Jak skorzystać z okresu próbnego na serwer?

Podczas rejestracji usługi masz możliwość wyboru okresu, na jaki wybrana usługa zostanie zarejestrowana. W zależności od typu usługi, okres ten może wynosić, np.:

  • 14 dni – bezpłatny okres testowy,
  • 1, 6 lub dowolną liczbę miesięcy – abonament dostępny w rozliczeniu miesięcznym lub rocznym,
  • 1, 2 lub więcej lat – abonament rozliczany w cyklu 12 miesięcy.

Sprawdź ofertę Hosting Biznes na określony okres czasu

Wybór 14 dniowego okresu testowego oznacza, że po zakończonej rejestracji usługi, będzie ona natychmiast włączona i aktywna przez najbliższe 14 dni. Na adres e-mail oraz w Panelu Klienta zostanie przedstawiona Ci Pro Forma – dokument informacyjny, na podstawie którego będziesz mógł dokonać płatności jeśli uznasz, że chcesz kontynuować korzystanie z usługi po 14 dniach.

Jeśli w ciągu lub po upływie 14 dni okresu próbnego, nie zdecydujesz się na opłacenie usługi (kontynuację), brak płatności za wystawioną PRO FORMĘ będzie jednoznaczny z rezygnacją z usługi.

Ze względu na specyfikację i charakter działania, nie wszystkie usługi posiadają okres testowy, przykładowo licencje na oprogramowanie antywirusowe.

Dodatkowe informacje na temat okresu próbnego

WAŻNE! Pamiętaj, że okres próbny nie dotyczy domen! W przypadku rejestracji domeny *.pl usługa jest zarezerwowana na okres 14 dni. Jednak podczas rezerwacji domena nie jest aktywna. Dopiero po zaksięgowaniu płatności (lub aktywacji domeny rejestrowanej w promocji) domena będzie mogła służyć do wyświetlania strony WWW czy odbierania poczty. Natomiast w przypadku domen globalnych (np. *.com oraz *.org) oraz domen europejskich (*.eu) rezerwacja nazwy domeny nie występuje!
WAŻNE! Usługa podczas okresu próbnego posiada zmniejszone parametry techniczne. Przykładowo, pojemność serwera FTP może być mniejsza (np. 40GB zamiast 100GB) oraz ilość wysyłanych wiadomości e-mail z serwera będzie wyjątkowo ograniczona (np. 10 wiadomości e-mail na godzinę). Pamiętaj też, że podczas okresu próbnego przy hostingu nie jest możliwy dostęp SSH. Po zakończeniu okresu próbnego, parametry techniczne usługi będą przywrócone do właściwych.
Jak zarejestrować nową usługę w home.pl? Poprzedni Dlaczego podczas rejestracji proponowany jest mi adres z *.home.pl? Następny
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub