Jak zmienić ustawienia wyglądu w WordPress?

Poza standardową zmianą szablonu strony WWW, o czym możesz dowiedzieć się więcej czytając ten artykuł, możesz także dokonywać zmian wyglądu i zawartości całego szablonu. W tym celu skorzystaj z menu Wygląd, które umożliwia dokonywanie zmiany szablonu jak i zmiany jego wyglądu.

Większość ustawień dostępnych jest w formie pól do uzupełnienia lub przycisków. W przypadku bardziej rozbudowanych szablonów, ich twórcy przewidzieli także dedykowane panele konfiguracji, które pojawiają się w chwili aktywacji skórki.

Ustawienia Wyglądu w WordPress

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Po zalogowaniu, odszukaj po lewej stronie ekranu sekcję Wygląd.

Sekcja Wygląd składa się z kilku opcji:

 • Motywy: w tym miejscu możesz zmienić szablon strony WWW, wybierając spośród centralnej bazy szablonów WordPress lub wgrywając własny szablon z dysku komputera,

  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zmianie szablonu strony WWW.
 • Personalizacja: w tym miejscu możesz wprowadzić podstawowe ustawienia szablonu, zmienić nagłówek, stopkę, kolory tła oraz wprowadzić menu i dodatkowe widgety. W zależności od wybranego szablonu, liczba dostępnych opcji może się zmieniać.
  Personalizacja dotyczy zmiany ustawień aktualnie aktywnego szablonu.
 • Widgety: w tym miejscu możesz rozszerzać funkcjonalność swojej strony o dodatkowe moduły/elementy jak np. moduł tagów, kategorii, dodatkowe menu, komentarze czy kanały RSS.
 • Menu: w tej zakładce twórcy WordPress dają możliwość utworzenia własnego paska nawigacji. Może być on wyświetlany w formie paska na górze lub dole strony, a także w bocznych kolumnach, o ile takie występują w szablonie. Menu może składać się z odnośników do utworzonych podstron lub bezpośrednio do kategorii, listując przypisane do nich artykuły.
 • Nagłówek i tło: te sekcje pojawiają się w zależności od użytego szablonu. W większości przypadków kierują bezpośrednio do ustawień szablonu, znanych z przycisku Personalizacja. Ich użyteczność może się zmieniać w zależności od wybranego szablonu.
 • Edytor: edycja zaawansowana, w tej opcji znajdziesz kody wszystkich plików, które składają się na szablon Twojej strony WWW lub bloga. Dzięki edytorowi możesz dowolnie modyfikować wygląd swojego szablonu, edytując kody w plikach PHP czy style CSS.
  WAŻNE! Przed przystąpieniem do edycji zaawansowanej, zalecane jest skopiowanie zawartości oryginalnej treści pliku. Niewielka zmiana w kodzie strony, może przyczynić się do całkowitej zmiany jej wyglądu. Przed przystąpieniem do edycji zaawansowanej, polecamy zapoznać się z językiem źródłowym dokumentu (np. HTML, CSS itp.) który będzie przydatny do wykonania dalszych zmian.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub