Czym jest funkcja Multipoczty przy serwerach w home.pl?

Podczas tworzenia skrzynek e-mail możesz korzystać z funkcji tzw. Multipoczty.

Multipoczta umożliwia zakładanie w ramach jednego serwera wielu skrzynek e-mail o takiej samej nazwie i przypisania ich do wybranej domeny (np. „biuro@domena1.pl”, „biuro@domena2.pl”, „biuro@domena3.pl”, „biuro@domena4.pl”, itd.).

Multipoczty nie można włączyć lub wyłączyć. Funkcjonalność multipoczty jest dostępna przy wybranych pakietach usług i nie można tego zmienić.
Multipoczta dostępna jest przy wszystkich usługach home.pl, przy których możesz utworzyć wiele skrzynek e-mail: Poczta Biznes, Hosting Biznes, Hosting Profesjonalny, Hosting Premium, WordPress Hosting, eSklep. Multipoczta nie jest dostępna przy usłudze Hosting Start.
Funkcjonalność Multipoczty przydaje się, gdy w ramach jednego serwera prowadzimy kilka niezależnych projektów, np. stron WWW i chcielibyśmy założyć dla każdej z nich unikalną skrzynkę e-mail o takiej samej nazwie, np. „biuro”. Jeśli Twój serwer nie posiada funkcjonalności Multipoczty, to nie będziesz mógł tworzyć skrzynek e-mail o takiej samej nazwie.

Co zyskuje korzystając z Multipoczty?

Podczas tworzenia skrzynek e-mail o takiej samej nazwie, docelowo uzyskujemy niezależne adresy e-mail, np. „biuro@domena.pl”, „biuro@firma.pl”, „biuro@sklep.pl”. Każda z wymienionych skrzynek e-mail:
  • funkcjonuje niezależnie – każda z nich posiada własne hasło dostępu i stanowi odrębną skrzynkę pocztową,
  • posiada własną skrzynkę odbiorczą – wiadomości e-mail nie są mieszane,
  • może być administrowana przez inną osobę, która posiada hasło dostępu.

 

Serwer nieposiadający funkcji Multipoczty, pozwala na utworzenie skrzynek e-mail we wszystkich domenach, które są przypisane do danego serwera.
WAŻNE! Funkcja multipoczty dotyczy również kont FTP, które można utworzyć na serwerach w home.pl. Podczas tworzenia konta FTP, możesz je przypisać do określonej domeny. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak dodać konto FTP na serwerze w home.pl.
Utworzenie konta e-mail lub konta FTP przypisanych do konkretnej domeny powoduje, że loginem (nazwą użytkownika) dla utworzonego konta będzie pełny adres e-mail (np. kowalski@twojadomena.pl).

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o różnicach funkcjonalnych między skrzynkami e-mail oraz kontami FTP, utworzonymi we wszystkich domenach, a utworzonymi w ramach konkretnej domeny.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.