Umieszczanie własnej domeny na białej liście nadawców


Zgodnie z artykułem dot. konfiguracji zabezpieczeń antyspamowych w home.pl – przeczytaj więcej – istnieje wiele form ochrony Twojej skrzynki pocztowej, w tym skorzystanie z funkcjonalności białej i czarnej listy nadawców. Biała odpowiada za adresy e-mail, hosty i adresy IP, które są bezpieczne i niezależnie od zawartości, akceptujesz pocztę od adresatów. Czarna stanowi listę zablokowanych nadawców, od których poczta powinna zostać odrzucona lub opcjonalnie umieszczona w folderze SPAM.

Jednym z zagrożeń jakie można spotkać w kontekście powyższej konfiguracji, jest umieszczanie adresu Twojej domeny internetowej na białej liście nadawców. Dotyczy to sytuacji, w której domena wpisana na białą listę jest domeną przypisaną do serwera/hostingu, na którym taka biała lista została utworzona.

W zaistniałej sytuacji, w przypadku, kiedy dojdzie do próby podszycia się pod Twój adres e-mail oraz zostanie do Ciebie przesłana poczta, przedstawiająca się adresem utworzonym w Twojej domenie, wiadomość trafi na Twoją skrzynkę odbiorczą. Możesz być narażony na dostarczanie wiadomości spam z zewnętrznych serwerów.

  • Wiadomości, przed którymi ostrzegamy, zawierają w nagłówku adres Twojego konta e-mail, ale nie są wysyłane z Twojego serwera (inny adres IP lub host). Zabezpieczenia antyspamowe w poczcie home.pl dopuszczają ich dostarczanie właśnie ze względu na umieszczenie wpisu z Twoją domeną na białej liście nadawców.

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, sugerujemy, aby na serwerze, do którego jest przypisana domena, nie umieszczać wpisów na białej liście, zawierających nazwę tej domeny. Sugerowanym rozwiązaniem jest także wprowadzenie adresu IP lub hosta serwera lub nadawcy wiadomości, którego chcemy zablokować – czarna lista nadawców. A w przypadku białej listy nadawców, analogicznie dodanie adresów IP konkretnych nadawców lub serwerów (bezpiecznych) od których pocztę akceptujemy.

Jeśli natomiast zaobserwowałeś problemy z dostarczeniem poczty e-mail, np. od innych użytkowników posługujących się kontami e-mail w tej samej domenie, skontaktuj sięz Biurem Obsługi Klienta. Po autoryzacji do konta, konsultant sprawdzić obecną konfigurację i zaproponuję właściwe rozwiązanie.

Przeczytaj więcej o konfiguracji zabezpieczeń antyspamowych.

Poczta e-mail bez limitu załącznika

1,5 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub