Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę kurierską?

Dbanie o wygląd paczki wysyłanej do Klienta jest ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku sklepu internetowego. Często przed wydaniem paczki kurierowi, zastanawiamy się, czy zawartość nie ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu. Musimy liczyć się z tym, że paczki są niejednokrotnie przeładowywane, jak również zrzucane w sortowni z podajnika z wysokości kilkudziesięciu centymetrów.

Dlatego warto zadbać o odpowiednie zapakowanie towaru. Poniżej kilka cennych podpowiedzi jak estetycznie zabezpieczyć przesyłkę, by nie uległa uszkodzeniu i dobrze prezentowała się w rękach klienta.

  • Opakowanie zewnętrzne – zwykle wysyłany towar posiada opakowanie producenta, co jest dużym udogodnieniem. Taki towar można dodatkowo zapakować w firmowy foliopak (foliowa koperta) – opakowanie producenta nie będzie zwracało na siebie uwagi. Jednak, gdy nie mamy w.w. opakowania, musimy poradzić sobie w inny sposób, posłuży nam do tego pudełko z tektury falistej. Pudełka tekturowe mają swoją żywotność, dlatego starajmy się wykorzystywać te mniej „zużyte”. Należy zadbać o prawidłowe opakowanie, gdyż pracownik firmy kurierskiej (kurier) ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, jeżeli uzna, że opakowanie jest niewłaściwe i istnieje ryzyko uszkodzenia zawartości lub innych przesyłek.
  • O ile to możliwe, używajmy firmowej taśmy pakowej. Czyni ona naszą przesyłkę charakterystyczną i buduje markę sklepu w oczach klienta. Również w przypadku zaginięcia – jest to bardzo pomocne przy „poszukiwaniu paczki w magazynie”. Dodatkowo jest samą w sobie reklamą.
  • Wypełnienie – ochrona zawartości. Towar należy zabezpieczyć tak, aby nie przemieszczał się wewnątrz opakowania. Doskonałym wypełniaczem jest styropian połączony z folią bąbelkową. Wypełnienie powinno wyścielać paczkę na ok. 5 cm od ściany kartonu oraz zawartości. Tak zapakowana paczka daję gwarancję, że nic złego jej się podczas transportu nie stanie,
  • Istotnym elementem całej przygotowanej paczki jest list przewozowy. Bardzo często zdarza się, że paczka zaginęła, a później okazywało się, że paczka ma się dobrze, ale nie ma na niej listu przewozowego. Do mocowania listu przewozowego służy kangurek (foliowa koszulka na list przewozowy),
Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.