Jak wysyłać wiadomość email do wielu adresatów?

Forum dyskusyjne home.pl

 

Korzystając z usług poczty e-mail w home.pl, możesz wysyłać wiadomości do kogo tylko zechcesz. Jeśli jeden adresat to za mało, zawsze możesz wprowadzić wielu odbiorców wiadomości.

Wysyłając pocztę do kilku adresatów, zawsze warto zwrócić uwagę czy chcemy, aby każdy z nich wiedział o istnieniu innego odbiorcy wiadomości. Czyli czy chcemy, aby adresaci widzieli siebie wzajemnie. Teoretycznie niepozorna wątpliwość, może przysporzyć nam wielu problemów, szczególnie, gdy adresaci nie znają się lub nie powinni wiedzieć np. o swoim istnieniu.

Do czego służą pola DO, UDW oraz DW podczas tworzenia wiadomości e-mail?

Każda aplikacja do wysyłania poczty e-mail powinna umożliwiać ukrycie adresatów wiadomości. W ten sposób mamy trzy możliwości standardowej wysyłki wiadomości e-mail:

 • adresaci wiadomości którą wysłałeś, mogą być jawni, a więc każdy z nich zobaczy do kogo wiadomość została jeszcze wysłana (tzw. wysyłka do odbiorcy, pole DO),
 • możesz także ukryć widoczność odbiorców wiadomości, w ten sposób każdy z nich będzie przekonany o otrzymaniu jedynej kopii wiadomości e-mail wysłanej tylko do niego (tzw. ukryta kopia wiadomości, pole UDW, z ang. BCC – Blind Carbon Copy)
 • Istnieje także możliwość wysłania wiadomości e-mail do adresata głównego oraz adresatów podrzędnych (tzw. do wiadomości, pole DW , z ang. CC – Carbon Copy).

W przypadku pola UDW (BCC) tj. ukryte do wiadomości, możesz dodatkowo

  • pozostawić puste pola DO i DW, wypełniając tylko UDW. Odbiorcy wiadomości, w nagłówku, zobaczą tylko swój adres e-mail, który wyświetli się po stronie adresata w polu DO (każdy adresat będzie przekonany o otrzymaniu jedynej kopii wiadomości wysłanej tylko do niego),
  • wprowadzić inny adres w pole DO, DW oraz UDW: adresaci z pola UDW otrzymają kopie wiadomości, ale w nagłówku będą figurowały adresy z pól DO i DW, niekoniecznie ich adresy. Pozostali wpisani w UDW nie będą wiedzieli o swoim istnieniu.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak utworzyć i wysłać nową wiadomość e-mail w home.pl

Jak wysłać wiadomość e-mail do wielu osób?

Aby wysłać wiadomość e-mail do wielu odbiorców możesz skorzystać z powyżej wymienionych pól DO, UDW, oraz DW. Wystarczy, że w aplikacji do obsługi poczty wpiszesz w odpowiednim polu wiele adresów e-mail (oddzielonych znakiem przecinka).

kowalski@domena.pl, nowak@domena.pl, matuszak@domena

Aby maksymalnie uprościć proces wysyłania wiadomości e-mail do wielu adresatów, dodatkowo udostępniliśmy w ramach usług home.pl dodatkowe trzy rozwiązania, które ułatwiają dystrybucję wiadomości do grupy osób:

  • Lista mailingowa – umożliwia stworzenie specjalnego adresu e-mail, na który wysłanie wiadomości spowoduje przekierowanie jej do wybranych adresatów. Możesz ustalić także spersonalizowany tytuł wiadomości e-mail, odpowiadającej danej liście mailingowej, a także zezwolić lub ograniczyć dostęp do listy wybranym użytkownikom, np. sekretarka będzie mogła wysłać wiadomość do zarządu, ale tylko administrator, będzie mógł wysłać do wszystkich pracowników.

   Za pomocą jednej wysyłki, poinformujesz wszystkich odbiorców listy, np. o ważnym wydarzeniu, czy zmianie w Twojej firmie. Listy mailingowe znajdą zastosowanie przy rozpowszechnaniu ważnych informacji do określonych grup odbiorców czy działów firmy, pozwalają utworzyć dedykowane adresy e-mail dla grup, np. celem wymiany informacji lub po prostu posłużą za system wysyłania mailingu do wybranych Klientów.

   Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest i jak skonfigurować listę mailingową
  • Lista dystrybucyjna – czyli grupy odbiorców utworzone bezpośrednio w książce adresowej dostępnej w systemie poczty home.pl. To proste rozwiązanie, które bazując na dostępnych w książce adresowej adresach e-mail, tworzy grupy, np. znajomi, praca, koledzy od golfa, koleżanki z imprezy. W przeciwieństwie do list mailingowych, grupy dostępne są tylko w książce adresowej nadawcy wiadomości i nie posiadają żadnych dodatkowych ustawień. Wysyłając wiadomość do grupy, wysyłamy wiadomość w której każdy adresat jest jawny dla pozostałych członków.

   Dzięki takiemu rozwiązaniu proces wysyłania korespondencji, która ma wielu adresatów, nie wymaga dodatkowych umiejętności ani nakładu pracy. Kontakty możesz wprowadzać ręcznie lub skorzystać z dostępnej książki adresowej.

   Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest i jak skonfigurować listę dystrybucyjną.
  • pojedyncze adresy e-mail – zacznij wprowadzać adres e-mail lub imię i nazwisko adresata, aby system zaproponował Ci kontakty, które zawierają wprowadzone frazy. Z rozwijanej listy wybierz adresata, do którego chcesz wysłać wiadomość e-mail. Powtórz czynność, aby dodać kolejne kontakty.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl