Zdalne drukowanie w AnyDesk – jak zdalnie wydrukować dokument?

AnyDesk jest przydatnym oprogramowaniem do zdalnego pulpitu zarówno do prywatnego, jak i profesjonalnego użytku. Poza standardowym przejmowaniem kontroli nad innym komputerem lub smartfonem posiada wiele dodatkowych, ciekawych funkcji. Jedną z nich jest zdalne drukowanie dokumentów na drukarkach położonych w dowolnym miejscu na świecie. Sprawdź, jak zdalnie drukować z AnyDesk w praktyce.

Podstawowych licencji AnyDesk z powodzeniem użyjesz do celów prywatnych, np. pomagając rodzinie lub znajomym. Jeśli jednak chcesz używać AnyDesk do celów komercyjnych, zarejestruj profesjonalne licencje AnyDesk i wspieraj zdalnie swoich klientów na najwyższym poziomie.

 

Kup AnyDesk dla firm

 

Jak drukować zdalnie przez AnyDesk?

AnyDesk pozwala zdalnie drukować dokumenty za pomocą lokalnej drukarki. Do tego celu wystarczy zdalnie połączyć się z innym komputerem, który obsługuje daną drukarkę. Aby drukowanie przez AnyDesk było możliwe, podczas instalacji oprogramowania należy zainstalować wirtualną drukarkę AnyDesk:

 1. Podczas instalacji AnyDesk na komputerze, zaznacz checkbox „Instaluj drukarkę AnyDesk”.
  Jak zdalnie drukować w AnyDesk?Jak wydrukować dokument w AnyDesk zdalnie?
 2. Po pomyślnej instalacji oprogramowania w Ustawieniach systemu znajdziesz dodaną wirtualną drukarkę AnyDesk Printer.
  Zdalne drukowanie w AnyDesk.
 3. Aby wydrukować zdalnie dokument na drukarce, znajdującej się np. w biurze lub u klienta, otwórz dokument, który chcesz przesłać i przejdź do okna dialogowego drukowania. Następnie z listy dostępnych drukarek wybierz Drukarkę AnyDesk i zatwierdź dokument do druku.
  AnyDesk - zdalne drukowanie.
 4. Na urządzeniu docelowym wybierz drukarkę lokalną. Drukowanie rozpocznie się po zatwierdzeniu wyboru. Pierwsze żądanie zdalnego drukowania będzie musiało być zatwierdzone na urządzeniu końcowym. Jeśli w przyszłości chcesz robić to bez autoryzacji, zapisz wybrane ustawienia i zablokuj pokazywanie komunikatu w przyszłości.
  Potwierdzenie żądania o dostęp do lokalnej drukarki. AnyDesk Printer.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie