Zmiany w Kalendarzu G Suite pozwolą na lepsze planowanie spotkań

Na początku września Google poinformował o zmianach wprowadzanych w funkcji Godziny Pracy aplikacji Kalendarz pakietu G Suite. Dzięki nowym funkcjom członkowie organizacji będą mogli łatwiej i szybciej organizować spotkania. Zmiany eliminują potrzebę kontaktowania i umawiania terminów spotkań, tworząc spotkanie Kalendarz wyświetla kiedy zapraszani użytkownicy są dostępni.

Do dodanych funkcji należą:

  • Godziny pracy są domyślnie włączone: ustawianie i wyświetlanie godzin pracy jest dostępne i domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników G Suite.
  • Godziny pracy wyświetlają się w widoku siatki: planując spotkanie z innymi użytkownikami Kalendarza, ich godziny pracy pokażą się w oknie.
  • Nowe ostrzeżenie dla organizatorów spotkań: jeśli spotkanie zaplanowane zostanie poza godzinami pracy jednego z członków, wyświetlone zostanie powiadomienie.

Kalendarz w pakiecie G Suite ułatwia planowania spotkań.

Ze względu na to, że funkcja domyślnie jest włączona, użytkownicy logujący się do swoich kont zostaną przywitani oknem z ich przybliżonymi godzinami pracy. W tym oknie mogą oni je potwierdzić, edytować lub wyłączyć wyświetlanie godzin pracy klikając w przycisk: Ustawienia.

Okno z przybliżonymi godzinami pracy w kalendarzu G Suite.

Godziny pracy można później włączyć ponownie lub edytować w aplikacji Kalendarz, wybierając Ustawienia (ikona koła zębatego) i wchodząc w Ustawienia > Godziny pracy. Rozszerzona funkcjonalność aplikacji trafi do wszystkich użytkowników G Suite w pierwszej połowie września.

Dowiedz się, jak zaplanować pracę swojego zespołu. Skorzystaj z kalendarzy pracy i aktualnych informacji biznesowych:

Gmail z domeną Twojej firmy? To możliwe!

G Suite to m.in. poczta Gmail, której możesz używać z domeną swojej firmy. Zyskasz także pakiet praktycznych aplikacji Google. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie