Jak dodać napisy do filmów publikowanych na YouTube?

Twórcy filmów dodających swoje publikacje w serwisie YouTube zabiegają nie tylko o zainteresowanie widzów jednego kraju. Publikowane w serwisie YouTube treści są oglądane przez cały świat. Jeśli Twoje filmy mają odnieść sukces, dobrze by było gdyby zostały zrozumiane przez większość odbiorców. W tym celu możesz m.in. umożliwić Twórcom oglądanie filmów z napisami.

Napisy filmów mogą być generowane automatycznie przez algorytmy Google, co nie gwarantuje wysokiej ich jakości ani 100% poprawności. To czy napisy pojawią się pod filmem czy nie zależy od tego jak zdecyduje użytkownik oglądający treści. Jeśli napisy mają być dobrze synchronizowane z filmem, a przede wszystkim oddawać poprawnie to o czym mówisz w filmie, dobrze będzie dodać je samemu.

Napisy do filmów w serwisie YouTube możesz dodać samodzielnie korzystając z dwóch mechanizmów:

Jak dodać napisy do filmów publikowanych na YouTube?

Dodaj napisy do swoich filmów aby zwiększyć grono odbiorców.

 1. Otwórz Menedżera filmów. Możesz to zrobić klikając ikonę konta, a następnie wybierając Studio twórców > Menedżer filmów > Filmy.
 2. Rozwiń menu koło przycisku Edytuj obok filmu, do którego chcesz dodać napisy.
 3. Wybierz Napisy.
  Wstawianie napisów do filmów w serwisie YouTube
 4. Kliknij przycisk Dodaj język aby dodać nowy język napisów.
 5. Kliknij Dodaj w wierszu Napisy do filmu.
 6. Wybierz sposób dodawania lub edycji napisów do swojego filmu. Prześlij gotowy plik z napisami do filmu lub Utwórz nowe napisy korzystając z edytora.
  Wstawianie napisów do filmów w serwisie YouTube

Jak utworzyć nowe napisy do filmu?

Ręczne dodawanie napisów do filmu to wygodne rozwiązanie aby uzupełnić napisy do już opublikowanych materiałów lub dodać dodatkowe informacje przydatne odbiorcom. W edytorze napisów możesz dodać tekst, określić czas w którym ma on zostać wyświetlony oraz czas samego wyświetlania (początek i koniec). Zarządzanie napisami do filmów w serwisie YouTube

Na osi czasu przesuń czerwony wskaźnik w miejsce w którym chcesz wyświetlić napisy. W polu Wpisz tekst napisów i naciśnij Enter wpisz fragment napisów który ma się pojawić w określonym czasie. Napisy zostaną dodane na osi czasu. Skieruj kursor na napisy a następnie korzystając z niebieskich wskaźników określ dokładnie początek i koniec czasu wyświetlania napisów.

Zamiany zostaną zapisane automatycznie jako wersja robocza. Nie będą widoczne od razu. Kliknij Opublikuj aby udostępnić napisy widzom. Po opublikowaniu możesz zawsze wyłączyć napisy. Jeśli uznasz, że przygotowane napisy nie spełniają Twoich oczekiwań, Usuń wersję roboczą.

Wstawianie napisów do filmów w serwisie YouTube

Jak przesłać plik z napisami do filmu na YouTube?

Po przejściu do menadżera filmów Twojego kanału w serwisie YouTube otwórz kartę edycji wybranego filmu. Następnie:

 1. Wybierz Napisy.
  Wstawianie napisów do filmów w serwisie YouTube
 2. Kliknij przycisk Dodaj język aby dodać nowy język napisów.
 3. Kliknij Dodaj w wierszu Napisy do filmu.
 4. Wybierz sposób dodawania lub edycji napisów do swojego filmu.
 5. Prześlij gotowy plik z napisami do filmu.Wstawianie napisów do filmów w serwisie YouTube
 6. Plik z napisami powinien zostać wcześniej przygotowany wg. określonego wzoru. Szczegółowe informacje o obsługiwanych rozszerzeniach i formatach napisów znajdziesz w dokumentacji YouTube. Obsługiwane pliki z napisami.

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie