Jak działa Menedżer Haseł w Bitdefender?

Bezpieczne hasło powinno spełniać kilka warunków: powinno być odpowiednio długie, zawierać małe i wielkie litery, cyfry i znaki specjalne. Dobrze też jest, jeśli nie jest skojarzeniem z konkretnym słowem i nie powtarza się przy innych naszych kontach. Ile osób posiada takie hasła? Bez odpowiedniej pomocy pewnie niewiele. Jednak powyższe kryteria można spełnić w prosty sposób – za pomocą menedżera haseł, który coraz częściej dodawany jest do antywirusów. Sprawdź, jak to działa na przykładzie Bitdefender Total Security.

W kwietniu 2023 Bitdefender rozpoczął wycofywanie dotychczasowego password managera. Obecnie nowe aktywacje pakietów Bitdefender umożliwiają skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego nowego menedżera haseł. Więcej szczegółów znajdziesz we wpisie producenta.

SPIS TREŚCI

Czym jest i jak działa Menedżer Haseł?

Menedżer Haseł (Password Manager), to wirtualny sejf, w którym przechowujesz loginy i hasła do wszystkich swoich kont i serwisów. Co więcej, password manager nie jest tylko pasywną „skrzynią”, która ma za zadanie pomieścić Twoje dane. Za pomocą określonej przez Ciebie kombinacji klawiszy, skorzystasz z autouzupełniania podczas logowań do swoich kont. Oznacza to, że nie musisz każdorazowo ręcznie kopiować hasła z Menedżera i wklejać go w przeglądarce.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, Menedżer Haseł zapisze Twoje hasła lub wygeneruje je za Ciebie, spełniając wszystkie wymogi bezpiecznych danych logowania. Jedynym hasłem, które musisz pamiętać, jest to do Menedżera Haseł.

Dlaczego warto używać Password Managera?

Zalet tego narzędzia jest wiele, a oto kilka z nich:

 • Pamiętasz tylko jedno hasło – to do Menedżera.
 • Masz pewność, że Twoje hasła są bezpieczne i unikalne dla każdego konta.
 • Korzystasz z autouzupełniania danych logowania za pomocą kombinacji klawiszy.
 • Twoje hasła i loginy są zabezpieczone przed złamaniem oraz wykradnięciem.

Może się wydawać, że Password Manager jest rozwiązaniem ukierunkowanym na wykorzystanie w biznesie, gdzie bezpieczeństwo danych ma szczególne znaczenie. Doświadczenie pokazuje jednak, że zasoby domowe również powinny być należycie zabezpieczone. Widać to na przykładzie Bitdefendera, który to swoje oprogramowanie w znacznej mierze przeznacza do użytku prywatnego.

Menedżer Haseł Bitdefendera przechowa Twoje poświadczenia do:

 • stron www,
 • bankowości elektronicznej,
 • kont e-mail,
 • aplikacji,
 • sieci Wi-Fi.

Jak przechowywać hasła w Bitdefenderze? Konfiguracja Menedżera Haseł

Moduł Menedżera Haseł występuje w popularnych antywirusach Bitdefender. Oznacza to, że nie musisz instalować go oddzielnie. Wystarczy uruchomić tę funkcję w głównym oknie programu Bitdefender.

Aby stworzyć swój pierwszy portfel na hasła, przejdź następujące kroki:

 1. Otwórz program Bitdefender i przejdź do: Prywatność → Menedżer Haseł.
  Jak działa Menedżer Haseł Bitdefender?
 2. Tworząc nowy Portfel, wybierz Utwórz nowy, a następnie nadaj nazwę i hasło. Przejdź dalej, klikając Kontynuuj.
  Password Manager Bitdefender.
 3. Wybierz przeglądarki, na które mają obsługiwać wtyczkę Portfela Haseł Bitdefender i kliknij Zakończ.
  Jak działa Bitdefender Menedżer Haseł?
 4. Możesz już otworzyć swoją nową bazę haseł i dodać do niej pierwsze poświadczenia. Następnie w zakładce z dodatkiem Menedżera Haseł kliknij Otwórz i wpisz hasło.
  Logowanie do Managera Haseł Bitdefender.
  Hasło do Passowrd Managera.
 5. Dodaj dane swoich kont w poszczególnych zakładkach (strony www, bankowość, e-maile itd.), klikając Dodaj element. Następnie uzupełnij odpowiednie pola wymaganymi informacjami.
  Menedżer Haseł w Bitdefender Total Security.
 6. Po uzupełnieniu bazy, skonfiguruj Menedżer Haseł według swoich preferencji. Ustalisz tu m. in. zasady autouzupełniania loginów i haseł.
  Autouzupełnianie w Menedżerze Haseł Bitdefender.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie