Statystyki oglądalności – czym są i do czego służą?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Artykuły dotyczące NOWEJ wersji statystyk dla serwera znajdziesz pod tym adresem.

Publikując stronę WWW w Internecie oczekujesz, że szybko stanie się obiektem zainteresowania innych użytkowników. Kto marzy o prowadzeniu strony WWW, która nie jest odwiedzana przez innych użytkowników? Twoja strona WWW może stać się podstawowym źródłem informacji o Twojej firmie, produktach.

W home.pl możesz na bieżąco sprawdzić statystyki popularności Twojego projektu. Istnieją dwa sposoby sprawdzenia statystyk oglądalności. Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz sprawdzić nową oraz poprzednią wersję statystyk generowanych dla serwera w home.pl.

Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Statystyki

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak sprawdzić statystyki oglądalności dla serwera w home.pl.
Do szczegółowej analizy statystyk oglądalności służy zaawansowany mechanizm przetwarzający wszystkie informacje dot. odwołań do dokumentów, plików itp., które znajdują się na Twoim serwerze w home.pl. Statystyki są generowane na poziomie samego serwera i najprawdopodobniej najbardziej odzwierciedlają stan rzeczywisty popularności Twojej strony WWW.

Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Statystyki - Przykładowa statystyka miesięczna popularności strony WWW

Statystyki oglądalności powstają w oparciu o tzw. logi czyli zapisy wszystkich wydarzeń na serwerze. Nie ma więc możliwości “ręcznej” zmiany wyliczeń np. przez osoby trzecie. Zestawienia dotyczą zarówno odwołań do stron WWW, jak i pobrania dokumentów z anonimowego serwera FTP. Informacje o oglądalności podawane są z rozbiciem na poszczególne dni oraz miesiące. Aktualizacja i umieszczenie nowych danych (za poprzedni dzień) dokonywana jest automatycznie co 24 godziny w porze nocnej.
Budowa systemu statystyk oglądalności Poprzedni Statystyki dla serwera w home.pl Następny

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie