Jak utworzyć użytkownika (login i hasło) dla aplikacji mobilnej?

Do poprawnego logowania w aplikacji mobilnej Click Shop, niezbędne będzie posiadanie adresu sklepu internetowego, nazwy użytkownika i hasła.

Domyślny użytkownik/administrator sklepu nie posiada uprawnień do połączenia się z mobilną aplikacją sklepu. Ten stan podyktowany jest względami bezpieczeństwa. Do poprawnego logowania w aplikacji mobilnej, konieczne jest utworzenie nowego użytkownika/administratora.
 1. Zaloguj się do Panelu sklepu Click Shop.
 2. Przejdź do opcji menu Konfiguracja –> Administracja, system –> Administratorzy

 3. Dodaj nową grupę administratorów, wskazując ich dowolną nazwę i opis, a także wybierając typ dostępu: dostęp do webapi,

 4. Przejdź do Uprawień, a następnie określ wszystkie uprawnienia na odczyt, dodawanie, edycja, usuwanie,

 5. Przejdź do Administratorzy, a następnie +dodaj administratora,
 6. Podaj podstawowe informacje o użytkowniku. Pamiętaj o wprowadzeniu bezpiecznego hasła.
 7. Zapisz.
 8. Kliknij w nazwę administratora aby przejść do edycji ustawień.
 9. W widoku konta możesz podejrzeć logi użytkownika (ostatnie wykonane akcje), jego aktywność (logowanie czyli działanie aplikacji lub innego narzędzia korzystającego z WebApi), ustawienia IP (np. ograniczenie dostępu z jednego lub kilku adresów IP, zmianę hasła, itp..
Po utworzeniu grupy administratorów, od razu zobaczysz przycisk dodawania nowego administratora do grupy. W każdej chwili przechodząc do ustawień Administracja, system -_> Administratorzy możesz szybko zarządzać grupami i administratorami.
Utworzone konto administratora z dostępem do WebApi możesz wykorzystać także do konfiguracji w innych aplikacjach korzystających z API sklepu. Na etapie tworzenia grupy, możesz zdecydować, czy dana grupa administratorów ma mieć dostęp tylko do WebApi czy także do panelu sklepu. Jeden login i hasło do zarządzania panelem i aplikacją mobilną.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl