Czy płatności online są bezpieczne?

Dzięki płatnościom internetowym e-sklep może zaoferować swoim klientom (kupującym) szeroki wachlarz narzędzi płatniczych, które ułatwią im przejście przez proces zakupowy. Ważne jest, aby system płatności zapewniał bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych, zarówno po stronie klientów, jak i e-sklepów.

  • Korzystanie z płatności elektronicznych podczas zakupów w internecie jest równie bezpieczne jak korzystanie z bankowości internetowej. Instytucje płatnicze pośredniczące w opłacaniu transakcji bardzo często są nadzorowane przez te same instytucje, które kontrolują także banki. Nadzór ten gwarantuje, że przy korzystaniu z płatności internetowych za pośrednictwem np. PayU spełnione są najwyższe standardy bezpieczeństwa, takie same, jak w przypadku bankowości internetowej.
  • Bezpieczeństwo transakcji zapewniają również uregulowania prawne (jak np. dyrektywy Parlamentu Europejskiego Payment Services Directive (PSD, PSD2) czy polska ustawa o usługach płatniczych).
  • Ważne w kontekście bezpieczeństwa są również międzynarodowe certyfikaty, takie jak światowy standard (PCI DSS) ustalony przez organizacje płatnicze (m.in. Visa, Mastercard) w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz danych o samych instrumentach płatniczych.
  • Ponadto, w przypadku systemu transakcyjnego PayU, gwarancję bezpieczeństwa zapewnia stały 24-godzinny monitoring. Podobnie działa system informatyczny, który przetwarza dane. Jest on regularnie testowany przez najlepszych ekspertów bezpieczeństwa IT zarówno z kraju, jak i zagranicy.
  • Dodatkowo, by przekonać do zakupów online jeszcze więcej kupujących, PayU oferuje Program Ochrony Kupujących (POK) dla zarejestrowanych użytkowników PayU. POK gwarantuje zwrot 100% wartości zakupu do 10 tys. zł w sytuacji, gdy zamówiony i opłacony towar nie dotrze do kupującego lub będzie niezgodny z zamówieniem. W dzisiejszych warunkach takie sytuacje już raczej się nie zdarzają, ale dla wielu osób jest to element, który zwiększa ich bezpieczeństwo i komfort zakupów.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Płatności elektroniczne PayU

Szybkie i bezpieczne płatności online. Dla Klientów home.pl prowizja tylko 1,29% i pierwszy miesiąc bez prowizji.