Konfigurowanie aplikacji Microsoft Authenticator ze środowiskiem Microsoft 365

Weryfikacja dwuetapowa jest polecaną metodą logowania zarówno w środowisku firmowym, jak i domowych warunkach. Jeśli w Twojej firmie administrator Microsoft 365 zezwolił na uwierzytelnienie wieloskładnikowe, powinieneś skonfigurować aplikację Microsoft Authenticator ze swoim kontem Microsoft Office 365. Sprawdź, jak dodać aplikację Authenticator jako metodę dodatkowego uwierzytelnienia.

SPIS TREŚCI

Konfiguracja aplikacji Microsoft Authenticator

Aby korzystać z Microsoft Authenticator w powiązaniu ze służbowym kontem Microsoft 365, administrator musi włączyć taką metodę uwierzytelniania w Twojej organizacji. Jeśli ten warunek jest spełniony, wykonaj poniższe czynności.

Mogę zalogować się na swoje konto Microsoft 365

Jeśli jesteś zalogowany do swojego służbowego konta Microsoft Office 365, wykonaj czynności opisane w tej instrukcji: Konfiguracja Microsoft Authenticator na koncie Microsoft 365.

Nie mogę zalogować się do swojego konta Microsoft 365

W sytuacji, w której nie możesz zalogować się na konto Microsoft 365, bo przy próbie logowania widzisz następujący komunikat:

Konfiguracja Microsoft Authenticator

Kliknij: Dalej i wykonaj wymagane czynności.

 1. Zobaczysz prośbę o konfigurację swojego konta w aplikacji Microsoft Authenticator. Pobierz aplikację na swój telefon i kliknij Następne. Wykonuj wyświetlane instrukcje.
  Początek konfiguracje aplikacji.
 2. Kiedy zobaczysz kod QR, otwórz Microsoft Authenticator na telefonie.
  Logowanie do Microsoft Authenticator.
 3. Po pobraniu aplikacji Microsoft Authenticator, uruchom ją i wybierz: Trzy kropki w prawym górnym rogu → Dodaj konto → Konto służbowe → Zeskanuj kod QR.Jak dodać konto do Microsoft Authenticator?
 4. Twoje konto zostanie automatycznie dodane do aplikacji, po czym będziesz mógł wyświetlić 6-cyfrowy kod lub logować się akceptując powiadomienia. Następnie wróć do komputera i kliknij Następne. Poczekaj na zakończenie sprawdzania stanu aktywacji i konfigurowania telefonu.
  Jak skonfigurować Microsoft Authenticator na telefonie?
 5. Wróć do swojego smartfonu, na którym znajdziesz powiadomienie dotyczące nowego logowania. Przejdź do aplikacji Authenticator i Zatwierdź żądanie logowania.
 6. Po zatwierdzeniu wróć raz jeszcze do komputera i postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami, np. o dodanie numeru telefonu.
 7. Gotowe! Pamiętaj, że od tej pory każde logowanie na nowym urządzeniu będzie wymagało potwierdzenia w aplikacji Microsoft Authenticator. Prośba o dodatkową autoryzację będzie również pojawiać się losowo przy logowaniach na używanych już urządzeniach.
Biznesowe licencje Microsoft Office 365 uzyskasz w home.pl. Przejdź na stronę z produktami Microsoft i wybierz pakiety odpowiednie dla swojej firmy.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie