Jak założyć osobiste konto PayPal?

PayPal od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych form wysyłania i otrzymywania płatności online. Oparty jest o mechanizm wirtualnego portfela z pomocą którego możesz zarządzać swoimi kartami płatniczymi lub zgromadzonymi na koncie PayPal środkami.

System PayPal pozwala na wykonywanie płatności wychodzących do innych użytkowników, przyjmowanie płatności, zarządzanie pieniędzmi bezpośrednio w koncie PayPal oraz pośredniczenie w płatnościach elektronicznych. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że możesz korzystać ze swoich kart płatniczych lub wykonywać płatności online w sposób bezpieczny bez podawania bezpośrednio danych karty sprzedającemu. PayPal pozwala także na organizowanie zrzutek, a więc utworzenie otwartego portfela na który każdy może dokonać wpłaty, np. za pomocą płatności elektronicznych, przelewu lub z własnego konta PayPal.

Jak założyć konto PayPal?

Założenie konta PayPal jest bezpłatne podobnie jak większość wykonywanych transferów (za wyjątkiem transferów wymagających przewalutowania). Jeśli korzystasz z konta PayPal prywatnie, istnieje małe prawdopodobieństwo, że zapłacisz za używanie PayPal. Chyba, że interesują Cię transakcje międzynarodowe. PayPal wspiera obecnie 25 walut i działa w ponad 200 krajach.

Jeśli jesteś sprzedającym i korzystasz z systemu PayPal, powinieneś wiedzieć że obsługa konta nie jest bezpłatna w tej sytuacji. PayPal naliczy prowizję od wygenerowanego przychodu. W celu przyjmowania płatności i rozliczania ich w poczet swojej działalności gospodarczej, powinieneś utworzyć firmowe konto PayPal. Firmowe konto umożliwia także łatwą integrację z popularnymi systemami ecommerce, np. kreatorem stron WWW oraz sklepem internetowym w home.pl.

 1. Przejdź do serwisu www.paypal.com i kliknij Załóż konto
  PayPal - elektroniczny portfel do obsługi płatności internetowych
 2. Wybierz konto osobiste lub firmowe w zależności od przeznaczenia. Jeden adres e-mail obsługuje jedno konto PayPal. Możesz mieć wiele kont PayPal, np. osobiste i firmowe. W tym celu przygotuj dwa adresy e-mail. Proces rejestracji konta firmowego przebiega analogicznie jak osobistego. Podczas uzupełniania danych użytkownika podaj dodatkowo dane Twojej firmy.
  Jak założyć osobiste konto PayPal?
 3. Podaj numer telefonu, kliknij Dalej i przepisz otrzymany w wiadomości SMS kod.
 4. Jak założyć osobiste konto PayPal?Podaj podstawowe informacje o koncie: adres e-mail, hasło i numer telefonu. Dane te posłużą w przyszłości do logowania i autoryzacji oraz weryfikacji konta.Podaj dane abonenta usługi PayPal
 5. Uzupełnij szczegółowe informacje o właścicielu konta, zapoznaj się i zaakceptuj regulamin usługi.
   PayPal - elektroniczny portfel do obsługi płatności internetowych
 6. Kliknij Wyrażam zgodę i chcę założyć konto. Na adres e-mail podany do kontaktu otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Potwierdź adres e-mail.
  Aktywuj konto potwierdzając adres e-mail
 7. Zaloguj się do PayPal podając wcześniej ustalone dane i potwierdź adres e-mail.  Płatności elektroniczne PayPal i utworzenie konta wymagają potwierdzenia adresu e-mail
 8. PayPal dokona dodatkowej weryfikacji za pomocą numery telefonu i bezpłatnego kodu SMS. Autoryzacja zwiększy możliwości dostępu do Twojego konta PayPal. Potwierdz numer telefonu aby uwierzytelnić PayPal
 9. To wszystko. Konto PayPal dla osoby prywatnej zostało utworzone. Możesz przejść do obsługi konta PayPal, dodać kartę lub wykonać przelew. Zignoruj powiadomienie jeśli chcesz po prostu przejść do serwisu PayPal i zapoznać się z możliwościami portfela.

   Konfiguracja konta PayPal zakończona - dokonaj płatności online

Konto PayPal gotowe do użycia

Po założeniu konta PayPal i pierwszym logowaniu (użyj adresu e-mail i hasła podanego podczas rejestracji) zostaniesz zalogowany do swojego konta PayPal. Za pomocą odpowiednich sekcji menu i ekranu głównego możesz przypisać kartę płatniczą, powiązać konto z rachunkiem oraz zarządzać swoim portfelem elektronicznym. Skorzystaj także z łącza PayPal.Me aby szybko stworzyć łącze które udostępnisz wszystkim, dla których chciałbyś otworzyć swój portfel do wpłat.

Z poziomu ekranu głównego PayPal możesz także sprawdzić bieżące saldo konta PayPal. Saldo przedstawia środki dostępne bezpośrednio w portfelu elektronicznym, np. z uzyskanych wpłat własnych (przelew na konto PayPal) lub wpłat od innych osób.

Widok ekranu głównego konta portfela elektronicznego PayPal

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie