Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę kurierską?


Dbanie o wygląd paczki wysyłanej do Klienta jest ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku sklepu internetowego. Często przed wydaniem paczki kurierowi, zastanawiamy się, czy zawartość nie ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu. Musimy liczyć się z tym, że paczki są niejednokrotnie przeładowywane, jak również zrzucane w sortowni z podajnika z wysokości kilkudziesięciu centymetrów.

Dlatego warto zadbać o odpowiednie zapakowanie towaru. Poniżej kilka cennych podpowiedzi jak estetycznie zabezpieczyć przesyłkę, by nie uległa uszkodzeniu i dobrze prezentowała się w rękach klienta.

  • Opakowanie zewnętrzne – zwykle wysyłany towar posiada opakowanie producenta, co jest dużym udogodnieniem. Taki towar można dodatkowo zapakować w firmowy foliopak (foliowa koperta) – opakowanie producenta nie będzie zwracało na siebie uwagi. Jednak, gdy nie mamy w.w. opakowania, musimy poradzić sobie w inny sposób, posłuży nam do tego pudełko z tektury falistej. Pudełka tekturowe mają swoją żywotność, dlatego starajmy się wykorzystywać te mniej „zużyte”. Należy zadbać o prawidłowe opakowanie, gdyż pracownik firmy kurierskiej (kurier) ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, jeżeli uzna, że opakowanie jest niewłaściwe i istnieje ryzyko uszkodzenia zawartości lub innych przesyłek.
  • O ile to możliwe, używajmy firmowej taśmy pakowej. Czyni ona naszą przesyłkę charakterystyczną i buduje markę sklepu w oczach klienta. Również w przypadku zaginięcia – jest to bardzo pomocne przy „poszukiwaniu paczki w magazynie”. Dodatkowo jest samą w sobie reklamą.
  • Wypełnienie – ochrona zawartości. Towar należy zabezpieczyć tak, aby nie przemieszczał się wewnątrz opakowania. Doskonałym wypełniaczem jest styropian połączony z folią bąbelkową. Wypełnienie powinno wyścielać paczkę na ok. 5 cm od ściany kartonu oraz zawartości. Tak zapakowana paczka daję gwarancję, że nic złego jej się podczas transportu nie stanie,
  • Istotnym elementem całej przygotowanej paczki jest list przewozowy. Bardzo często zdarza się, że paczka zaginęła, a później okazywało się, że paczka ma się dobrze, ale nie ma na niej listu przewozowego. Do mocowania listu przewozowego służy kangurek (foliowa koszulka na list przewozowy),

Więcej rozwiązań

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie