Jak ukryć stronę lub wpis WordPress?

Tworzenie stron i wpisów WordPress przeważnie służy ich udostępnieniu szerszemu gronu użytkowników. Może zdarzyć się, że z jakichś powodów będziesz chciał ukryć publikowane treści przed odbiorcami. Możesz w tym celu skorzystać z narzędzi CMS WordPress lub dedykowanej wtyczki  WordPress Hide Post. Dowiedz się jak ukryć stronę lub wpis WordPress z widoku publicznego.

SPIS TREŚCI

Ukrywanie stron i wpisów – informacje podstawowe

Podczas publikowania nowych treści w CMS WordPress możesz ustanowić dla nich status widoczności: publiczny, prywatny i chroniony hasłem. Każdy z nich określa widoczność treści w sieci Internet, ale tylko tryb prywatny ogranicza ją dla użytkowników będących zalogowanymi do panelu WordPress. Publikacje chronione hasłem mogą wciąż być publiczne, ale dostęp do nich uzyska wyłącznie osoba posiadająca hasło dostępu.

Korzystanie z dedykowanej wtyczki, np. popularnej WordPress Hide Post pozwala wprowadzić dodatkowe ograniczenia w widoczności publikacji. Możesz m.in. ograniczyć dostępność postów na stronie, ale wciąż pozostawić je publicznymi do wyszukania w Google. Ogranicz widoczność na stronie głównej, na stronach kategorii czy poszczególnych stronach autorów, tagów, a nawet w wynikach wyszukiwania.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Jak ukryć stronę lub wpis WordPress?

Podczas publikowania wpisów i stron WordPress skorzystać z opcji Wyświetlanie:

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub utwórz nowy wpis.
 4. Po prawej stronie ekranu skorzystaj z opcji Wyświetlanie.
 5. Zmień widoczność publikacji:
  • Publiczne: widoczne dla wszystkich.
  • Prywatne: widoczne tylko dla administratorów i redaktorów (wymaga logowania do panelu WordPress)
  • Zabezpieczony hasłem: widoczny dla każdego użytkownika posiadającego hasło dostępu.
   Określ widoczność swoich wpisów i ogranicz dostęp nieupoważnionym użytkownikom
 6. Jeśli korzystasz ze wtyczki WordPress Hide Post po prawej stronie ekranu znajdziesz dodatkowe funkcje ukrywania wpisów.
  WordPress Hide Post pozwala ukrywać posty na dowolnych stronach WordPress
Pamiętaj, że jeśli ukryjesz w ten sposób stronę lub wpis, to znajdujący się na twojej stronie czytelnik nie będzie mógł na nią trafić. Jeśli jednak strona była zaindeksowana w wyszukiwarce, to przez pewien czas wciąż będzie tam widoczna. Co prawda, gdy ktoś w wyszukiwarce Google znajdzie tę stronę, to próbując na nią wejść, otrzyma komunikat, że jest niedostępna. Jeśli jednak chcesz, by Google przyspieszył usunięcie ukrytej przez ciebie strony w wynikach wyszukiwania, możesz przekazać prośbę o to w Google Search Console w zakładce Indeksowanie – Usunięcia.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.