Do czego służy opcja „Promocje”?

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Za pośrednictwem opcji menu Zwiększaj sprzedaż > Promocje i rabaty > Promocje  możesz dowolnie modyfikować zaplanowane i aktywne promocje dla wszystkich produktów. Możesz również sprawdzać, jaka jest standardowa cena produktu, cena promocyjna i wielkość upustu.

Produkty w promocji mają w wybranym czasie niższą cenę i są wyświetlane w module Promocje, który znajduje się na stronach sklepu. Aby dodać nowy produkt w promocji, w jego edycji przejdź do zakładki Promocje, włącz opcję W promocji i wypełnij dodatkowe pola.

Korzystaj z modułu Promocje!
Właśnie w tym module wyświetlane są wszelkie produkty, które znajdują się obecnie w promocji. Moduł ten możesz dowolnie modyfikować i umieszczać go w różnych miejscach sklepu w zależności od potrzeb. Moduł taki może stanowić główną część Twojej strony, bądź znajdować się w kolumnie po lewej, bądź prawej stronie.
Nie rób promocji dla samej promocji – przygotowanie kluczem do sukcesu!
Przed przystąpieniem do promocji, spójrz na statystyki swojej sprzedaży, statystyki najbardziej popularnych produktów, przygotuj odpowiedni mailing do klientów, ustal cel promocji itd. Wszystkie te elementy mogą wpłynąć na wzrost Twoich dochodów. Pamiętaj, że promocja bez ściśle określonego celu (wzrost sprzedaży o „x” procent, pozyskanie „y” nowych klientów) nie ma sensu – musisz dążyć do pewnych działań, aby umieć w przyszłości reagować lepiej i precyzyjniej dopasowywać ofertę do grupy docelowej.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie