AnyDesk – jak nadać lub zmienić hasło?

Domyśle ustawienia w AnyDesk pozwalają na inicjowanie zdalnej sesji jedynie z użyciem ID urządzenia, bez dodatkowego hasła. Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się, jak bezpiecznie ustawić hasło w AnyDesk.

SPIS TREŚCI

Darmowe licencje AnyDesk mogą być używane jedynie w celach niekomercyjnych. Jeśli szukasz oprogramowania do zdalnego pulpitu dla swojej firmy, sprawdź biznesowe licencje AnyDesk w home.pl i uzyskaj korzystną ofertę.

Kiedy warto ustawić hasło w AnyDesk?

AnyDesk jest programem do zdalnego pulpitu. W dobie pracy zdalnej okazał się efektywnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele firm i przedsiębiorstw. Dzięki AnyDesk pracownicy mogą łączyć się ze swoimi służbowymi komputerami za pomocą prywatnych urządzeń w domu. Hasło warto nadać, gdy:

Pamiętaj, by zachować ostrożność. Jeśli ktoś nieupoważniony przechwyci dane dotyczące urządzenia, uzyska pełny dostęp do Twojego służbowego komputera.

Jak nadać hasło w AnyDesk?

Hasło w AnyDesk ustawisz, przechodząc do następujących ustawień:

  1. Otwórz ustawienia w prawym górnym rogu okna aplikacji i wybierz: Zmień hasło urządzenia.Jak ustawić hasło w AnyDesk?
  2. W zakładce Bezpieczeństwo znajdź sekcję Profil uprawnień, a następnie zaznacz checkbox Zezwalaj na nienadzorowany dostęp.Jak nadać hasło w AnyDesk?
  3. Po wprowadzeniu odpowiednio silnego hasła, zatwierdź je klikając Zastosuj.Jak zmienić hasło w AnyDesk?
  4. Od teraz kiedy zechcesz połączyć się ze swoim komputerem, będziesz potrzebować ID urządzenia oraz hasła. Na urządzeniu końcowym nie będzie wymagana akceptacja.Do nienadzorowanego połączenia wymagane jest hasło.Sesja bez akceptacji - nienadzorowany dostęp z użyciem ID i hasła
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie