Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?

Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu klienta home.pl.

Innym przykładem zastosowania są konta FTP dla pracowników, którzy publikują pliki oraz dokumenty na serwerze. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze.

 • Konto FTP z dostępem do zawartości całego serwera pozwala na zarządzanie katalogiem głównym oraz wszystkimi podkatalogami na tym serwerze. Jeśli wybrałeś opcję dostępu do całej zawartości serwera, to możesz również zezwolić na dostęp do kopii zapasowej, która znajduje się na serwerze FTP.
 • Konto FTP z dostępem do wydzielonego katalogu pozwala połączyć się z tylko jednym wybranym katalogiem oraz jego podkatalogami. Użytkownik połączony z wydzielonym katalogiem nie może zarządzać katalogami, które znajdują się w wyższej lokalizacji od wydzielonego katalogu.

Jeśli posiadasz hosting w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer FTP. Na hostingu możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcje konfiguracji nowego połączenia FTP z serwerem home.pl w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?
 3. Kliknij w nazwę usługi hostingu na którym chcesz dodać nowe lub zarządzać istniejącymi kontami FTP.
 4. W sekcji: Konta FTP kliknij przycisk: Opcje > Pokaż wszystkie aby wyświetlić listę utworzonych kont FTP. Kliknij Utwórz aby dodać nowe konto FTP. Przeczytaj więcej o tworzeniu i edycji ustawień konta FTP. 
  Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista kont FTP utworzonych na wybranym serwerze. Po wyświetleniu listy, możesz rozpocząć tworzenie kolejnych kont FTP lub usunąć utworzone już konta FTP.
  Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie