Jak doładować konto PayPal?

Konto PayPal stanowi system pośredniczący w płatnościach elektronicznych. Pomaga on dokonywać płatności w sklepach internetowych korzystając np. z kart kredytowych, debetowych lub zgromadzonych w wirtualnym portfelu PayPal środków. Samo konto PayPal możesz doładować pieniędzmi za pomocą przelewu, konta internetowego lub doładowania kodem. Korzystając z tej formy płatności, tj. za pomocą środków z konta PayPal, wykluczasz konieczność podpinania czy nawet posiadania karty kredytowej lub debetowej. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Jeśli nie zdecydowałeś się podłączyć karty kredytowej lub debetowej do swojego konta PayPal, nadal możesz używać go do płatności internetowych. Celem skorzystania z konta PayPal w tej sytuacji będzie konieczne doładowanie konta PayPal tj. zasilenie go środkami płatniczymi.

Doładowanie konta PayPal możesz wykonać:

Dowiedz się także o obsłudze płatności PayPal w usługach home.pl: sklep internetowy w kreatorze WWW lub sklep internetowy home.pl (eSklep).

Doładowanie konta PayPal – przelew tradycyjny

Przelew tradycyjny to najpopularniejsza forma przekazywania środków. Akceptujemy ją także w home.pl przy płatnościach za przedłużenie usług. Przelew tradycyjny można zlecić w placówce banku, a także na Poczcie Polskiej. Możesz zainicjować go bezpośrednio ze swojego rachunku, także konta internetowego.  Wadą tego rozwiązania jest długi czas na przekazanie i zaksięgowanie środków pieniężnych. Nie korzystaj z tradycyjnego przelewu jeśli zależy Ci na szybkim dysponowaniu środkami płatniczymi.

Zainicjuj przelew, używając dostępnych informacji (numeru rachunku bankowego w Santander Bank Polska S.A. i identyfikatora przelewu).

WAŻNE! Zanim dokonasz przelewu tradycyjnego zapoznaj się z jego zasadami w centrum pomocy PayPal: W jaki sposób mogę dodać środki do mojego konta PayPal (w ciągu kilku dni)?
 1. Zaloguj się do swojego konta PayPal
 2. Przejdź do strony Portfel i kliknij Przelej środki.Płatności PayPal - doładowanie portfela elektronicznego
 3. Kliknij opcję Dodawanie środków do salda.Jak doładować konto PayPal i płacić w internecie?
 4. W kolejnych krokach znajdziesz informacje o danych do przelewu.
  Doładowanie konta PayPal za pomocą tradycyjnego przelewu
 5. Kwotę doładowania ustal sam, a odbiorcę płatności wg. danych umieszczonych w serwisie PayPal.

W kolejnym kroku będziesz mógł skorzystać z dwóch metod zasilenia konta PayPal:

 • Skorzystaj z rachunku bankowego powiązanego z kontem PayPal: w sekcji Portfel skorzystaj z opcji Powiąż rachunek bankowy aby dodać rachunek z którego będą wykonywane wpłaty oraz na który PayPal przekaże Ci zgromadzone środki,
 • Zaloguj się do systemu bankowości internetowej lub udaj się do banku aby przelać środki: skorzystaj z przedstawionych na ekranie danych aby zlecić tradycyjny przelew. Na samym dole znajdziesz numer rachunku oraz Identyfikator transferu.

Po zaksięgowaniu wpłaty środki pieniężne pojawią się na Twoim koncie PayPal. Może to potrwać nawet kilka dni w zależności od wybranej metody zasilenia konta PayPal. Podczas płatności internetowej po wybraniu płatności PayPal będziesz miał możliwość wyboru w jaki sposób dokonasz wpłaty: środki konta PayPal czy karta płatnicza do niego przypisana. Jeśli zależy Ci na tym, aby doładowanie konta nastąpiło od razu, skorzystaj z innych metod doładowania konta PayPal.

Błyskawiczne doładowanie konta PayPal

Błyskawiczne doładowanie konta PayPal jedna z dostępnych metod zasilenia/doładowania portfela elektronicznego. W odróżnieniu od przelewu tradycyjnego, błyskawiczne doładowanie działa w oparciu o usługi systemów płatności internetowej i elektronicznej Trustly oraz DotPay. Wspierają one formy płatności zarówno z kart płatniczych jak i konkretnych systemów bankowości internetowej, w tym płatności Blik (jeśli są wspierane przez Twój bank).

Doładowanie konta PayPal za pomocą płatności elektronicznych nie różni się niczym od typowej płatności internetowej, np. w systemie PayU. Dokonaj zakupu wybierając kwotę doładowania, a następnie wybierz Twoją bankowość internetową i autoryzuj płatność. W przeciągu kilku minut środki płatnicze będą dostępne na Twoim koncie.

 1. Zaloguj się do swojego konta PayPal
 2. Przejdź do strony Portfel i kliknij Przelej środki.
  Płatności PayPal - doładowanie portfela elektronicznego
 3. Wybierz metodę doładowania PayPal – Błyskawicznie zasil konto za pośrednictwem Trustly.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie.
  Płatności PayPal - doładowanie portfela elektronicznego
 5. Zatwierdź przelew korzystając z systemu płatności elektronicznej DotPay, a następnie zaloguj się do bankowości internetowej lub wybierz płatność Blik (jeśli dostępne).Zapłać za pomocą DotPay
WAŻNE! Szczegółowe informacje dot. błyskawicznego doładowania konta PayPal znajdziesz także w centrum pomocy PayPal: Na czym polega błyskawiczne doładowanie konta PayPal i jak z niego skorzystać?

Karta podarunkowa i inne

Przelew tradycyjny daje nieograniczone niczym możliwości przekazania środków na konto PayPal i zasilenie portfela elektronicznego. Przelew elektroniczny, płatność internetowa, otwiera nam drogę do bankowości internetowej, a ta pozwala na szybkie zasilenie konta. Jeśli szukasz innych metod doładowania portfela elektronicznego PayPal możesz skorzystać z dostępnych w sieci rozwiązań, np. kart podarunkowych, kodów doładowujących lub innych systemów doładowania. W każdym z tych przypadków dostawcy usługi (doładowania) oferują szereg różnych metod płatności za nie.

Karty podarunkowe, kody doładowujące oraz inne metody wykonania płatności/przelewu online na konto portfela PayPal znajdziesz bezpośrednio w Google. Wpisz frazę: doładowanie paypal, paypal kod doładowanie, przelew paypal, karta podarunkowa paypal. W ten sposób szybko zidentyfikujesz polskie, zagraniczne oraz polskojęzyczne serwisy internetowe, w tym portale aukcyjne, oferujące takie rozwiązania.

Jeśli masz wątpliwości dot. bezpieczeństwa i legalności pochodzenia kodów, kart podarunkowych, sugerujemy skorzystać z jednej z dwóch wymienionych na początku metod: przelewu tradycyjnego lub szybkiego doładowania online.

Pamiętaj, że środki płatnicze na Twoim koncie mogą pochodzić także z przelewów od przyjaciół i rodziny oraz z utworzonej zbiórki. Informacje o żądaniu płatności i zbiórkach, a także tworzeniu konta PayPal.me znajdziesz w zakładce Płatności > Zażądaj płatności po zalogowaniu do konta PayPal.

Przelew od przyjaciół i rodziny bezpośrednio na konto PayPal

PayPal dla sklepów internetowych home.pl

Działanie płatności PayPal wymaga od serwisu, np. sklepu internetowego, wdrożenia stosownej integracji. Jeśli sklep w którym dokonujesz zakupu obsługuje płatności PayPal, możesz skorzystać z nich wybierając tę formę płatności, następnie logując się do swojego konta. W kolejnych krokach wybierając kartę lub rachunek do płatności. Możesz także wcześniej doładować (przelać środki) na konto PayPal do swojego wirtualnego portfela i dokonywać płatności z konta PayPal nawet jeśli nie posiadasz przypiętej żadnej karty kredytowej lub debetowej.

Płatności PayPal możesz uruchomić także na stronach WWW i w sklepie internetowym home.pl:

 

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie