Najczęściej zadawane pytania przy Click Web

Najczęściej zadawane pytania podczas obsługi Click Web

Aplikacja Click Web pozwala na łatwe i szybkie tworzenie atrakcyjnych stron internetowych działających na urządzeniach mobilnych i we wszystkich przegladarkach.

 

clickweb92.png

Pytanie: Jak uruchomić aplikację Click Web i rozpocząć budowanie strony WWW?

W celu uruchomienia aplikacji Click Web, należy zalogować się w Panelu home.pl do zarejestrowanej usługi Click Web (podczas logowania należy podać indentyfikator usługi Click Web) Po zalogowaniu, kliknij przycisk „Zarządzaj stroną WWW”. Kliknij tutaj, aby otworzyć instrukcje uruchamiania aplikacji Click Web krok po kroku.

 

Pytanie: Czy mogę edytować kod HTML/CSS?

W przyszłości zaplanowane jest dodanie możliwości edycji kodu HTML/CSS szablonu. Pewną alternatywą jest użycie widżetu „Wstaw kod”, który umożliwia wstawienie odpowiedniego kodu w wybranym miejscu na budowanej stronie WWW.

Pytanie: Dla kogo przeznaczony jest Click Web?

Aplikacja Click Web ma na celu pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w stworzeniu atrakcyjnej strony internetowej w sposób prosty i szybki. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy chcą zbudować stronę internetową zgodną z obecnymi trendami oraz standardami (np. Twoja strona WWW będzie dostosowana do urządzeń mobilnych typu smartfony oraz tablety).

Pytanie: Jak połączyć domenę ze stroną WWW zbudowaną w aplikacji Click Web?

W celu połączenia domeny internetowej ze stroną WWW, należy przypisać wybraną domenę do odpowiedniej usługi Click Web. Wymagane jest wyłącznie przypisanie domeny do usługi Click Web, z której korzystałeś podczas budowania witryny. Nie musisz konfigurować dodatkowych ustawień domeny (np. przekierowania, rekordy). Strona WWW, po przypisaniu domeny do usługi Click Web, będzie wyświetlana pod adresem domeny.

  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę opłacaną (zarejestrowaną) w home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę opłacaną (zarejestrowaną) poza home.pl.

 

Pytanie: Czy mogę używać domeny wykupionej gdzie indziej?

Tak, możesz wykonać delegację domeny zarejestrowanej u innego operatora do home.pl i następnie przypisać domenę do odpowiedniej usługi Click Web. Strona WWW, po przypisaniu domeny do usługi Click Web, będzie wyświetlana pod adresem domeny.

Pamiętaj jednak, że możesz też w każdej chwili wykonać transfer Twojej domeny do home.pl. Zyskasz dzięki temu możliwość edycji listy rekordów Twojej domeny w Panelu home.pl.

 

Pytanie: Nie posiadam jeszcze domeny, czy moja strona WWW posiada jakiś adres po opublikowaniu?

Każda usługa Click Web po jej zarejestrowaniu, otrzymuję unikalny identyfikator w postaci „clickweb123456”. Identyfikator ten pozwala wyświetlić opublikowaną stronę WWW pod adresem „www.clickweb123456.home.pl”. Póki nie posiadasz jeszcze swojej domeny, możesz korzystać z tej alternatywy.

WAŻNE! Sugerujemy zarejestrowanie własnej domeny w home.pl (np. www.twojadomena.pl), która pozwoli na uruchomienie poczty e-mail (np. kowalski@twojadomena.pl) lub wyświetlenie strony WWW pod adresem domeny.

Pytanie: Czy adres mojej strony WWW musi zawsze zaczynać się od www

Nie, adres strony WWW utworzonej przez aplikację Click Web nie musi zawsze rozpoczynać się od przedrostka „www” (np. „www.twojadomena.pl” lub „www.clickweb123456.home.pl”). Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na ten temat.

 

Pytanie: Czym różnią się dostępne pakiety usług Click Web?

Usługa Click Web został podzielona na 3 pakiety (Basic, Premium, Unlimited), które różnią się m.in. ilością dostępnych podstron, pojemnością serwera, liczbą dostępnych szablonów oraz ilością oferowanych bonusów od naszych partnerów. Aby lepiej zaprezentować różnice pomiędzy pakietami, przygotowaliśmy tabelę z wykazem najważniejszych parametrów, którą znajdziesz pod tym adresem.

 

Pytanie: Czy mogę dodać inne treści w mobilnej wersji mojej strony?

Aplikacja Click Web jest zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiać publikację tej samej treści w sposób dostosowany do różnego rodzaju urządzeń. Treści dodawane na stronie WWW, wyświetlane są w wersji mobilnej oraz standardowej (nie możesz dodać treści, która będzie wyświetlana tylko w wersji mobilnej lub odwrotnie).

 

Pytanie: Czy mogę stworzyć rozwijane menu?

Tak. Jeśli w zakładce „Podstrony” utworzysz folder i dodasz do niego odpowiednie podstrony, to w nawigacji będą one wyświetlane w postaci rozwijanego menu.

 

Pytanie: Czy mogę dodać elementy Flash?

Tak, ale nie polecamy takiego rozwiązania. Możesz dodać elementy Flash korzystając z widżetu „Umieść Pliki”, lecz miej na uwadze, że elementy Flash nie są wyświetlane na wielu spośród urządzeń mobilnych.

 

Pytanie: Czy istnieje funkcja sklepu internetowego / e-sprzedaży?

W przypadku sklepu internetowego, sugerujemy sprawdzenie popularnej platformy Click Shop, którą również mamy w ofercie. Ze sklepu internetowego Click Shop korzysta obecnie ponad 6500 zadowolonych użytkowników. Pamiętaj, że możesz skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i sprawdzić możliwości naszej aplikacji.

 

Pytanie: Czy mogę uzyskać dostęp do strony przez FTP?

Nie. Na usłudze Click Web nie jest możliwe połączenie się z serwerem FTP. Korzystaj z zakładki „Obrazki”, aby dodawać pliki graficzne, które chcesz użyć podczas budowania strony WWW.

 

Pytanie: Czy obsługiwane są formularze?

Tak. Dostępne są dwa proste formularze, które możesz wstawić na swojej stronie WWW. W przyszłości przewidujemy dodanie większej ilości szablonów.

 

Pytanie: Czy mogę umieścić na swojej stronie reklamy, np. Google Adsense?

Tak. W tym celu skorzystaj z widżetu „Wstaw kod”, który umożliwia wstawienie odpowiedniego kodu w wybranym miejscu na budowanej stronie WWW.

 

Pytanie: Czy mogę edytować moją stronę na iPadzie lub iPhonie?

Jeszcze nie. Na iPadzie, iPhonie i innych tego typu urządzeniach możesz korzystać ze wszystkich funkcji strony WWW poza jej edytowaniem.

 

Pytanie: Czy mogę utworzyć strony zabezpieczone hasłem?

W aplikacji Click Web nie możesz utworzyć stron WWW, które będą zabezpieczone hasłem dostępu.

 

Pytanie: Czy mogę zainstalować certyfikat SSL na usłudze Click Web?

Usługi Click Web nie umożliwiają instalacji certyfikatów SSL.

 

Pytanie: Czy jeśli korzystam z Click Web, moja strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania Google?

Możliwe, ale będzie to wymagało czasu i pracy. Strony WWW stworzone w Click Web są bardzo dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO, ale uzyskanie wysokiej pozycji w Google zawsze wymaga czasu i pracy. Najlepszym źródłem informacji na ten temat jest dokumentacja Google: http://www.google.pl/webmasters/

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl