Jak włączyć VPN w Bitdefender Total Security?

Oprogramowanie VPN jest coraz bardziej cenionym rozwiązaniem. Zachowanie anonimowości w Internecie, to jedna z zalet wirtualnej sieci prywatnej. Niektóre antywirusy posiadają funkcję VPN w ramach głównej licencji, dlatego warto zainteresować się tą tematyką choćby ze względu na oszczędność pieniędzy. O tym, czym jest Bitdefender VPN i jak wykonać w nim podstawowe czynności, przeczytasz w tym artykule.

SPIS TREŚCI

Co to jest Bitdefender VPN?

VPN (z ang. Virtual Private Network), to wirtualna sieć prywatna, która pozwala łączyć się z Internetem za pomocą szyfrowanego* tunelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że Twoje dane są w pełni zabezpieczone przed wyciekiem lub przechwyceniem.

Jest to doskonałe dopełnienie ochrony antywirusowej, dlatego niektórzy producenci antywirusów wprowadzili w swoich usługach dodatkowe rozszerzenia VPN. W większości przypadków VPN jest wliczony w cenę subskrypcji antywirusa.

VPN w podstawowej wersji występuje w licencjach:

*Co to znaczy, że połączenie jest szyfrowane? – Dzięki szyfrowaniu za pomocą VPN, wysyłane lub odbierane dane w konkretnej sieci, np. Wi-Fi, są widoczne jedynie na początku i na końcu „podróży” tych informacji. Postać tych danych w trakcie przesyłania odpowiada ciągom niezrozumiałych kombinacji znaków, dzięki czemu nie mogą zostać odczytane przez osoby niepowołane.

Kiedy warto używać sieci VPN?

Zadaniem połączenia VPN jest zapewnienie anonimowości użytkownika Internetu. Taka anonimowość przydaje się w następujących sytuacjach:

 • korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi – centra handlowe, hotele, dworce kolejowe itd.
 • ominięcie ograniczeń dostępu do niektórych treści w danym kraju – np. filmy w serwisach VOD, które można obejrzeć w konkretnych krajach,
 • ukrycie adresu IP swojego urządzenia – z różnych powodów, np. przy dokonywaniu ważnych transakcji online.

Jak włączyć lub wyłączyć VPN w Bitdefender?

 1. Aby zacząć korzystać z Bitdefender VPN, otwórz antywirusa Bitdefender na swoim komputerze i zainstaluj moduł VPN.
  Jak wyłączyć VPN w Bitdefender Total Security?
 2. Następnie uruchom Bitdefender VPN klikając w ikonę na pulpicie lub bezpośrednio z okna antywirusa.
 3. Aby włączyć VPN, kliknij Połącz. Opcjonalnie przed połączeniem wybierz miejsce (kraj).
  Jak włączyć Bitdefender VPN?
 4. Aby wyłączyć VPN, wybierz Odłącz.
  Jak wyłączyć Bitdefender VPN?
Jeśli używasz Bitdefendera na telefonie, nie musisz instalować żadnych dodatków. Z VPN-a skorzystasz bezpośrednio z aplikacji antywirusa. Przejdź do zakładki VPN i wybierz Połącz.
Bitdefender Total Security - jak włączyć VPN?
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie