Jak uzyskać klucz WebAPI z Allegro?


WAŻNE! Opublikowany poniżej artykuł stracił ważność. Pomimo, że działanie klucza WebApi do obsługi integracji z Allegro jest nadal stosowane, niedługo zostanie wyłączone po stronie Allegro. Aktualnie wspieranym API dla obsługi Allegro jest Rest API. Przeczytaj więcej o obsłudze REST API Allegro oraz zapoznaj się z harmonogramem wygaszania WebApi Allegro. Do obsługi integracji Allegro w sklepie internetowym home.pl nie jest wymagana żadna dodatkowa czynność. Integracja realizowane jest po poprawnym zalogowaniu się do konta Allegro oraz autoryzacji aplikacji. Przeczytaj o integracji Allegro w sklepie internetowym home.pl

Aby móc wystawiać produkty ze sklepu internetowego na Allegro, konieczne jest uzyskanie tzw. klucza WebAPI. Klucz ten generowany jest indywidualnie dla wszystkich użytkowników Allegro.

 

eSklep zapewnia integrację z serwisem Allegro.pl, która umożliwia sprzedaż pojedynczych oraz wielu produktów również na Allegro.

  1. W celu wygenerowania klucza WebPI zaloguj się do swojego konta na Allegro i przejdź do zakładki Moje konto -> WebAPI.
  2. Ostatnim krokiem będzie wpisanie uzyskanego klucza WebAPI, loginu oraz hasła dostępu do konta w Allegro, w ustawieniach integracji Twojego sklepu (KONFIGURACJA –> INTEGRACJE –> SYSTEMY AUKCYJNE).

Po wygenerowaniu klucza WebAPI możesz rozpocząć konfiguracje integracji Twojego sklepu eSklep z serwisem Allegro. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przeprowadzić taką integrację.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.