Zarządzanie punktami klientów w programie lojalnościowym

Program lojalnościowy przewiduje, że każdy Klient sklepu po wykonaniu danej czynności, może otrzymać punkty, które następnie zamieni na produkty. Punkty można otrzymać za zakup produktów (wszystkich lub wybranych), zapisanie się do newslettera lub dodanie opinii o produktach.

SPIS TREŚCI

Zarządzanie punktami klientów w programie lojalnościowym

Warto zaznaczyć, że program lojalnościowy jest jedną z wielu form promocji sklepu, ale także motywacji klientów do częstszego robienia zakupów w naszym sklepie. Jest również zaawansowanym mechanizmem z dużą ilością dostępnych opcji, przy których łatwo się pomylić podczas konfiguracji. W zależności od okoliczności może zdarzyć się, że wybrany klient otrzyma od nas więcej punktów (niż zakłada regulamin), lub otrzyma je za coś czego nie uwzględnia mechanizm programu.

Takimi sytuacjami mogą być, np.: dodatkowe punkty, otrzymane poza oficjalnym programem lojalnościowym, niestandardowa wymiana punktów, wymagająca ich ręcznego dodania lub odjęcia lub inne zmiany wykonywane po stronie administratora sklepu.

W dowolnym momencie możesz przejść do edycji punktów jakie posiadają Twoi klienci – dodawać i odejmować, a także monitorować historię klienta, sprawdzając złożone przez niego zamówienia na wymianę punktów oraz wykonane operacje po stronie administratora sklepu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać o sprawdzaniu listy zamówień na wymianę punktów w sklepie eSklep.

Jak administrator sklepu możesz zarządzać punktami klientów?

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu eSklep.
 2. Przejdź do sekcji menu KLIENCI.
  Zarządzaj punktami lojalnościowymi w Panelu zarządzania klientami
 3. Na liście klientów przejdź do edycji karty klienta, klikając ikonę koła zębatego, a następnie Edytuj.
 4. Po lewej stronie ekranu wybierz Program lojalnościowy.
  Edytuj punkty klienta zmieniając ich ilość
 5. W nowym widoku zostanie wyświetlona informacja o aktualnie posiadanej ilości punktów, lista złożonych zamówień na wymianę punktów na produkty oraz historia wykonywanych operacji, w tym akceptacje zamówień oraz edycja liczby punktów.
  Sklep internetowy - Klienci - Klienci - Edycja - Program lojalnościowy - Informacja o aktualnie posiadanej ilości punktów, lista złożonych zamówień na wymianę punktów na produkty oraz historia wykonywanych operacji
 6. Kliknij Zarządzaj punktami, aby przejść do edycji liczby punktów na koncie użytkownika.
  Zmiana ilości punktów lojalnościowych w widoku ustawień klienta
 7. W wyświetlonym oknie wprowadź ilość punktów, a następnie wybierz czy mają one zostać dodane czy odjęte z konta klienta. Zapisz zmiany.
 8. Informacje o dokonanej zmianie zostanie zapisana w historii operacji. Stan punktów zostanie zaktualizowany natychmiast.
  Kliknij tutaj, aby przeczytać o sprawdzaniu listy zamówień na wymianę punktów w sklepie.
  Operacja zmiany ilości punktów nie powoduje przesłania żadnej dodatkowej informacji do klienta, ani nie zmienia ustawień w panelu administracyjnym. Możesz poinformować klienta o dokonanej zmianie, przesyłając mu ręcznie wiadomość e-mail lub kontaktując się w inny sposób.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.