Jak połączyć się z serwerem FTP?

Do serwera FTP możesz połączyć się za pomocą danych FTP hostingu lub konta FTP. Każdy hosting posiada swój unikalny host FTP oraz nazwę użytkownika FTP. Dodatkowo możesz utworzyć kolejne konta FTP, czyli dodatkowych użytkowników, którzy również będą mieli dostęp do całego lub do fragmentów serwera FTP.

Alternatywnym sposobem połączenia się z serwerem FTP jest udostępniane przez nas narzędzie o nazwie WebFTP, które umożliwia, po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl, sprawdzenie i zarządzanie zawartością FTP za pośrednictwem przeglądarki internetowej (bez konieczności instalowania aplikacji typu klient FTP na swoim komputerze).

Jeśli posiadasz serwer w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer. Na serwerze możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

Pod tym adresem znajdziesz instrukcje konfiguracji nowego połączenia z serwerem FTP w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane logowania). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Jak połączyć się z serwerem FTP w home.pl?

Poniżej znajdziesz instrukcje jak połączyć się serwerem FTP za pomocą dwóch metod:

  1. Za pomocą klienta FTP i danych logowania, które znajdziesz w Panelu klienta home.pl.
  2. Za pomocą narzędzia WebFTP, które dostępne jest w Panelu klienta home.pl.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie