Statystyki oglądalności dla serwera w home.pl

Artykuły dotyczące NOWEJ wersji statystyk dla serwera znajdziesz pod tym adresem.

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia statystyk oglądalności. Obie możliwości dostępne są po zalogowaniu się w Panelu home.pl do serwera. W sekcji “Statystyki” możesz wyświetlić statystyki odwiedzin dla stron WWW, które zostały opublikowane na Twoim serwerze w home.pl. Możesz sprawdzić nową oraz poprzednią wersję statystyk generowanych dla serwera w home.pl. Poniżej znajdziesz informacje na temat poprzedniej wersji statystyk.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć przykład interpretacji dla domyślnych statystyk oglądalności. Sprawdź jakie informacje możesz uzyskać podczas analizy statystyk Twojej strony WWW.
WAŻNE! Podczas pierwszego uruchomienia modułu statystyk wymagane jest wyrażenie zgody na korzystanie ze statystyk oglądalności.

Jak przejść do sekcji “Statystyki” w Panelu home.pl?

 1. Zaloguj się w Panelu home.pl do serwera lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.

 2. Kliknij opcję menu “Usługi”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  uslugi432.jpg
 3. Kliknij nazwę serwera, dla którego chcesz sprawdzić lub zmienić ustawienia statystyk. Spowoduje to rozwinięcie mini-podglądu dla usługi.
 4. Kliknij przycisk “Konfiguracja usługi”.
 5. Kliknij przycisk “Pokaż statystyki”, który znajduje się w prawym górnym module “Serwisy WWW”.
  Możesz również wybrać przycisk “Pokaż nowe statystyki”, który pozwala skorzystać z nowej wersji statystyk. Kliknij tutaj, aby przeczytać o nich więcej.

 6. Na następnym ekranie zostaną wyświetlone domyślne statystyki home.pl, których raporty generowane są na podstawie logów serwera. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat tych statystyk.
WAŻNE! Popularnym narzędziem do analizy statystyk stron WWW jest również bezpłatna aplikacja Google Analytics, z której też możesz skorzystać na serwerze w home.pl. Dodanie dodatkowych statystyk, np. Google Analytics, umożliwia śledzenie ruchu dla poszczególnych stron WWW, do których kod statystyk został dodany.
Domyślne statystyki serwera w home.pl nie powodują konfliktu w działaniu z innymi aplikacjami instalowanymi na serwerze, np. aplikacjami CMS do tworzenia stron WWW. Nie powodują także modyfikacji kodu źródłowego strony. Generowane są jedynie na podstawie logów serwera, a więc dostarczają informacji o całym ruchu na serwerze.
Statystyki oglądalności – czym są i do czego służą? Poprzedni Jakie informacje mogę odczytać ze statystyk? Następny
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl