- Biała i czarna lista nadawców jako zabezpieczenie antyspamowe w home.pl
- Na czym polega dodanie swojej domeny na białej liście nadawców?
- Jak zapobiec otrzymywaniu spamu z własnego adresu e-mail?
Biała i czarna lista nadawców jako zabezpieczenie antyspamowe w home.pl
Konfiguracja zabezpieczeń antyspamowych w home.pl umożliwia wiele form ochrony Twojej skrzynki e-mail, np. korzystanie z funkcji białej i czarnej listy nadawców.
- Na białej liście zapisujesz adresy e-mail, hosty i adresy IP, które są według Ciebie bezpieczne oraz deklarujesz w ten sposób, że akceptujesz każdą korespondencję od tych adresatów.
- Na czarnej liście zapisujesz adresy e-mail, hosty i adresy IP, które będą traktowane jako zablokowani nadawcy, od których poczta e-mail ma być odrzucana lub opcjonalnie umieszczana w folderze SPAM.
Na białej i czarnej liście niedozwolone są wpisy zaczynające się od „@domena.com”. W przypadku dodania jednego takiego wpisu, nie będzie możliwe dodanie na białą i czarną listę kolejnych wpisów. Dozwolone i prawidłowe wpisy bazują na schemacie „*@domena.com” lub „domena.com”. Dodanie na białą lub czarną listę wpisu zaczynającego się od „@domena.com” to częsty błąd powodujący problemy z prawidłowym skonfigurowaniem reguł antyspamowych.
Na czym polega dodanie swojej domeny na białej liście nadawców?
Jednym z zagrożeń jakie można spotkać podczas nieświadomej konfiguracji białej listy nadawców jest umieszczenie adresu Twojej domeny internetowej na białej liście nadawców.
Gdy domena wpisana na białą listę jest domeną przypisaną do serwera / hostingu, na którym taka biała lista została utworzona, to w zaistniałej sytuacji, kiedy dojdzie do próby podszycia się pod Twój adres e-mail oraz zostanie do Ciebie przesłana poczta, która przedstawia się adresem e-mail utworzonym w Twojej domenie, to taka wiadomość trafi na Twoją skrzynkę odbiorczą.
Jak zapobiec otrzymywaniu spamu z własnego adresu e-mail?
Aby zapobiec tego typu sytuacjom, sugerujemy nie umieszczanie wpisów z własną domeną na białej liście nadawców. Sugerowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie adresu IP, hosta serwera lub nadawcy wiadomości, którego chcemy zablokować na czarnej liście nadawców. Natomiast w przypadku białej listy nadawców sugerujemy dodanie adresów IP lub hostów serwerów, które uznajesz za bezpieczne.
- Co zrobić, jeśli otrzymuję spam z własnego adresu e-mail?
- Ktoś wysyła spam z mojego adresu e-mail. Czy ktoś się włamał?
Jeśli zaobserwowałeś niedogodności z dostarczeniem poczty e-mail, np. od innych użytkowników posługujących się kontami e-mail w tej samej domenie, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Po autoryzacji, konsultant może sprawdzić obecną konfigurację i zaproponować właściwe rozwiązanie.
Bezpieczna Poczta e-mail
2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.