Zobacz jak zmienił się panel sklepu internetowego home.pl


W poniższym artykule znajdziesz informacje o zmianach jakie zaszły w budowie menu panelu administratora sklepu internetowego. Dołożyliśmy starań aby zidentyfikować wszystkie różnice, które mają bezpośredni wpływ na obsługę sklepu. W osobnym artykule znajdziesz informacje o wszystkich zmianach i nowościach jakie wprowadziliśmy w panelu sklepu wraz z jego uruchomieniem.

WAŻNE! Pamiętaj, że nowy panele sklepu internetowego niedługo będzie domyślnym panelem dla każdej rejestrowanej usługi a także już aktywnej.

Zobacz jak zmienił się panel sklepu internetowego home.pl

Jedną z najważniejszych i najbardziej zauważalnych zmian w nowym panelu sklepu jest dodanie / utworzenie menu pionowego. Możliwość przełączania się pomiędzy poziomym a pionowym menu zostaje zachowana do czasu ostatecznej zmiany panelu, który będzie docelowo dostępny dla nowych jak i aktywnych sklepów internetowych.

Taki układ został wprowadzony w oparciu o testy użyteczności oraz zgłoszenia użytkowników oprogramowania. Nowe menu nie tylko pozwoliło uprościć i uporządkować dostęp do poszczególnych funkcji panelu, ale także ułatwić jego obsługę. Teraz możesz jeszcze szybciej zarządzać klientami, zamówieniami oraz magazynem.  Niektórego elementy menu zostały usunięte, zmieniły kategorię nadrzędną lub jeśli były wcześniej ukryte w głębi struktury, mogą teraz pojawiać się bezpośrednio po rozwinięciu kategorii nadrzędnych.

Dodatkowym atutem jest stworzenie podsekcji Powiązane, która odnosi się do najpopularniejszych a zarazem bardzo przydatnych

W odróżnieniu do poprzedniej platformy panelu sklepu, menu z lewej strony ekranu jest teraz cały czas rozwinięte i zapewnia szybki dostęp do wszystkich funkcji wybranej sekcji.

Poznaj nowy panel administratora sklepu internetowego

Dotychczas wprowadzane zmiany pozwalały na skutecznie wdrażanie wielu nowoczesnych rozwiązań dla ecommerce i zarządzania sklepem, jednak dalszy rozwój usługi oraz potrzeby użytkowników wymagały zmian. Dzięki wprowadzeniu nowych zestandaryzowanych elementów interfejsu mamy teraz możliwość jeszcze szybszego wdrażania nowych funkcji oraz ulepszania już istniejących.

Do najważniejszych zmian w panelu administratora sklepu internetowego należą:

 • całkowicie nowe menu,
 • nowa wersja mobilna panelu nie wymagająca instalacji aplikacji zewnętrznych,
 • skróty klawiszowe do wyszukiwarek,
 • dodawanie obiektów (np. dodaj zamówienie) z poziomu menu,
 • ukrycie statystyk w dashboardzie użytkownikom, którzy nie mają dostępu do zakładki Raporty i statystyki,
 • nowy widok szczegółów zamówienia,
 • możliwość dodania opisu kategorii pod listą produktów na stronie sklepu.

Ponadto zmiany zostały wprowadzone także w widoku list (np. produktów, wariantów, zamówień, itp):

 • możliwość wyboru wyświetlanych kolumn na liście,
 • możliwość nadpisania widoku domyślnego listy,
 • dostosowywanie kolumn na listach zamówień i produktów (ta funkcja będzie rozwijana),
 • zdjęcia produktów na liście (z możliwością wyłączenia),
 • przypięcie nagłówków tabel do górnej krawędzi przeglądarki,
 • nowe filtry na liście promocji, w raportach i na liście stron informacyjnych,
 • nowe multiakcje.

Zmiany objęły także formularze:

 • wyszukiwarka w polach formularza z dużą liczbą opcji,
 • przypięcie przycisku zapisz i anuluj do dolnej krawędzi przeglądarki.

Dwie ostatnie nowości w panelu administratora sklepu to powiadomienia push oraz wprowadzenie uwierzytelniania dwuetapowego dla poszczególnych administratorów usługi.

Nowe menu administratora sklepu

Nowa sekcja menu Obsługa sklepu łączy w sobie wszystkie narzędzia dostępne do tej pory w czterech osobnych kategoriach menu: Pulpit, Sprzedaż, Klienci oraz Asortyment. Z punktu widzenia administratora sklepu, to właśnie te sekcje są najczęściej używanymi elementami menu, które umożliwiają m.in. szybkie zarządzanie magazynem, realizację zamówień oraz administrowanie klientami sklepu internetowego.

Po rozwinięciu menu Obsługa sklepu otrzymasz bezpośredni dostęp do funkcji wszystkich czterech w/w kategorii, które będą widoczne dla Ciebie przez cały czas zarządzania zasobami sklepu internetowego:

 1. Sprzedaż – w sekcji tej znajdziesz wszystkie opcje, które są powiązane z łączeniem klientów z asortymentem (proces sprzedaży). Znajdziesz w niej opcje dot. przeglądu oraz edycji złożonych zamówień. Dostępny jest również podgląd koszyków klientów.
 2. Klienci – czyli wszystko, co związane jest z klientami oraz subskrybentami sklepu. Dodawanie, usuwanie, wyszukiwanie, edycja, listy zamówień poszczególnych klientów i inne opcje, które bezpośrednio związane są z klientami sklepu.
 3. Asortyment – w tym miejscu możesz zarządzać ustawieniami poszczególnych produktów, które dodałeś do sklepu. Znajdziesz tutaj też ustawienia, które związane są z magazynem, kategoriami, producentami, wariantami, atrybutami oraz opiniami.

Ponadto:

 1. Zwiększaj sprzedaż (dawny Marketing) – w tej sekcji zostały umieszczone wszelkie opcje reklamowe i promocyjne, np. rabaty, zniżki, promocje na produkty, banery reklamowe, newsletter.
 2. Raporty i statystyki (dawne Raporty) – w tym miejscu możesz przeglądać dynamicznie generowane raportów z różnych zakątków sklepu, np. raporty zamówień lub stosowanych form płatności. Podczas przeglądania raportów możesz skorzystać z zaawansowanych filtrów.
 3. Wygląd i treść (dawna Zawartość) – w sekcji tej możesz modyfikować wszelkie pozostałe treści, które opublikowane są w sklepie, np. artykuły, podstrony informacyjne, nagłówek i stopka, szablony wysyłanych wiadomości e-mail ze sklepu. Sekcja ta została wzbogacona o ustawienia wyglądu sklepu internetowego, które do tej pory znajdowały się w Ustawieniach.
 4. Dodatki i integracje (dawne Konfiguracja i Aplikacje) –  w tej sekcji zmienisz niektóre metody funkcjonowania sklepy a także uruchomisz integracje, np. z partnerami (płatności, dostawy). Aplikacje umożliwiają wprowadzenie nowych integracji oraz dodatków, zwiększających funkcjonalność sklepu internetowego.
 5. Ustawienia (dawna Konfiguracja) – czyli wszystko, co jest związane z ustawieniami sklepu. Za pomocą tej sekcji menu możesz zmienić metody funkcjonowania sklepu poczynając od ustawień podstawowych (dane sklepu i właściciela), poprzez ustawienia regionalne po konfigurację systemową (administratorzy, logi systemowe, ustawienia cache).

 

 

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie