Jak zmienić wersję PHP na hostingu Apache przez .htaccess?

W poniższym artykule znajdziesz informacje jak zmienić wersję PHP na hostingu opartym o Apache (np. nowa platformie home.pl). Jeśli posiadasz hosting oparty o IdeaWebServer (np. usługi zarejestrowane przed 26 maja 2018 roku), skorzystaj z instrukcji dostępnych pod poniższymi linkami:

W tym artykule opisana została zmiana wersji interpretera PHP za pomocą pliku .htaccess (dla hostingów opartych o środowisko Apache, np. dla usług rejestrowanych po 26 maja 2018 roku). Konfiguracja polega na przygotowaniu pliku .htaccess z odpowiednią zawartością, która umożliwia zmianę interpretera PHP dla wybranego katalogu.

Aby zmienić za pomocą .htaccess wersję PHP tylko dla wybranego katalogu: połącz się z serwerem FTP i przejdź do wybranego katalogu. W wybranym katalogu utwórz lub zmodyfikuj plik .htaccess zgodnie z poniższymi wskazówkami. W przypadku środowiska Apache przy użyciu htaccess możesz zmienić wersję PHP tylko na podane poniżej wersje:

Wersję PHP na hostingu możesz zmienić również za pomocą Panelu Klienta. Zmiana wersji PHP w Panelu Klienta spowoduje zmianę wersji PHP na całym Twoim hostingu (we wszystkich katalogach). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak to zrobić.

Jak zmienić wersję PHP na 5.6 tylko dla wybranego katalogu za pomocą htaccess?

W celu zmiany PHP na wersję 5.6 wklej poniższy kod do pliku .htaccess znajdującego się w wybranym katalogu:

<FilesMatch "\.php$">
SetEnv CGI_HANDLER php56
</FilesMatch>

Wynikiem tego kodu będzie użycie PHP w wersji 5.6 dla wszystkich plików i katalogów znajdujących w katalogu, np. na który wskazuje Twoja domena.

Jak zmienić wersję PHP na 7.2 tylko dla wybranego katalogu za pomocą htaccess?

W celu zmiany PHP na wersję 7.2 wklej poniższy kod do pliku .htaccess znajdującego się w wybranym katalogu:

<FilesMatch "\.php$">
SetEnv CGI_HANDLER php72
</FilesMatch>

Wynikiem tego kodu będzie użycie PHP w wersji 7.2 dla wszystkich plików i katalogów znajdujących w katalogu, np. na który wskazuje Twoja domena.

Jak przez htaccess zmienić PHP na 7.2 tylko dla wybranych rozszerzeń oraz dla wybranego katalogu?

W celu zmiany wersji PHP na wersję 7.2 tylko dla wybranych rozszerzeń oraz tylko dla wybranego katalogu, należy dodać poniższy zapis. W poniższym kodzie posłużyliśmy się przykładem włączenia interpretera PHP 7.2 dla plików z rozszerzeniem .htm

Przygotowany w taki sposób plik .htaccess umieść w wybranym katalogu, dla którego chcesz zmienić ustawienia PHP.

<FilesMatch "\.htm$">
SetEnv CGI_HANDLER php72
SetHandler proxy:unix:/usr/run/uwsgi/fastrouter.sock|uwsgi://php72
</FilesMatch>

Wynikiem tego kodu będzie użycie PHP w wersji 7.2 dla wszystkich plików i katalogów znajdujących w katalogu, np. na który wskazuje Twoja domena.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub