Integracja płatności PayPal w CMS WordPress

Jedną z zalet korzystania z PayPal w odniesieniu do żądania płatności czyli opcji płacenia na konto PayPal jest prosta konfiguracja całego mechanizmu. PayPal w odróżnieniu od wielu systemów płatności online może działać całkowicie niezależnie od mechanizmu Twojego sklepu.Nie musi wymagać skomplikowanej integracji, czyniąc mechanizm działania prostym niczym podanie numeru rachunku bankowego na stronie WWW.

Przykład: Większość sklepów posiada integrację z systemem płatności internetowych. Uznanie wpłaty powoduje uruchomienie procesu zakupowego, zmianę jego statusu, powiadomienie o realizacji, itp.. To jest bardzo przydatne. Możesz też jedynie prezentować ofertę i umożliwić płatność. W takich sytuacjach PayPal pozwala po prostu na dodanie przycisku: Przelej/Zapłać i w żaden sposób nie jest to powiązane z mechanizmem strony WWW/sklepu.

Z tego rozwiązania korzystają chętnie np. blogerzy i organizacje non-profit. Wprowadzają oni przycisk dotacji lub płatności/zakupu. Taki przycisk może mieć z góry zdefiniowaną kwotę płatności lub pozostawiać otwarte możliwości płatnikowi. Zanim Twoja strona WWW lub sklep internetowy staną się rozbudowanymi platformami zakupowymi, możesz korzystać z PayPal aby pozyskiwać środki na rozwój witryny oraz Twojej firmy.

Z płatności PayPal możesz skorzystać m.in w obsłudze stron WWW utworzonych w home.pl:

Konto PayPal i płatności na stronie internetowej WordPress

Niezależnie od tego jaką formę przyjmie przycisk płatności na Twojej stronie, docelowo będzie on powodował tę samą akcję: możliwość przelania środków na Twoje konto PayPal. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć konto PayPal. Jeśli już posiadasz konto PayPal, rozpocznij konfigurację.

Masz dwie możliwości dodania mechanizmu płatności PayPal na swojej stronie WWW opartej o CMS WordPress:

  • poprzez ręczne wygenerowanie przycisku Zapłać na stronę WWW: w tym wariancie nie korzystasz z wtyczek, co może być przydatne jeśli Twoja strona WordPress uruchomiona jest w serwisie WordPress.com (ograniczony dostęp do wtyczek),
  • dodanie przycisku PayPal w WordPress za pomocą wtyczki: ta metoda działa na każdym rodzaju WordPress, a integracja sprowadza się do podania podstawowych informacji o koncie PayPal, np. adresu Twojeg portfela PayPal.

Wtyczki i płatności PayPal używane są zwykle do obsługi WooCommerce dla WordPress ale wprowadzenie mechanizmu przelewu/płatności możliwe jest na każdej stronie internetowej WordPress.

Ręczne generowanie przycisku Zapłać

Możesz ręcznie wygenerować przycisk Zapłać za pomocą PayPal a następnie umieścić go na stronie internetowej WordPress. W tym celu po wygenerowaniu kodu przycisku skorzystaj z widgetów lub zaimplementuj przycisk bezpośrednio w kodzie strony internetowej. Ręczne generowanie przycisku daje Ci od razu możliwość spersonalizowania go oraz dostosowania do potrzeb witryny, tj. ustawienia płatności dla sklepu internetowego, dotacji lub usług cyfrowych. Nie musisz zastanawiać się nad wyborem właściwej wtyczki.

Poniżej znajdziesz przykład generowania przycisku Kup teraz z możliwością wyboru wariantu produktu i jego ceny. Wybierając opcję darowizny (przykład) możesz, np. zdefiniować własne propozycje kwoty przelewu lub pozostawić tę opcję użytkownikowi. Podobnie jak pozwolić mu na ustawienie dotacji cyklicznych.

 1. Przejdź do narzędzi sprzedającego na Twoim koncie PayPal
 2. Skorzystaj z opcji Przycisk PayPal.
  Płatności PayPal na stronie internetowej WordPress
 3. Wybierz jeden z przykładowych przycisków lub Utwórz nowy przycisk.Płatności PayPal na stronie internetowej WordPress
 4. Skorzystaj z gotowych przycisków edytując je a następnie pobierając kod do umieszczenia na stronie WWW. Wybierz Utwórz nowy przycisk aby przejść edycję od podstaw. Docelowo znajdziesz się na ekranie tworzenia przycisku.
  Płatności PayPal na stronie internetowej WordPress
 5. Uzupełnij podstawowe informacje o przycisku PayPal, np. nazwę, domyślną kwotę lub jej warianty. Możesz doliczyć dodatkowe opłaty, np. koszty dostawy.Edycja przycisków PayPal dla strony internetowej WordPress
 6. Możesz też wprowadzić ustawienia dodatkowe, np. dotyczące magazynu, powiadomień, itp..
 7. Skopiuj wygenerowany kod lub wróć do jego edycji.
 8. W panelu WordPress przejdź do sekcji Wygląd > Widgety, dodaj nowy Widget > Własny HTML. Wstaw kod i umieść widget w określonej lokalizacji. Płatności PayPal na stronie internetowej WordPress
 9. Płatności zostały dodane na stronie internetowej WordPress.Płatności PayPal zintegrowane ze stroną internetową w CMS WordPress

Wtyczka PayPal dla WordPress

Dodając kod samodzielnie, możesz zdefiniować wiele parametrów płatności a jednocześnie wyeliminować konieczność instalowania dodatkowych modułów WordPress. Jednak korzystanie z wtyczek WordPress jest często najszybszym i najłatwiejszym sposobem na integrację z zew. systemie, oferując przy tym m.in. dodatkowe ustawienia. Np. większy wybór personalizacji przycisków, ich lokalizacji, itp..

Wtyczki WordPress obsługujące płatności PayPal nie tylko pomogą zebrać darowizny. Możesz także użyć ich do sprzedaży produktów: treści cyfrowych, usług oraz produktów fizycznych.

Większość wtyczek opiera się na prostym mechanizmie dostępu do konta PayPal poprzez podanie identyfikatora konta lub adresu portfela. Te dane nie wymagają autoryzacji i podobnie można dokonać przelewu/darowizny nie posiadając strony WWW.

Istnieje wiele wtyczek umożliwiających dodanie przycisku płatności, jedną z popularniejszych jest np. PayPal Donations.

 1. Zainstaluj wtyczkę i przejdź do jej aktywacji w sekcji Wtyczki > Zainstalowane wtyczki.
  Instalacja wtyczek WordPress
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia > PayPal Donations. W tym miejscu dokonasz zmiany ustawień wtyczki i podasz dane dostępu do konta PayPal.Ustawienia wtyczki dotacje Paypal
 3. Uzupełnij podstawowe informacje o swoim portfelu elektronicznym, m.in. podając adres e-mail konta PayPal.Konfiguracja widetu PayPal w panelu administratora WordPress
 4. Definiuj widoczne na stronie internetowej nazwy przycisków oraz wielkość domyślnej darowizny/przelewu czy wygląd przycisku. Konfiguracja płatności PayPal - nowy widget na stronę WWW
 5. Zapisz ustawienia.
 6. Przejdź do sekcji Widgety aby dodać widget PayPal do strony WWW. Panel Administracyjny WordPress - Dodawanie nowego widgetu

To wszystko. Przycisk został dodany do Twojej strony internetowej. Po jego kliknięciu każdy użytkownik (także nie posiadający portfela elektronicznego PayPal) będzie mógł przelać Ci pieniądze.

Płatności PayPal na stronie internetowej WordPress

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.