Jak podejrzeć, edytować lub otworzyć plik za pomocą WebFTP?

Korzystając z klienta WebFTP w dowolnym momencie masz możliwość podglądu oraz edycji umieszczonych na serwerze plików. Dzięki wbudowanemu edytorowi, bez pobierania plików na dysk lokalny, np. Twojego komputera, możesz „na żywo” wprowadzić zmiany lub nawet utworzyć pliki i katalogi.

Taki sposób zarządzania i edycji plików, zapewnia możliwość wprowadzania szybkich zmian np. w strukturze strony WWW, a także eliminuje konieczność instalacji dodatkowego oprogramowania do zarządzania i edycji zasobów.

WebFTP daje możliwość:

  • podglądu – dzięki któremu w każdej chwili możesz podejrzeć zawartość pliku na serwerze FTP. Dzięki numeracji wierszy oraz pełnej interpretacji pliku, bez trudu wychwycisz najważniejsze fragmenty kodu i wprowadzisz poprawki. Numeracja wierszy jest bardzo istotna szczególnie podczas interpretacji komunikatów błędów, generowanych na stronach WWW, gdzie w większości przypadków podawana jest nazwa pliku i lokalizacja błędnego fragmentu kodu,
    WebFTP - Przykładowy widok zawartości pliku index.html na serwerze FTP
  • edycji – za pomocą jednego kliknięcia myszki możesz przejść do edycji zawartości wybranego pliku na serwerze FTP. Dzięki takiemu rozwiązaniu, tworzenie, zarządzanie i konfiguracja stron WWW czy plików skryptów stają się łatwiejsze (zajmują krótką chwilę i nie wymagają obsługi dodatkowych programów do pobierania i edycji zasobów).WebFTP - Przykładowy widok przejścia do edycji zawartości wybranego pliku na serwerze FTP
  • otwarcia – dzięki tej opcji, jednym kliknięciem możesz wywołać wybrany plik w oknie przeglądarki, bez wpisywania pełnej ścieżki dostępu w pasku adresu. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno do podglądu tworzonych stron WWW, zmian w plikach stron czy uruchamiania skryptów.

Przyciski Podgląd, Edycja i Otwórz dostępne są obok plików i archiwów danych, umieszczonych na serwerze FTP.
WebFTP - Przykładowy widok przycisków dostępnych obok plików i archiwów danych, umieszczonych na serwerze FTP

Ze względu na swoją funkcję, takich przycisków nie posiadają foldery. Nie podlegają one edycji zawartości za pomocą edytora.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zmianie nazwy folderów.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie