Czym jest i do czego służy Acronis Cyber Protect (Acronis Backup)?

Acronis Backup to zaawansowane, ale proste w obsłudze rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych i ich odzyskiwania. Dzięki naszej usłudze, możesz zabezpieczyć wszystkie wrażliwe dane, tworząc lokalną kopię zapasową na komputerze lub wysyłając ją do bezpiecznej chmury.

SPIS TREŚCI

Jak korzystać z Acronis Cyber Protect?

Acronis Cyber Protect (Acronis Backup) kompleksowo rozwiązuje problem ochrony danych, tworząc kopie zapasowe komputera i przywraca je do miejsca przeznaczenia. Jest narzędziem bezobsługowym, prostym w konfiguracji i nie wymagającym specjalistycznej wiedzy w zakresie IT.

Acronis Backup to narzędzie dla każdego. Zakładasz konto, tworzysz plan kopii zapasowej, wskazujesz harmonogram działania, zasoby do zabezpieczenia i uruchamiasz program w tle. Jeśli chcesz przywrócić dane, wystarczy wybrać folder lub plik i kliknąć pobierz. W każdej chwili masz dostęp do dowolnej wersji plików zabezpieczonych na dowolnym stanowisku pracy.

Instrukcje krok po kroku jak korzystać z Acronis Cyber Protect (Acronis Backup) znajdziesz pod tym adresem.

Co mogę zabezpieczyć kopią zapasową?

Acronis Backup pozwala na utworzenie oraz przywrócenie kopii zapasowej dowolnych zasobów znajdujących się na dysku Twojego komputera, a także danych pakietu Microsoft 365.

Każdy wybrany do zabezpieczenia plik będzie miał przypisaną wierną kopię, przechowywaną w chmurze. Zdjęcia, dokumenty, muzyka, filmy oraz inne pliki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu pod pełną ochroną usługi Acronis Cyber Protect (Acronis Backup).

Jak działa Acronis Cyber Protect (Acronis Backup) ?

Acronis Backup to usługa, którą zarządzasz on-line poprzez stronę internetową. W dowolnej przeglądarce i na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Wybierz pakiet odpowiadający Twoim potrzebom, opłać go i uruchom. Zainstaluj aplikację, która zapewni ciągłą synchronizację danych komputera z usługą kopii zapasowej. Ustal harmonogram działania wskazując dzień, godzinę, minutę uruchomienia, zasoby do zabezpieczenia oraz dodatkowe opcje, jak szyfrowanie hasłem i następnie Uruchom plan.

Acronis Backup - 3 proste kroki do rozpoczęcia - Wybierz swój pakiet - Zainstaluj aplikację - Ustal zakres kopii bezpieczeństwa

Jeśli chcesz przywrócić wybrane dane, np. w wyniku utraty komputera, uszkodzenia dysku lub usunięcia ich, nie musisz nikomu płacić, ani prosić o pomoc. Wystarczy, że zalogujesz się do panelu zarządzania usługą, gdzie możesz przywrócić, co tylko zechcesz. Jeśli kopie zapasowe były wykonywane regularnie, nie tylko odzyskasz ostatnio zabezpieczone dane, ale także ich różne wersje, np. z wczoraj jak i z przed miesiąca.

Kopie zapasowe usług Microsoft 365 możesz tworzyć ręcznie lub automatycznie – co jest o wiele bardziej wygodne. Wybierz opcję pozwalającą tworzyć pełną kopię zapasową M365 i utwórz plan, wybierając, co chcesz zarchiwizować (skrzynki pocztowe, SharePoint, OneDrive), jak często mają tworzyć się kopie zapasowe i jak długo chcesz je przechowywać. Kopie zapasowe Twoich danych będą przechowywane w bezpiecznej chmurze – z łatwością przywrócisz dane w przypadku ich usunięcia oraz utrzymasz ciągłość pracy w przypadku ewentualnej niedostępności usług Microsoft 365.

Dlaczego warto skorzystać z Acronis Cyber Protect (Acronis Backup) ?

Pozwól, że odpowiemy Ci na to pytanie, pytaniem. Jak cenne są dane, które posiadasz na dysku swojego komputera albo w ramach usług Microsoft 365? Czy ich przypadkowa utrata, nie naraża Cię na straty?

Acronis Cyber Protect (Acronis Backup) to całodobowa zautomatyzowana i prosta w obsłudze kopia zapasowa Twoich danych. W każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie, możesz przywrócić każdy pojedynczy plik, np. zdjęcie ukochanego zwierzaka, a nawet cały dysk komputera, np. partycję systemową.

Nie musisz obawiać się kradzieży czy uszkodzenia przenośnych nośników z kopią danych. Wszystkie wersje plików przechowywane są w chmurze. To nie tylko dyskretne i bezpieczne, ale także wygodne.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Kopia zapasowa danych bez limitu urządzeń

Chroń to, co najcenniejsze. Zabezpiecz firmowe lub prywatne dane z komputerów, telefonów, tabletów i serwerów.