Jak wyłączyć Windows Defender?

Windows Defender, to aplikacja zwiększająca bezpieczeństwo naszego komputera. Działa, jak większość popularnych antywirusów, dlatego nie powinno się go wyłączać bez zamiennego zabezpieczenia. Jeśli chcesz skorzystać z innego antywirusa na swoim komputerze, sprawdź jak wyłączyć Windows Defender.

SPIS TREŚCI

Kiedy można wyłączyć Windows Defender?

Czy warto odłączać natywne zabezpieczenia systemu operacyjnego? To zależy od tego, czy masz zamiar zastąpić go innym antywirusem. Jeśli funkcje Defendera przeszkadzają Ci w codziennej pracy z Windowsem i chcesz je wyłączyć bez instalacji własnego oprogramowania antywirusowego, narazisz się na ataki złośliwego oprogramowania i inne cyber-zagrożenia.

Jeśli jesteś pewny/a, że nie potrzebujesz zabezpieczenia Windows Defenderem, wybierz sprawdzonego antywirusa w promocyjnej cenie, który go zastąpi, klikając w poniższy przycisk.

Wybierz antywirusa

Jak wyłączyć Windows Defender?

Aby wyłączyć lub włączyć zabezpieczenia Windows Defender należy wykonać dwie czynności: wyłączyć zaporę (firewall) oraz funkcje antywirusowe.

Wyłączanie zapory (firewall)

 1. Rozwiń menu Start, a następnie przejdź do: Ustawienia → Aktualizacja i zabezpieczenia → Zabezpieczenia Windows → Otwórz usługę Zabezpieczenia Windows.
  Jak wyłączyć Windows Defender? Wyłączanie zapory.
 2. Następnie kliknij okno Zapora i ochrona sieci i wybierz profil sieciowy: Sieć z domeną, Sieć prywatna lub Sieć publiczna.
  Jak usunąć Microsoft Defender na komputerze?
 3. W sekcji Zapora Microsoft Defender przesuń suwak, by wyłączyć zabezpieczenia.
  Wyłączanie Windows Defender.

Wyłączanie antywirusa

 1. Rozwiń menu Start, a następnie przejdź do: Ustawienia → Aktualizacja i zabezpieczenia → Zabezpieczenia Windows → Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
  Ustawienia systemu Windows - zarządzanie zabezpieczeniami systemu.
 2. Następnie znajdź sekcję Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami i kliknij Zarządzaj ustawieniami.
  Jak włączyć lub wyłączyć Microsoft Defender?
 3. Przesuń suwaki w lewo, wyłączając tym samym ochronę antywirusową Windows Defender.
  Wyłączenie Microsoft Defender w systemie Windows 10.
UWAGA: Bez aktywnej aplikacji Windows Defender Twój komputer będzie narażony na zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu. Aby bezpiecznie korzystać z sieci, używaj sprawdzonego antywirusa na swoich komputerach i urządzeniach mobilnych.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie