Jak usunąć konto FTP z serwera w home.pl?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak usunąć konto FTP na serwerze na nowej platformie home.pl.

Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu klienta home.pl.

Innym przykładem zastosowania są konta FTP dla pracowników, którzy publikują pliki oraz dokumenty na serwerze.

Jeśli posiadasz serwer w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer. Na serwerze możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcje konfiguracji nowego połączenia FTP z serwerem home.pl w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Jak usunąć konto FTP z serwera w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, w ramach którego chcesz usunąć wybrane konto FTP.
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję: Konta FTP i kliknij: Opcje -> Pokaż wszystkie.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrany serwer - Konta FTP - Opcje - Wybierz opcję Pokaż wszystkie
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista kont FTP utworzonych na wybranym serwerze. Po wyświetleniu listy możesz rozpocząć tworzenie kolejnych kont FTP lub usunąć utworzone już konta FTP.
  Możesz zaznaczyć wiele kont FTP i kliknąć przycisk: Usuń, aby usunąć wiele kont FTP podczas jednego procesu.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrany serwer - Konta FTP - Opcje - Pokaż wszystkie - Lista kont FTP - Zaznacz konto FTP i kliknij przycisk Usuń
 6. Po zaznaczeniu i kliknięciu przycisku: Usuń, wybrane konta FTP zostaną usunięte z serwera. Dostęp do serwera FTP za pomocą usuniętych kont nie będzie już od tej chwili możliwy.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie