłączenie serwera, który był przez Ciebie testowany.
  • Dokonanie płatności na podstawie PRO FORMY umożliwi przedłużenie okresu abonamentowego usługi. Odnowienie abonamentu następuje najczęściej na okres 12 lub 6 miesięcy.

Dodatkowe informacje na temat okresu próbnego

W przypadku usług HomeBackup dostępny jest 30 dniowy okres testowy. Usługi dodawane w tym systemie są uruchamiane i gotowe do konfiguracji, po zakończeniu procesu ich rejestracji. PRO FORMA generowana jest i przesyłana do Ciebie na 7 dni przed końcem okresu testowego. Na jej podstawie możesz dokonać płatności za usługę, zrezygnować nie opłacając jej lub dokonać rejestracji nowej usługi np. w innym dostępnym planie.

Okres próbny (30 dni) dotyczy następujących usług do kopii zapasowych danych – Homebackup (Homebackup Personal, Homebackup Business).

WAŻNE! Pamiętaj, że okres próbny nie dotyczy domen! W przypadku rejestracji domeny *.pl usługa jest zarezerwowana na okres 14 dni. Jednak podczas rezerwacji domena nie jest aktywna. Dopiero po zaksięgowaniu płatności (lub aktywacji domeny rejestrowanej w promocji) domena będzie mogła służyć do wyświetlania strony WWW czy odbierania poczty. Natomiast w przypadku domen globalnych (np. *.com oraz *.org) oraz domen europejskich (*.eu) rezerwacja nazwy domeny nie występuje!
WAŻNE! Usługa podczas okresu próbnego posiada zmniejszone parametry techniczne. Przykładowo, pojemność serwera FTP może być mniejsza (np. 40GB zamiast 100GB) oraz ilość wysyłanych wiadomości e-mail z serwera będzie wyjątkowo ograniczona (np. 10 wiadomości e-mail na godzinę). Pamiętaj też, że podczas okresu próbnego przy hostingu nie jest możliwy dostęp SSH. Po zakończeniu okresu próbnego, parametry techniczne usługi będą przywrócone do właściwych.
Jak zarejestrować nową usługę w home.pl? Poprzedni Dlaczego podczas rejestracji proponowany jest mi adres z *.home.pl? Następny
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl