Jak dodać konto FTP na hostingu w Panelu Klienta home.pl?

Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na hostingu. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu Klienta home.pl.

Innym przykładem zastosowania są konta FTP dla pracowników, którzy publikują pliki oraz dokumenty na serwerze (hostingu). Konto FTP z dostępem do wydzielonego katalogu pozwala połączyć się z tylko jednym wybranym katalogiem. Użytkownik połączony z wydzielonym katalogiem nie może zarządzać katalogami, które znajdują się w wyższej lokalizacji od wydzielonego katalogu.

Jeśli posiadasz hosting w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer. Na serwerze możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki w celu ich udostępniania poprzez Internet.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcje konfiguracji nowego połączenia FTP z serwerem w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Jak dodać nowe konto FTP na hostingu?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij nazwę serwera, do którego chcesz dodać nowe konto FTP.
 4. Po prawej stronie ekranu w sekcji: Serwer WWW kliknij przycisk: Akcje FTP -> Dodaj konto FTP.
 5. Wypełnij formularz tworzenia nowego konta FTP:
  • Nazwa konta FTP – wpisz nazwę użytkownika, z której będziesz korzystał podczas łączenia z FTP.
  • Domena – możesz wybrać domenę dla konta FTP. Jeśli wybierzesz domenę, to loginem dla konta FTP będzie adres e-mail (nazwa_konta_FTP@domena.pl).
  • Hasło konta FTP – wpisz hasło dostępu do konta FTP, z którego będziesz korzystać podczas połączenia.
  • Powtórz hasło konta FTP – powtórz hasło dostępu.
 6. W sekcji: Dostęp FTP możesz określić zakres dostępu dla tworzonego konta FTP:
  • Dostęp do zawartości całego serwera – konto FTP może zyskać funkcjonalność dostępu do wszystkich zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób firma projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany na plikach, bez koniecznej znajomości hasła do Panelu Klienta home.pl.
   Taka konfiguracja pozwoli na łączenie się z całą zawartością serwera FTP. Użytkownik połączony z serwerem zobaczy zawartość katalogu głównego oraz wszystkich podkatalogów, które znajdują się na Twoim serwerze.
  • Dostęp do wybranego katalogu – zaznacz, jeśli chcesz umożliwić dostęp do serwera FTP, ale tylko do wybranego katalogu oraz jego podkatalogów. Po zaznaczeniu opcji o nazwie “Dostęp FTP do wybranego katalogu”, w polu tekstowym obok należy podać nazwę katalogu, do którego skrzynka e-mail będzie miała dostęp, np. /stronawww
  • Dostęp do kopii zapasowej – jeśli wybrałeś opcję dostępu do całej zawartości serwisu WWW, to możesz włączyć tę opcję, aby zezwolić dostęp również do kopii zapasowej, która znajduje się na serwerze FTP.
 7. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, kliknij przycisk Wyślij w dolnej części ekranu, aby utworzyć nowe konto FTP na wybranym hostingu (serwerze).
Po dodaniu konta FTP, będziesz mógł skorzystać z klienta FTP, aby połączyć się z serwerem FTP.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub