Statystyki oglądalności – czym są i do czego służą?


Artykuły dotyczące NOWEJ wersji statystyk dla serwera znajdziesz pod tym adresem.

Publikując stronę WWW w Internecie oczekujesz, że szybko stanie się obiektem zainteresowania innych użytkowników. Kto marzy o prowadzeniu strony WWW, która nie jest odwiedzana przez innych użytkowników? Twoja strona WWW może stać się podstawowym źródłem informacji o Twojej firmie, produktach.

W home.pl możesz na bieżąco sprawdzić statystyki popularności Twojego projektu. Istnieją dwa sposoby sprawdzenia statystyk oglądalności. Za pomocą Panelu Klienta home.pl możesz sprawdzić nową oraz poprzednią wersję statystyk generowanych dla serwera w home.pl.

statystykijpg.jpg

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak sprawdzić statystyki oglądalności dla serwera w home.pl.
Do szczegółowej analizy statystyk oglądalności służy zaawansowany mechanizm przetwarzający wszystkie informacje dot. odwołań do dokumentów, plików itp., które znajdują się na Twoim serwerze w home.pl. Statystyki są generowane na poziomie samego serwera i najprawdopodobniej najbardziej odzwierciedlają stan rzeczywisty popularności Twojej strony WWW.

statmsc09.jpg

Statystyki oglądalności powstają w oparciu o tzw. logi czyli zapisy wszystkich wydarzeń na serwerze. Nie ma więc możliwości “ręcznej” zmiany wyliczeń np. przez osoby trzecie. Zestawienia dotyczą zarówno odwołań do stron WWW, jak i pobrania dokumentów z anonimowego serwera FTP. Informacje o oglądalności podawane są z rozbiciem na poszczególne dni oraz miesiące. Aktualizacja i umieszczenie nowych danych (za poprzedni dzień) dokonywana jest automatycznie co 24 godziny w porze nocnej.
Budowa systemu statystyk oglądalności Poprzedni Statystyki dla serwera w home.pl Następny
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub