Umowa na hosting wirtualny z zapisami GIODO

Serwery home.pl i GIODO

Usługi hostingowe świadczone przez home.pl są zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzanych danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024).

W home.pl możesz formalnie potwierdzić zawartą umowę hostingową, otrzymując umowę na hosting wirtualny z zapisami GIODO. Zgodnie z art. 31 ustawy o ochronie danych osobowych, w sytuacjach kiedy dane przetwarzane są w pewnym zakresie poza systemem Administratora Danych, Administrator Danych może powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie danych w drodze pisemnej umowy.

Podczas zgłaszania bazy danych osobowych do GIODO należy opracować odpowiednią dokumentację. Podczas opracowywania właściwej dokumentacji (tj. polityki bezpieczeństwa oraz instrukcji zarządzania systemem teleinformatycznym) powinieneś określić własne zabezpieczenia techniczne, które znajdują się w Twojej siedzibie czy też w miejscu przetwarzania danych po Twojej stronie (np. zamki elektroniczne lub inne dodatkowe zabezpieczenia). W przypadku stron WWW, na których  wprowadzane są dane osobowe użytkowników, wymagane jest posiadanie zainstalowanego certyfikatu SSL w celu szyfrowania transmisji wprowadzanych danych.

W wniosku wysyłanym do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO), kluczowym dla opisywanej sprawy jest zaznaczenie w Części B. Pkt. 3. następującej opcji wyboru: “Administrator danych powierzył w drodze umowy zawartej na piśmie przetwarzanie danych innemu podmiotowi (…)”.

Przedstawione rozwiązanie jest wystarczające dla prawidłowego zgłoszenia zbioru do GIODO – jest na co dzień stosowane przez wielu naszych Klientów.

Jak zgłosić się do home.pl po umowę na hosting wirtualny z zapisami GIODO?

Należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta z prośbą o przygotowanie umowy na świadczenie usługi hostingowej wraz z zapisami dotyczącymi GIODO. W zgłoszeniu prosimy o wskazanie reprezentanta, zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Spółki prawa handlowego – reprezentacja następuje zgodnie z KRS,
  2. Spółki Cywilnej – reprezentantami są wszyscy współwłaściciele,
  3. Inne jednostki organizacyjne – reprezentant wskazywany jest na podstawie dokumentu pełnomocnictwa.

Realizacja zgłoszenia po stronie Biura Obsługi Klienta następuje niezwłocznie po jego otrzymaniu, zgodnie z kolejnością wszystkich otrzymanych zgłoszeń. W odpowiedzi otrzymasz gotowy wzór umowy, która zostanie przesłana w formie elektronicznej na Twój adres e-mail. Otrzymany dokument należy wydrukować, a następnie podpisać, opieczętować i odesłać do home.pl w dwóch egzemplarzach na adres siedziby home.pl. Po odebraniu dokumentów w odpowiedzi otrzymasz podpisaną i opieczętowaną umowę przez home.pl. Cały proces może trwać kilka dni roboczych.

Wniosek zostanie przygotowany przez naszego pracownika, na podstawie przekazanych przez Ciebie danych. Wystarczy, że zgłosisz się do Biura Obsługi Klienta w celu przygotowania odpowiedniej umowy dla Ciebie. Po Twojej stronie leży tylko określenie kto jest reprezentantem zamawiającego (zapyta o to konsultant) oraz podpisanie otrzymanych wniosków w dwóch egzemplarzach i odesłanie ich do home.pl. W odpowiedzi otrzymasz podpisaną i opieczętowaną umowę przez home.pl.
W celu wysłania prośby o przygotowanie umowy na świadczenie usługi hostingowej wraz z zapisami dot. GIODO, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

umowa-przetwarzanieRys. Wzór umowy o powierzeniu i przetwarzania danych osobowych, którą otrzymasz do podpisania przez home.pl.
(kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij “Pokaż obraz”, aby powiększyć)

Dodatkowe informacje dotyczące GIODO

Szczegółowe informacje dotyczące GIODO, np. definicji zbioru danych osobowych oraz jego rejestracji i obowiązków wynikających z jego przetwarzania znajdziesz na stronach informacyjnych Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kliknij poniższe linki, aby przejść do interesującego zagadnienia:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub