Jak włączyć bloga na stronie głównej witryny WordPress?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów CMS, a zainteresowanie nim z każdym miesiącem rośnie. Co wpływa na jego rozpoznawalność w sieci Internet? Bez wątpienia jest nim prosta obsługa, relatywnie niskie koszty wejścia (uruchomienia strony) oraz mechanizm bloga.

Blogowanie odgrywa dziś kluczową rolę w pozycjonowaniu stron internetowych. Pomijając wszystkie korzyści wynikające w ogóle z charakteru bloga, jego przeznaczenia, okazało się, że na posiadaniu tego typu witryny internetowej zyskać mogą także pojedyncze firmy. Nie bez znaczenia pozostaje tu fakt, że blogi dostarczają dynamicznych treści, których publikacja odbija się na pozycjonowaniu całego serwisu.

Blog albo strona statyczna

Jeśli zdecydujesz się uruchomić stronę internetową opartą o CMS WordPress powinieneś wiedzieć, że już na początku konfiguracji możesz zdecydować jak będzie wyglądała Twoja strona główna. Czy będzie to statyczna strona, jedna z wielu jakie możesz utworzyć w CMS WordPress czy blog, strona zawierająca, np. wpisy z ostatnich kilku dni.

Mechanizm konfiguracji stron i wpisów na stronie głównej jest łatwy w obsłudze. Pozawala szybko wskazać opcje wyświetlania a także szybko przenieść wpisy na inną stronę, jeśli strona główna jest stroną statyczną.

Pamiętaj, że docelowy wygląd a nawet układ stron zależy od aktywowanego motywu WordPress.

Jak włączyć bloga na stronie głównej WordPress?

Strona główna może być statyczną stroną przygotowaną w CMS WordPress. Możesz skorzystać z takich narzędzi jak, np. Elementor aby zamienić statyczną stronę w rozbudowany szablon zawierający wiele bloków tekstowych a nawet wpisów. Możesz też wskazać  CMS aby strona główna od razu wyświetlała wyłącznie ostatnio opublikowane w serwisie wpisy.

  1. Wybierz Ustawienia > Czytanie.
  2. Wybierz co ma wyświetlać strona główna, najnowsze wpisy (blog, publikacje sekcji Wpisy) czy statyczną stronę (wybierz którą).
    Jak włączyć bloga na stronie głównej witryny WordPress?

Wybór najnowsze wpisy oznacza, że na stronie głównej poza nagłówkiem i stopką będą wyświetlane wyłącznie opublikowane wpisy. Sposób ich prezentacji zależny będzie od wybranego szablonu. Jeśli zdecydujesz się wybrać statyczną stronę, wygląd strony głównej zależy będzie wyłącznie od Twojej wyobraźni.

Chociaż strona z założenia jest elementem statycznym, prezentuje stały tekst, to w kontekście strony internetowej może nią być mocno rozbudowany system prezentowania treści, np. bloki tekstowe, graficzne, filmy, dedykowane slidery, menu a nawet boksy z wpisami z bloga. W jaki sposób stworzysz i co będzie zawierała strona główna, statyczna strona, zależy tylko od Ciebie.

Te same ustawienia powinieneś odnaleźć w ustawieniach szablonu WordPress:

  1. Przejdź do sekcji Wygląd > DostosujJak włączyć bloga na stronie głównej witryny WordPress?
  2. Podczas personalizowania szablonu WordPress dokonaj zmiany ustawień strony głównej.
    Jak włączyć bloga na stronie głównej witryny WordPress?

Dodawanie statycznych stron do WordPress

Celem dodania nowej strony w WordPress przejdź do sekcji Strony > Dodaj nową.
Jak włączyć bloga na stronie głównej witryny WordPress?

Skorzystaj z popularnego narzędzia Elementor aby stworzyć własną niepowtarzalną stronę lub wiele stron oraz dostosować szablon witryny do swoich upodobań.

Dodawanie nowych wpisów do WordPress

Skorzystaj z sekcji Wpisy > Dodaj nowy aby opublikować wpis na stronie WordPress.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.