Jak zarządzać ustawieniami antyspamowymi w Starej Poczcie home.pl?

Informujemy, że opisana w tym artykule wersja serwisu Poczty home.pl nie jest już rozwijana oraz wkrótce zostanie wyłączona!

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji serwisu Poczty home.pl dostępnej pod adresem www.poczta.home.pl. 
Logowanie do nowego serwisu przebiega analogicznie jak do tej pory - login/nazwa użytkownika to adres e-mail, hasło przypisane do konta pocztowego.

Dodatkowe informacje dot. przenoszenia danych pomiędzy serwisami poczty home.pl znajdziesz w bazie wiedzy - przeczytaj więcej o obsłudze i konfiguracji Nowej Poczty home.pl.
Zabezpieczenia antyspamowe mogą być edytowane również z poziomu Starej Poczty home.pl, po zalogowaniu do wybranej skrzynki e-mail, dla której ustawienia mają być zmienione.

Jak zmienić ustawienia antyspamowe z poziomu Starej Poczty home.pl?

 1. Zaloguj się do skrzynki e-mail, dla której chcesz zmienić ustawienia antyspamowe.

 2. Po zalogowaniu do wybranej skrzynki e-mail należy kliknąć zakładkę “Konfiguracja”, która znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.

  webmail022.png

 3. Po lewej stronie wyświetlonego ekranu należy wybrać opcję “Zabezpieczenia antyspamowe”.

  webmail12.png

 4. Na wyświetlonym ekranie będziesz mógł zmienić ustawienia antyspamowe.
  webmail13.png
  Rys. Formularz, który pozwala zmienić ustawienia zabezpieczeń antyspamowych.
  • Blokuj listy zawierające spam po adresie nadawcy – polega na blokowaniu odbierania wiadomości e-mail od adresów e-mail, które zostały umieszczone na globalnej liście adresów e-mail znanych z wysyłania spamu.
  • Blokuj listy zawierające spam po temacie i treści – polega na analizie tematu i treści wiadomości e-mail pod względem występowania w nim charakterystycznych dla spamu zwrotów i słów oraz sprawdzeniu domeny nadawcy.
  • Akceptuj pocztę z zewnętrznego przekierowania –  włączenie tej opcji spowoduje, że wszystkie wiadomości e-mail przekierowane na Twoja skrzynkę e-mail w home.pl będą dostarczane do skrzynki odbiorczej – bez względu na to z jakiego adresu przekierowanie jest wykonywane. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o funkcji akceptowania poczty z zewnętrznego przekierowania.
  • Blokuj informacje techniczne i nowości od operatora – wyłączenie tej opcji spowoduje, że wiadomości e-mail dotyczące nowości w home.pl oraz innych informacji technicznych nie będą dostarczane na Twój adres e-mail.
  • Biała lista nadawców – nadawcy wiadomości e-mail, który zostali do niej wpisani nie będą weryfikowani przez filtr antyspamowy w home.pl. Będą zaufanymi nadawcami poczty e-mail.
  • Czarna lista nadawców – wiadomości e-mail od nadawców, których adresy e-mail zostały wpisane na tą listę nie będą dostarczane do Twojej skrzynki e-mail w home.pl.
  WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić szczegółowe informacje na temat dostępnych funkcji zabezpieczeń antyspamowych.
 5. Po kliknięciu przycisku “Zapisz” wprowadzone ustawienia będą natychmiast zaktualizowane.

Globalne ustawienia białej oraz czarnej listy nadawców na serwerze

Jeśli w ustawieniach serwera pocztowego masz aktywną opcję, która służy do wyświetlania globalnych ustawień antyspamowych, to na ekranie edycji ustawień antyspamowych dla skrzynki e-mail będziesz miał dostępny dodatkowy moduł:
opcjekontapocztoweg42.jpg
Rys. Globalne ustawienia czarnej i białej listy. Nowe wpisy należy dodawać w nowej linii (nie po przecinku).
Na serwerze w home.pl uruchomione są również globalne ustawienia białej oraz czarnej listy nadawców, które obowiązują na wszystkich skrzynkach e-mail utworzonych na serwerze. Oznacza to, że wszelkie reguły wpisane na globalnej białej oraz czarnej liście nadawców obowiązują na wszystkich skrzynkach e-mail utworzonych na danym serwerze.

 

Użytkownik, który będzie przeprowadzał zmianę ustawień antyspamowych może mieć dostęp do podglądu globalnych ustawień (powyższy obrazek), który następnie może być przydatny podczas definiowania nowych reguł. Użytkownik skrzynki e-mail może mieć dostępny podgląd globalnych ustawień – niemożliwa będzie ich zmiana przez niego.

 

Za pomocą Panelu Klienta home.pl możesz ustawić czy globalne ustawienia antyspamowe będą dostępne do podglądu dla użytkowników kont pocztowych. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak aktywować taki podgląd dla użytkowników.
WAŻNE! Globalne ustawienia białej oraz czarnej listy nadawców mogą zostać zmienione tylko przez użytkownika, który ma dostęp do Panelu Klienta home.pl dla serwera. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zmienić globalne ustawienia białej oraz czarnej listy nadawców na serwerze.

Czy ustawienia antyspamowe dla wybranej skrzynki mogę zmienić z poziomu innego panelu?

Tak, ustawienia antyspamowe możesz edytować również z poziomu Poczty home.pl oraz Panelu Klienta home.pl – po zalogowaniu do serwera, na którym dana skrzynka e-mail jest utworzona.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl