Transfer domeny .pl z NASK do home.pl

Wprowadzenie

Transfer domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu home.pl.
Transferując obsługę Twojej domeny do home.pl zyskujesz:
 • konkurencyjne ceny poprzez możliwość skorzystania z cennika malejącego,
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Warunki transferu Twojej domeny do home.pl

W zależności od typu domeny, którą chcesz transferować, transfer domeny ograniczony jest spełnieniem poniższych warunków:

DOMENA Krajowe .pl oraz Funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl Globalna np. com, .net, .org, .biz, .info Europejska .eu
Z NASK Od innego operatora
Po pierwszym opłaceniu 21 dni 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 21 dni 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 21 dni 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie bezpłatnie 79,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365 dni) 59,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365 dni)

WAŻNE! Od dnia 1 grudnia 2015 roku zostanie zniesiony warunek ograniczający transfer domeny z NASK najwcześniej na 21 dni po dacie rejestracji domeny lub początku nowego okresu rozliczeniowego.
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

Transfer domeny .pl z NASK do home.pl

Informacje na temat transferu z NASK znajdziesz tutaj:

Podczas transferu domeny z NASK, prosimy pamiętać o konieczności przesłania do NASK dokumentów rejestrowych i stosownych upoważnień, jeśli sposób reprezentacji abonenta tego wymaga. Szczegółowe informacje na temat dokumentów wymaganych wraz z wnioskiem o transfer z NASK dostępne są na stronie http://www.dns.pl/porozumienie/FAQ.html#4

Jeśli chcesz dokonać transferu Twojej domeny z NASK do home.pl, wykonaj następujące czynności:

 1. Aby rozpocząć transfer domeny wypełnij formularz transferu.
 2. Wpisz nazwę domeny, którą chcesz przetransferować do home.pl i kliknij przycisk „Sprawdź”.

  WAŻNE! Możesz zostać poproszony o przepisanie kodu zabezpiezczającego z obrazka.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta.

  Rys. Jeśli jesteś już naszym klientem, to podaj dane dostępowe do Twojej usługi w home.pl.
  WAŻNE! Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej usługi w home.pl, to kliknij przycisk „Rejestracja” i czytaj dalej poniższą instrukcję. Jeśli posiadasz już konto/usługę w home.pl, to wpisz dane dostępowe do Twojej usługi w sekcji „Zaloguj się” i kliknij przycisk „Logowanie”. Po poprawnym zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do ekranu weryfikacji zamówienia.
 4. Wypełnij wyświetlony formularz rejestracji, podając Twoje dane abonenta. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych, kliknij przycisk „Dalej”.

  WAŻNE! Podczas procesu transferu do home.pl nie ma możliwości zmiany danych abonenta dla przenoszonej domeny. Wymagane jest, aby w formularzu transferu zostały podane te same dane, które zostały zapisane u poprzedniego u operatora. Zmianę danych abonenta domeny możesz wykonać po zakończonym transferze za pomocą cesji lub u obecnego operatora przed rozpoczęciem transferu domeny do home.pl.
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz weryfikacji zamówienia, na którym możesz sprawdzić poprawność Twoich danych abonenta oraz inne informacje o zaplanowanym transferze.
 6. Wpisz hasło dostępu dla przenoszonej domeny, zaakceptuj warunki, regulaminy i kliknij przycisk „Finalizuj zamówienie”, który znajduje się w dolnej części ekranu.
 7. Po kliknięciu przycisku „Finalizuj zamówienie”, w nowym oknie przeglądarki zostanie wyświetlony wniosek, który należy wydrukować i przesłać wraz z dokumentami np. rejestrowymi firmy (w przypadku firm) do NASK faksem +48 22 380 83 01 lub e-mailem w załączniku na adres transfer@dns.pl. Wykaz koniecznych dokumentów znajdziesz tutaj.
 8. Przesłanie niezbędnych dokumentów do NASK jest równoznaczne z rozpoczęciem się transferu domeny. Aby go zakończyć, musisz kliknąć link potwierdzający chęć wykonania transferu, który otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej do Ciebie przez NASK.
WAŻNE! Wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest na adres e-mail, który został podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (czyli w NASK).
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl