Moduł SoundCloud i YouTube – jak wstawić film lub muzykę na stronę WWW?

SoundCloud to serwis społecznościowy, gromadzący artystów, którzy tworzą muzykę. Portal umożliwia prezentację własnych utworów oraz prowadzenie dyskusji na ich temat.

 • Moduł SoundCloud umożliwia na prezentację ścieżki audio umieszczonej w serwisie, bezpośrednio na stronie WWW utworzonej w kreatorze WWW.

W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

 • Moduł YouTube umożliwia wstawianie filmów umieszczonych w serwisie YouTube, bezpośrednio na Twoją stronę WWW.

Umieszczone w serwisie YouTube nagrania multimedialne, podlegają pod regulamin serwisu i nie stanowią materiałów, których źródło kieruje na serwer Twojej strony WWW. Nie są zlokalizowane na serwerach home.pl. Jeśli masz wątpliwości czy wybrane nagranie możesz umieścić na swojej stronie WWW, skontaktuj się z administratorem serwisu YouTube.

W przypadku nagrań umieszczonych na Twoim prywatnym koncie w serwisie YouTube, także możesz zarządzać ich widocznością, m.in. publicznym dostępem w sieci, niepublicznym, dostępnym tylko dla posiadających link do nagrania lub prywatnym, widocznym tylko wskazanym użytkownikom posiadającym konto w ww. serwisie. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

SPIS TREŚCI

Wprowadzenie

 1. Wstaw nowy element na stronie WWW.
  Wstaw nowy element strony w Kreatorze stron WWW
 2. Wybierz moduł SoundCloud lub YouTube, a następnie przeciągnij go na stronę WWW.
 3. Skonfiguruj moduł.

Konfiguracja modułu SoundCloud

 1. Przejdź na stronę www.soundcloud.com i odszukaj interesujący Cię utwór.
 2. Pod utworem, odszukaj i kliknij przycisk Share.
  SoundCloud - Utwór - Kliknij przycisk Share
 3. Następnie przejdź do zakładki Embed.
 4. Skopiuj wygenerowany kod.SoundCloud - Utwór - Share - Embed - Code & preview - Skopiuj wygenerowany kod
 5. Wklej go w konfiguracji modułu SoundCloud.
  Kreator Click Web - Moduł SoundCloud - Konfiguracja - Wklej skopiowany kod źródłowy SoundCloud
 6. Zatwierdź wprowadzone zmiany, klikając Zapisz. W module SoundCloud pojawi się album/utwór/mix, który wskazałeś do udostępnienia.
  Kreator Click Web - Przykładowy widok udostępnionego utworu w module SoundCloud

Konfiguracja modułu YouTube

Konfiguracja modułu ogranicza się jedynie do podania adresu materiału video, który ma zostać dodany do strony WWW.

Kreator Click Web - Dodaj element - Moduł YouTube - Przykładowy widok wklejonego materiału video

Możesz uzyskać go, przechodząc do serwisu YouTube i kopiując adres z paska adresów przeglądarki w pole Adres URL klipu video.Kreator Click Web - Moduł YouTube - Konfiguracja - Do pola Adres URL klipu video wklej adres z paska adresu YouTube

 

Wstawianie wybranego nagrania do modułu Wstaw kod

Filmy umieszczone w serwisie YouTube można także umieścić na stronie WWW za pomocą modułu Wstaw kod. Moduł ten pełni wiele funkcji, a jedną z nich jest możliwość wstawiania ramki video.

W przeciwieństwie do modułu YouTube, który dopasowuje rozmiar odtwarzacza do szerokości strony lub szerokości kolumny, moduł Wstaw kod umożliwia ręczne określenie wymiarów odtwarzacza.

 1. Złap moduł YouTube i przeciągnij go w dowolne miejsce na stronie WWW.

 2. Przejdź do serwisu YouTube i otwórz stronę z wybranym nagraniem multimedialnym, który chcesz umieścić na swojej stronie WWW.

 3. Odszukaj pod odtwarzaczem sekcję Udostępnij, a następnie wybierz opcję Umieść na stronie. Wyświetli się kod iframe odpowiedzialny za szczegółową konfigurację okna odtwarzacza, wstawianego na stronę WWW.

   Instrukcja krok po kroku - YouTube - Udostępnij - Embed - Embed Video - Skopiuj kod iframe odpowiedzialny za szczegółową konfigurację okna odtwarzacza

 4. Skopiuj kod i umieść go w module Wstaw kod/Embed. Jeśli chcesz zmienić rozmiar odtwarzacza, zmień wartości iframe width=”420″ height=”315″ gdzie width oznacza wysokość, a height szerokość odtwarzacza wyrażoną w pikselach.

 5. Zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.