Konfiguracja wymiany punktów w programie lojalnościowym


Informacje oraz dyskusje na temat sklepów internetowych. Kopalnia wiedzy o usługach: eSklep oraz eSklep Premium

Jak uruchomić program lojalnościowy?

Aby uruchomić program lojalnościowy w sklepie eSklep:

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu eSklep.
 2. Przejdź do opcji menu KONFIGURACJA –> MARKETING –> PROGRAM LOJALNOŚCIOWY.
 3. Zaznacz opcję (checkbox) Włącz program lojalnościowy i zapisz zmiany.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Ustawienia podstawowe - Zaznacz opcję Włącz program lojalnościowy

Przyznawanie punktów

Na etapie konfiguracji przyznawania punktów definiujesz ile punktów otrzyma klient sklepu za spełnienie wskazanych warunków, np. za każde wydane X zł, klient może otrzymać Y punktów. W podstawowej konfiguracji programu lojalnościowego punkty przyznawane mogą być za:

 • dokonane zakupy,
  Realizowane jest wg. schematu X wydanych złotych = Y punktów. Ustawiając wymianę punktów za wykonane zakupy, np. 5 pkt. za każde wydane 10 zł, klient dokonujący zakupu produktów za łączną kwotę 50 zł, otrzyma 25 punktów w programie lojalnościowym.
 • zapisanie się do newslettera,
  Zarejestrowany klient sklepu nie musi być subskrybentem newslettera, analogicznie tak jak subskrybent newslettera, nie musi być klientem sklepu. W przypadku kiedy klient sklepu zapisze się do newslettera podając ten sam adres e-mail jaki podał podczas rejestracji konta, otrzyma dodatkowe punkty programu lojalnościowego.
  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o działaniu newslettera.
 • dodanie opinii o produkcie,
  Każdy klient ma możliwość dodania opinii o produkcie, który zakupił. Aby zabezpieczyć się przed niechcianymi komentarzami możesz moderować dodawane opinie. W ten sposób punkty zostaną przydzielone tylko za opinie, które zostały zaakceptowane przez administratora sklepu. Opinie mogą wpłynąć pozytywnie na wizerunek i pozycjonowanie sklepu.
  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o opiniach i recenzjach produktów.

Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Skonfiguruj opcje przyznawania punktów

Wskazana konfiguracja przyznawania punktów jest przykładowa. Aby program spełniał swoje zadanie oraz był korzystny zarówno dla klienta sklepu jak i sprzedającego, sugerujemy skonfigurowanie zasad przyznawania punktów zgodnie z własnymi oczekiwaniami i możliwościami.

Podczas konfiguracji programu możesz nie tylko określić za co klienci sklepu będą otrzymywali punkty, ale także moment ich przyznania do konta użytkownika. Dotyczy to konfiguracji przydzielanych punktów dokonane zakupy w sklepie.
Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Przydziel punkty za - Określ za co klienci sklepu będą otrzymywali punkty

 • Punkty przydzielone w momencie składania zamówienia – wybrane tej opcji spowoduje przydzielenie punktów na etapie składania zamówienia. Punkty zostaną dodane do konta, niezależnie od tego czy klient sklepu dokona płatności i sfinalizuje zamówienie, czy też nie.
 • Punkty przydzielone w momencie zmiany statusu na – wybranie tej opcji spowoduje przydzielenie punktów z chwilą, gdy realizacja zamówienia osiągnie właściwy status, np. gotowe do wysłania lub wysłane. Punkty zostaną dodane do konta po spełnieniu określonych warunków.
Sugerujemy konfigurację programu lojalnościowego w taki sposób, aby punkty przydzielane były w momencie zmiany statusu zamówienia. W ten sposób będziesz miał większą kontrolę nad przydzielanymi punktami. Warunkiem ich otrzymania może być uregulowana płatność lub przesłanie towaru do klienta. W przypadku przydzielenia punktów w momencie składania zamówienia, klient otrzyma punkty, które będzie mógł, np. wymienić na produkty, pomimo, że nie sfinalizuje wcześniej złożonego zamówienia.
Dostępne opcje i warianty konfiguracji, pozwalają na dowolne ustawienia programu lojalnościowego. W zależności od jego przeznaczenia, dostępnych produktów wymiennych za punkty, itp., wybierz konfigurację dopasowaną do swoich potrzeb.

Wymiana punktów

W sekcji Wymiana punktów możesz zdefiniować w jaki sposób klienci sklepu będą mogli wydać zgromadzone punkty. Sklep oferuje 3 warianty:

 • wymiana nieaktywna – wybierz, jeśli wymiana punktów na produkty ma być wyłączona. Wybranie tej opcji spowoduje, że klienci sklepu nie będą mogli wymieniać zgromadzonych punktów. Punkty nie przepadają, jeśli zdecydujesz się w późniejszym czasie na włączenie tej funkcji, będziesz mógł powrócić do ustawień i dokonać zmiany wariantu wymiany punktów.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Wymiana punktów - Wybierz Tryb programu
 • wymiana punktów na produkty – wybór tej opcji, umożliwi klientom sklepu wymianę zgromadzonych punktów na produkty. W programie lojalnościowym możesz wskazać do wymiany wszystkie produkty lub wybrane, a także ograniczyć wybór do produktów danego producenta lub dostępnych tylko w danej kategorii.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Wymiana punktów - Tryb programu - Wskaż do wymiany wszystkie lub wybrane produkty
 • stały rabat po uzyskaniu określonej liczby punktów – rabat zostanie uruchomiony, kiedy na koncie klienta zostanie zebrana określona liczba punktów. W przeciwieństwie do rabatów ustalanych indywidualnie dla klientów sklepu, rabat za punkty zostanie dodany trwale i może ulec późniejszej automatycznej zmianie bez ingerencji administratora (wraz z przybywaniem kolejnej ilości punktów).
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Wymiana punktów - Tryb programu - Wpisz dane
Konfigurując program lojalnościowy możesz ustawić tylko jeden wariant wymiany punktów. W dowolnym momencie możesz go zmienić na inny (zapisując zmiany, które nie będą kolidowały z zebranymi do tej pory punktami).

Program lojalnościowy bez punktów i wymiany

 • Program bez zdobywania punktów – jeśli aktywujesz program lojalnościowy, ale nie dasz klientom możliwości zdobywania punktów za spełnienie określonych warunków, np. dokonania zakupu lub pisania opinii o produktach, zawsze możesz nadawać klientom punkty ręcznie. Takie rozwiązanie może być stosowane, np. gdy przydzielanie punktów będzie realizowane przez administratora wg. schematu innego, niż proponowany w programie lojalnościowym.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Wyłącz program zdobywania punktów

 • Program bez możliwości wymiany produktów – jeśli aktywujesz program lojalnościowy, ale nie dasz klientom możliwości wymiany punktów, będą one gromadzone na ich koncie do czasu wyłączenia programu lojalnościowego lub zmiany w konfiguracji. Takie rozwiązanie może być stosowne, np. gdy program jest w fazie testowania, reklamowania lub kiedy nie masz pomysłu na jego realizację, ale nie chcesz pozbawiać klientów możliwości zdobywania punktów, które będą mogli następnie wydać w przyszłości.
  Sklep internetowy - Konfiguracja - Marketing - Program lojalnościowy - Tryb programu - Wybierz opcje Wymiana nieaktywna

WAŻNE! Pamiętaj, że program lojalnościowy konfiguruje się “dwu-etapowo”. Oznacza to, że osobno ustalasz ile punktów klient otrzyma za wybrane zadanie lub wartość zakupu oraz następnie ustalasz, ile będą warte punkty, które klient będzie chciał zamienić na produkt lub rabat. Modyfikując jeden z w/w parametrów możesz zwiększać lub zmniejszać wartość punktów.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak