Jak dodać konto FTP na hostingu w home.pl?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak dodać konto FTP na serwerze w nowej platformie home.pl

Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na hostingu. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu klienta home.pl.

W ramach usługi hostingu w home.pl, możesz skorzystać z klienta FTP dostępnego w panelu administracyjnym. Takie rozwiązanie nie wymaga konfiguracji dodatkowego oprogramowania ani tworzenia kont FTP użytkowników. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak uruchomić WebFTP i zarządzać zawartością serwera FTP.

Innym przykładem zastosowania są konta FTP dla pracowników, którzy publikują pliki oraz dokumenty na serwerze.

 • Konto FTP z dostępem do zawartości całego serwera pozwala na zarządzanie katalogiem głównym oraz wszystkimi podkatalogami na tym serwerze. Jeśli wybrałeś opcję dostępu do całej zawartości serwera, to możesz również zezwolić na dostęp do kopii zapasowej, która znajduje się na serwerze FTP.
 • Konto FTP z dostępem do wydzielonego katalogu pozwala połączyć się z tylko jednym wybranym katalogiem oraz jego podkatalogami. Użytkownik połączony z wydzielonym katalogiem nie może zarządzać katalogami, które znajdują się w wyższej lokalizacji od wydzielonego katalogu.

Jeśli posiadasz serwer w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer. Na serwerze możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcje konfiguracji nowego połączenia FTP z serwerem home.pl w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Jak dodać nowe konto FTP na hostingu w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym chcesz dodać nowe konto FTP.
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję: Konta FTP i kliknij: Utwórz.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Nazwa serwera - Znajdź sekcję Konta FTP i kliknij przycisk Utwórz
 5. Wypełnij formularz tworzenia nowego konta FTP:
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Nazwa serwera - Konta FTP - Utwórz - Wypełnij formularz tworzenia nowego konta FTP

  • Login – wpisz nazwę użytkownika, z której będziesz korzystał podczas łączenia z FTP.
  • Domena – możesz wybrać domenę dla konta FTP. Jeśli wybierzesz domenę, to loginem dla konta FTP będzie adres e-mail (nazwa_konta_FTP@domena.pl).
  • Hasło – wpisz hasło dostępu do konta FTP, z którego będziesz korzystać podczas połączenia.
   WAŻNE! Podczas definiowania hasła nie wpisuj polskich znaków diakrytycznych (np. ą, ś, ć, ń itd.). Więcej informacji o tworzeniu bezpiecznych i silnych haseł znajdziesz tutaj.
 6. Następnie w sekcji: Uprawnienia FTP możesz określić zakres dostępu dla tworzonego konta FTP:
  • Cała zawartość serwera WWW – konto FTP może zyskać funkcjonalność dostępu do wszystkich zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób firma projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany na plikach, bez koniecznej znajomości hasła do Panelu klienta home.pl.
   Taka konfiguracja pozwoli na łączenie się z całą zawartością serwera FTP. Użytkownik połączony z serwerem zobaczy zawartość katalogu głównego oraz wszystkich podkatalogów, które znajdują się na Twoim serwerze.
  • Wybrany katalog – zaznacz, jeśli chcesz umożliwić dostęp do serwera FTP, ale tylko do wybranego katalogu oraz jego podkatalogów. Po zaznaczeniu opcji: „Wybrany katalog”, w polu tekstowym obok należy podać nazwę katalogu, do którego konto FTP będzie miała dostęp, np. /stronawww
  • Kopia bezpieczeństwa – jeśli wybrałeś opcję dostępu do całej zawartości serwisu WWW, to możesz włączyć tę opcję, aby zezwolić również na dostęp do kopii zapasowej, która znajduje się na serwerze FTP. Taka zgoda będzie jednoznaczna z tym, że konto FTP będzie posiadało dostęp do katalogu kopii bezpieczeństwa oraz katalogu /logs zawierającego logi serwera.
 7. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, kliknij przycisk: Wyślij w dolnej części ekranu, aby utworzyć nowe konto FTP na wybranym hostingu (serwerze).
Po dodaniu konta FTP, będziesz mógł skorzystać z klienta FTP, aby połączyć się z serwerem FTP. Wybrane uprawienia konta FTP mogą nie być dostępne, np. w pakiecie Hosting Start.

Jak zmienić parametry dla istniejącego konta FTP na serwerze w home.pl

Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zmienić parametry (ustawienia) dla istniejącego konta FTP.

Jak połączyć się z serwerem FTP w home.pl?

Szczegółowe informacje na temat procesu łączenia się z serwerem FTP w home.pl znajdziesz pod tym adresem.

W ramach usługi hostingu w home.pl, możesz skorzystać z klienta FTP dostępnego w panelu administracyjnym. Takie rozwiązanie nie wymaga konfiguracji dodatkowego oprogramowania ani tworzenia kont FTP użytkowników. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak uruchomić WebFTP i zarządzać zawartością serwera FTP.
Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź: jak utworzyć konto FTP na serwerze na poprzedniej platformie home.pl?
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie