Google Tłumacz – automatyczne tłumaczenie strony sklepu

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

 • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
 • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
 • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
 • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Korzystając z narzędzia Google Tłumacz, czyli popularnego Google Translate możesz zapewnić sobie oraz swoim klientom, dostęp do Twojego sklepu w setkach wersji językowych. Połącz Google Translate ze sklepem internetowym Shoper, aby stworzyć multi-językową platformę sprzedażową.

Dzięki Google Tłumacz, każdy użytkownik Twojego sklepu szybko przetłumaczy wybrane treści lub całe strony na swój język ojczysty. Następnie spokojnie sfinalizuje zamówienie. Google Translate działa niezależnie od rodzaju witryny internetowej, automatyczne tłumaczenie może zostać wykonane na stronach sklepu, bloga czy strony informacyjnej.

Google Tłumacz to wtyczka bazująca na narzędziu Tłumacza Google (Google Translator). Umieszczona na stronie internetowej w szybki i łatwy sposób pozwala wyświetlić zawartość strony internetowej w innym języku niż domyślnie ustawiony. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy innych krajów zobaczą opcję umożliwiającą przetłumaczenie strony WWW. Użytkownicy witryny zostaną powiadomieni o takiej możliwości stosownym komunikatem.

Tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na Twojej stronie WWW, bez wprowadzania zmian w plikach składających się na stronę internetową. Odwiedzający nie potrzebują żadnych dodatkowych narzędzi w celu przetłumaczenia treści, a także nie są przekierowywani na inne strony.

Google Translate nie ingeruje w bazę danych sklepu, nie dokonuje żadnych modyfikacji w plikach.
Google Translate jest narzędziem zewnętrznym, które tłumaczy zawartość strony w czasie rzeczywistym. Jeśli chcesz udostępniać stronę w wielu językach, korzystając z własnego tłumaczenia, a jednocześnie wprowadzić np. dodatkowe waluty, skorzystaj z narzędzi dostępnych bezpośrednio w sklepie Shoper.

Dodawanie Google Tłumacz do sklepu Shoper

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu Shoper.
 2. Przejdź do sekcji: Konfiguracja > Wygląd > Obecny styl graficzny, a następnie do sekcji Moduły.
  Google Tłumacz - automatyczne tłumaczenie strony sklepu
  Możesz skorzystać także z narzędzia Shoper Visual Editor. Informacje o tym, jak z niego korzystać, znajdziesz w Centrum Pomocy Shoper.
 3. Przejdź do strony, na której chcesz wstawić moduł, np. Strona główna lub układ podstawowy (sugerujemy dodać moduł na każdej stronie, aby użytkownicy mogli na dowolnej podstronie dokonać tłumaczenia witryny).
 4. Kliknij przycisk + dodaj moduł, aby rozpocząć dodawanie modułu na wybranej podstronie.
 5. W pierwszej kolejności nadaj modułowi nazwę, np. Tłumaczenie.Google Tłumacz - automatyczne tłumaczenie strony sklepu
 6. W prawym górnym rogu edytora tekstowego kliknij opcję: Wyłącz edytor.
 7. Po wyłączeniu edytora tekstowego wklej poniższy kod do okna:
  <div id="google_translate_element"></div><script>function googleTranslateElementInit() { new google.translate.TranslateElement({  pageLanguage: ' pl ' }, 'google_translate_element');}</script><script src="//translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"></script>

  eSklep - Konfiguracja - Wygląd - Aktywny styl graficzny - Moduły - Dodaj moduł - Wyłącz edytor - Treść HTML - Wklej kod

 8. Po wklejeniu powyższego kodu, kliknij przycisk Zapisz.
 9. Rozwiń menu dostępnych modułów i przeciągnij utworzony moduł na Twoją stronę.
  Google Tłumacz - automatyczne tłumaczenie strony sklepu
 10. Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany.
 11. Moduł został dodany, przejdź na stronę sklepu i sprawdź jego działanie. eSklep - Sprawdź działanie modułu Google Translate na głównej stronie sklepu
Jeżeli domyślnie nasz sklep jest w innym języku niż polski dokonaj zmiany domyślnego języka. Należy w skrypcie zmienić wyrażenie pl na inny kod języka zgodny ze standardem ISO.
Jeśli szukasz opcji personalizacji tłumacza Google lub modyfikacji tłumaczonych fraz, skorzystaj z generatora tłumacza dla użytkowników posiadających konto Google. Metoda umieszczania kodu skryptu jest dokładnie taka sama jak opisana w tym artykule.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie