Czym jest Poczta home.pl (tzw. webmail)?

Poczta home.pl jest oprogramowaniem służącym do obsługi i zarządzania skrzynkami e-mail za pośrednictwem przeglądarki internetowej, które integruje również inne rozwiązania, m.in. obsługę wiadomości e-mail, kalendarza oraz książki adresowej. Logowanie do serwisu poczta.home.pl możliwie jest wyłącznie adresem e-mail konta/skrzynki pocztowej, utworzonej na serwerze home.pl. Aby zalogować się do serwisu poczta.home.pl wprowadź adres e-mail konta pocztowego oraz ustalone dla niej hasło.

Poczta home.pl to nowoczesny klient poczty online, tj. poczta w przeglądarce. Dzięki responsywności i dostępie przez przeglądarkę internetową, serwis poczta.home.pl jest uniwersalnym narzędziem do obsługi Twojej skrzynki pocztowej z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie, niezależnie od systemu operacyjnego i rozmiaru ekranu. Zachowanie wszystkich funkcjonalności systemu, powoduje, że jest on bardzo konkurencyjny w porównaniu do typowych aplikacji dedykowanych np. na telefony komórkowe, tablety czy komputery PC.

 • Jeśli chciałbyś skorzystać z rozszerzonych możliwości poczty e-mail,  skorzystaj z oferty Microsoft Exchange, Office 365 lub GSuite dostępnych w wygodnych pakietach.

Pojęcie Poczty home.pl stosowane jest w odniesieniu do serwisu poczta.home.pl w ramach którego możesz korzystać ze swojej skrzynki e-mail bez konieczności konfigurowania dodatkowych aplikacji/klienta poczty.

Poczta home.pl - Skrzynka odbiorcza - Główny widok

Jakie są zalety poczty elektronicznej?

Poczta e-mail to nowoczesny i powszechny sposób komunikacji XXI wieku. Nie sposób sobie wyobrazić współczesnej firmy, która mogłaby rozwijać się bez wykorzystania wiadomości e-mail. Najważniejsze zalety poczty e-mail w home.pl to:

 • szybkość – wiadomość dotrze w dowolne miejsce na ziemi w maksymalnie kilka sekund (skutecznie),
 • niski koszt użytkowania – porównanie kosztu wysyłki listu tradycyjną pocztą, faksem i e-mailem wypada zdecydowanie na korzyść tego ostatniego. Poziom opłat jest nawet kilkadziesiąt razy mniejszy, niż przy tradycyjnych formach komunikacji,
 • załączniki – do listu możesz dołączyć dowolny plik (np. dokument Word, arkusz Excel, obraz lub dźwięk),
 • dostępność – postęp technologiczny powoduje, że ze skrzynki e-mail możesz korzystać w wielu miejscach, np. w domu, pracy, szkole, na wakacjach. Za pomocą poczta.home.pl możesz w każdej chwili sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą z poziomu dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet.
 • przyjazność – oprogramowanie służące do obsługi poczty elektronicznej, to aplikacje proste w użytkowaniu i ogólnodostępne.

O darmowej poczcie e-mail napisano już niemal wszystko. O profesjonalnej poczcie dla biznesu – stosunkowo niewiele, a różnice są zasadnicze. Przede wszystkim, korzystając z poczty w home.pl, zyskujesz:

 • nielimitowaną wielkość wiadomości (możesz wysłać ogromny załącznik – taki, który zmieści się w ramach pojemności całej Twojej skrzynki e-mail),
 • nowoczesny protokół IMAP, dzięki któremu zapewnisz synchronizację poczty odbieranej na wielu komputerach w tym samym momencie (w pracy, w domu, w telefonie),
 • brak uciążliwych reklam (Twoje wiadomości email są „czyste” i wolne od jakichkolwiek reklam, np. brak stopki reklamowej dołączanej do treści wiadomości, która jest typowa dla wiadomości e-mail przesyłanych za pomocą bezpłatnych kont pocztowych). Jesteś wiarygodny dla Partnerów i poważnie odbierany przez biznes,
 • zaawansowane funkcje antyspamowe – udostępniane narzędzia filtrujące chronią Twoją pocztę e-mail przed tysiącami niechcianych wiadomości, które nie trafią już na Twoją skrzynkę e-mail,
 • profesjonalny program do obsługi skrzynek e-mail online – oprogramowanie służące do zarządzania i obsługi skrzynek e-mail za pośrednictwem przeglądarki internetowej, które integruje również inne rozwiązania, m.in. obsługę wiadomości e-mail, kalendarza oraz książki adresowej. Nasza nowa aplikacja do obsługi poczty e-mail dorównuje światowym liderom w zakresie obsługi poczty internetowej, a zarazem wyznacza najnowsze trendy.
 • gwarantowaną dostępność – Twoja skrzynka e-mail funkcjonuje wydajnie i jest dostępna przez cały rok.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.