Od kogo kupuję domenę na giełdzie?


Giełda domen umożliwia bezpieczny i wygodny obrót domen z rynku wtórnego. Domeny z rynku wtórnego odkupywane są od innych użytkowników (ich właścicieli), z tego względu giełda domen gwarantuje bezpieczeństwo dla obu stron transakcji, czyli umożliwia bezpieczny przelew środków pieniężnych oraz bezpieczną realizację procesu zmiany Abonenta.

W niedalekiej przyszłości planujemy wprowadzenie możliwości wystawiania domen zarejestrowanych w home.pl na sprzedaż. W chwili obecnej możliwe jest tylko zakupienie domeny znajdującej się na giełdzie.

Domeny dostępne na giełdzie należą do różnych firm i osób. Możesz sprawdzić dane abonenta wybranej domeny na stronie www.whois.pl. Jeśli należy ona do firmy, będziesz mógł poznać jej pełne dane. W przypadku, gdy abonentem jest osoba fizyczna, często dane są ukryte (bez możliwości ich podglądu). Jednak niezależnie od tego, kto jest właścicielem domeny, otrzymujesz stuprocentową gwarancję, że po opłaceniu transakcji Twój zakup zostanie Ci przekazany (o ile wybrana domena będzie nadal dostępna).

Kupując domenę za pośrednictwem giełdy domen możesz być pewny, że oferta sprzedaży została wystawiona przez osobę uprawnioną do dysponowania domeną. Z uwagi na kompletny proces weryfikacji własności niemożliwe jest oszustwo ze strony sprzedającego. Podsumowując, kupując domenę za pośrednictwem giełdy domen, masz pewność, że kupujesz wybrany adres internetowy, a nie żaden inny.

Zakup wybranego adresu internetowego z giełdy domen wykonywany jest bezpośrednio od obecnego właściciela za pośrednictwem home.pl. Oznacza to, że home.pl stara się pozyskać domenę dla kupującego oraz na bieżąco kontroluje proces zakupu domeny. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zamówić oraz opłacić domenę z giełdy.

WAŻNE! Pamiętaj, że proces kupna na giełdzie domen realizowany jest za pośrednictwem home.pl.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub