Jak sprawdzić nagłówki wiadomości w Starej Poczcie home.pl?

Informujemy, że opisana w tym artykule wersja serwisu Poczty home.pl nie jest już rozwijana oraz wkrótce zostanie wyłączona!

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji serwisu Poczty home.pl dostępnej pod adresem www.poczta.home.pl. 
Logowanie do nowego serwisu przebiega analogicznie jak do tej pory - login/nazwa użytkownika to adres e-mail, hasło przypisane do konta pocztowego.

Dodatkowe informacje dot. przenoszenia danych pomiędzy serwisami poczty home.pl znajdziesz w bazie wiedzy - przeczytaj więcej o obsłudze i konfiguracji Nowej Poczty home.pl.
Stara Poczta e-mail jest usługą, w której obsługę mogą być zaangażowane od kilku do kilkunastu serwerów, nieraz ulokowanych po całym świecie. Teoretycznie każdy serwer pocztowy może funkcjonować pod innym systemem operacyjnym. Standardy poczty e-mail definiują tylko pewną cześć tego, co może znaleźć się w dodanych do wiadomości e-mail nagłówkach.
Dla standardowego użytkownika sieci Internet treść nagłówków może być niezrozumiała. Umiejętność prawidłowego zinterpretowania nagłówków wiadomości e-mail stanowi klucz do określenia rzeczywistego nadawcy listu, serwera z którego skorzystał oraz serwerów, które pośredniczyły w przesłaniu danej wiadomości e-mail.

Gdzie mogę sprawdzić nagłówki dla wiadomości w Starej Poczcie home.pl?

 1. Po zalogowaniu do Starej Poczty home.pl, na ekranie zostanie wyświetlona zawartość skrzynki odbiorczej.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na temacie wiadomości e-mail, dla której chcesz sprawdzić nagłówki.

  naglowkiemail.png

 3. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy zostanie wyświetlona lista dostępnych poleceń. Należy kliknąć opcję “Nagłówki”.
 4. Po kliknięciu opcji “Nagłówki”, pod spodem zostaną wyświetlone informacje na temat nagłówka dla danej wiadomości e-mail.

  naglowkiemail2.png

  Pamiętaj, że nagłówki wiadomości e-mail możesz również sprawdzić w programie do obsługi poczty e-mail (np. Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, The Bat).

  Jeśli chcesz uzyskać większą porcję informacji na temat danych jakie możesz uzyskać z wyświetlonego nagłówka to kliknij tutaj.

  WAŻNE! Artykuł przedstawiony w powyższym odnośniku prezentuje praktyczne informacje, przydatne podczas analizy nagłówków poczty e-mail.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl